• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir Ekonomi’de, ‘Uzaktan Eğitim’ için her şey hazır

20 Mart 2020 Cuma 12:00
12
14
16
18

İzmir Ekonomi’de, ‘Uzaktan Eğitim’ için her şey hazır

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’deki sayılı üniversitede bulunan Öğrenme Yönetim Sistemi (Learning Management System-LMS) ile eğitimini yöneten İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), yaklaşık 10 bin öğrencisine uzaktan eğitim vermek için tüm hazırlıklarını tamamladı. İzmir Ekonomili öğrenciler, koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla alınan kararlar çerçevesinde, hiçbir aksama yaşamadan eğitimlerine internet üzerinden devam edecek. Öğrenciler, kayıtlı oldukları derslerle ilgili konu anlatımlarını canlı olarak izleyebilecek. Kayda alınan ders anlatımları dahil, tüm ders materyallerine istedikleri saatte erişebilecek. Forum, tartışma panosu gibi etkileşimli ortamlarda da öğretim elemanları ve diğer öğrenciler ile iletişim kurabilecek.
     İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, “Eğitimde mükemmellik” stratejik hedefi çerçevesinde, “Akıllı kampüs” adıyla teknoloji destekli eğitim modelini benimsediklerini söyledi. Prof. Dr. Aşkar, bu amaçla üniversitede “Öğrenme Yönetim” (Blackboard Learn), “Uzaktan Canlı Öğretim” (Blackboard Collaborate) ve “Ders Video Kayıt ve İzleme” (Panopto Lecture Capture) sistemlerini tüm öğrenci ve öğretim elemanlarının erişimine sunduklarını ifade etti.

“SİSTEME HER YERDEN BAĞLANILABİLİR”
     Prof. Dr. Aşkar, “Öğrenme Yönetim Sistemi ile öğretim elemanlarımız, öğrencilerimiz ile çevrimiçi iletişim kurabiliyor. Ders sunumları, ders kitapları gibi ders materyallerini öğrencilerle paylaşabiliyor; öğrenci bazında sınav ve ödevler tasarlayabiliyor. Blackboard öğrenme yönetim sistemi ile öğrencilerimiz, kayıtlı oldukları derslerin materyallerine, internet erişimi olan her ortamdan diledikleri saatte erişebilir. Forum, tartışma panosu gibi etkileşimli ortamlarda, öğretim elemanları ve diğer öğrenciler ile iletişim kurabilir. Uzaktan ‘Canlı Öğretim Sistemi’ ise, canlı (senkron) öğrenmeyi sağlayan etkileşimli bir platform ve sanal sınıf aracı. Öğretim elemanlarımız, bu sistem sayesinde, üniversitemizde uzaktan eğitim izni alınmış yüksek lisans programlarında ve ‘Türk Dili’, ‘Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi’ derslerinde ses, görüntü ve metin yoluyla öğrencileriyle etkileşimli olarak ders yapmışlardı. Şimdi bu tecrübemizi diğer dersler için de kullanacağız. Ayrıca, öğretim elemanlarımız bulundukları her yerden sisteme bağlanarak, bu dersleri üniversite dışında da işleyebililir” dedi.

“DERSLER ARŞİVLENİYOR”
     Prof. Dr. Aşkar, şöyle devam etti: “Video Kayıt ve İzleme Sistemi, sınıftaki ders anlatımını kayda alan ve video içerik yönetimi imkânları sunan bir platform. Öğrenme Yönetim Sistemi ile entegre çalışıyor. ‘Video Kayıt ve İzleme Sistemi’, öğretim üyelerinin derslerini ve ders esnasında kullandıkları materyalleri kaydederek paylaşmalarına olanak sağlıyor. Derslerin arşivlenmesiyle öğrenciler, tam olarak kavrayamadıkları konuları daha sonra tekrar izleyerek öğrenebilme imkânına da sahipler. Olası bir internet bağlantısı sorununda ise canlı anlatım sırasında dersler, bu sistem üzerinden çevrimdışı kayıt yoluyla kaydediliyor ve internet bağlantısının güçlendiği saatlerde öğrenme yönetim sistemine yüklenerek yine öğrencilerin erişimine sunuluyor.”


+ Benzer Haberler
» Sosyal mesafe temassız ödeme kullanımını artırdı
» Korona günlerinde obezite riskine dikkat!
» Ev ve mutfak eşyaları sektörü ‘Ekonomik Kalkan’a dahil olmak istiyor
» Girişim yatırımları yüzde 62 arttı
» Pazarlarda yeni dönem başladı
» Kira ödelemeleri haziran’dan sonra yapılabilecek
» Geliri olmayan 65 yaş üstündekiler için ‘Biz varız’
» Büyükşehir’den minibüs esnafına destek
» İZELTAŞ’tan örnek davranış
» Merkez Bankası kredi kartı faiz oranlarını düşürdü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.03.2020
  Ticaret 28.03.2020
  Ticaret 27.03.2020
  Ticaret 26.03.2020
  Ticaret 25.03.2020
  Ticaret 24.03.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni