• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İzmir gereğini yapsın ve Türkiye’yi ödüllendirsin”

07 Haziran 2018 Perşembe 14:00
12
14
16
18

“İzmir gereğini yapsın ve Türkiye’yi ödüllendirsin”

   ► Dervişoğlu, İYİ Parti’nin İzmir’den birinci parti çıkması halinde bunun sürpriz olmayacağını belirtti.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     İYİ Parti’nin İzmir’den birinci parti çıkması halinde bunun sürpriz olmayacağını belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu, “Demokrasi güneşinin İzmir’den doğacağına inanıyorum. İzmir tarih boyunca bunu birkaç kez yapmıştır. İkinci turda kim kazanacaksa İzmirli oy kullanma tercihini ona göre şekillendirsin. İzmir gereğini yapsın ve Türkiye’yi ödüllendirsin” dedi.
     İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu 10 Haziran Pazar günü çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in programıyla ilgili ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

     İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu yanı sıra İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Yıldırım Ulupınar, Gençlik Kolları İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Doğukan Demirel ve teşkilat mensupları katıldı. Düzenlenen basın toplantısının ardından ise Dervişoğlu ve partililer Cumhurbaşkanı adayı Akşener’in seçim kampanyasına destek olmak adına banka hesabına para yatırdı.
     Akşener’in Pazar günü gerçekleştireceği İzmir ziyaretiyle ilgili konuşan Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu, “Bilindiği gibi 10 Haziran Pazar günü sayın Genel Başkanımız İzmir’e gelecekler. Önce Bergama’da Cumhuriyet Meydanı’nda sonra da Tire’de İtfaiye Meydanı’nda halkla buluşacaklar. 20:40’da Kadir Gecesi olması sebebiyle Gündoğdu Meydanı’nda, başka hiçbir siyasi partinin yapmadığı halk iftarı vereceğiz. Genel başkanımız manevi atmosferi bizimle paylaşmak isteyen İzmirlilere hitap etme imkanı bulacaklar. Tüm İzmirlileri halk iftarına davet ediyorum” dedi.

Cumhuriyeti yeniden fabrika ayarlarına döndüreceğiz
     Sürece dair konuşan Dervişoğlu, “Adaylarımızla birlikte il başkanlığımızın koordinasyonunda sürdürülen kampanya sürecine konuşmak istiyorum. Her ilçede bir İYİ Parti adayı sahada çalışıyor. Aldığımız işaretler fevkalade iyi. Halkın İYİ Parti’ye gösterdiği teveccühten son derece memnunuz. Görünen o ki İzmir halkı İYİ Parti’yi bağrına basmıştır. Sandıklar açıldığında görülecektir Türkiye’deki değişimin öncülüğünü yine İzmirliler yapmış olacaktır. Bunlar sıradan beklentiyi yansıtmıyor. Türkiye’nin İzmir’den beklentisini yansıtıyor. Türk Milleti siyasetteki bu sıkışmışlığı aşacaktır. İzmir buna öncülük edecektir. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin yeniden fabrika ayalarına döndürülmesinin öncülüğünü yapacaktır” diye konuştu.

“Haksız rekabetle karşı karşıyız”
     Dervişoğlu, “Başka partilerle spekülasyona girmek istemiyorum. Elbette ki bütün siyasi partilerimiz İzmir için önemlidir. Başka yerlerde olmayan güzel bir süreç geçiyoruz. İzmir hakaret, husumet, hamaset dilini kabul eden bir kent değil. Burada dışlayandan ziyade kucaklayan, entegre eden bir kültür dokusunun içindeyiz. Bu İzmir’in güzelliğidir ve İzmir’e yakışıyor. Biz devlet yardımı almıyoruz. Kendi ekonomik imkanlarıyla ve dost çevremizden aldığımız destekle sürdürüyoruz. Rakiplerimize yaklaşık 500 milyonun üzerinde bir devlet yardımı yapıldı. Bunun 400 milyonun üzerinde olanını iktidar partisi alıyor. Bunun yarısı kadarını da CHP alıyor. Haksız bir rekabetle karşı karşıya olduğumuzu belirtmek isterim” yorumunda bulundu.

Asıl miting ikinci tura kalınca
     İYİ Parti Lideri Akşener için 10 Haziran sonrasında ve seçim öncesinde büyük bir İzmir mitingi planlamak istediklerini ifade eden Dervişoğlu, “Biz bunu çok arzuluyoruz ama genel başkanımız 22 Haziran’da İstanbul’da bulunacaklar. Takvimde el verişli bir boşluk olursa büyük İzmir mitingi kampanyanın son günlerine doğru düşünüyoruz. Asıl düşündüğümüz İzmir mitingi ikinci tura kalınca gerçekleşecek. İzmir’e yakışan da bir miting olur” dedi.

İkinci turda Erdoğan’ı kim yenecekse ona oy verin
     Dervişoğlu, “Biz bu ceberut iktidardan kurtulmak istiyoruz. İkinci tura Tayyip Erdoğan’ı yenecek bir rakiple çıkmak istiyoruz. İzmir halkına çağrımdır. İkinci turda Tayyip Erdoğan’ı kim yenecekse ona oy versinler. Türkiye’yi yeni bir maceraya sürüklenmekten kurtarsınlar. İzmir bugüne kadar her türlü faydalı değişimin öncülüğünü yapan bir kenttir. Şimdi de buna hazır olduğunu görüyorum.  Bu iktidarın yanlış uygulamaları yüzünden ciddi sorunlarla karşı karşıya bulunuyoruz. Gençliğin umutları karardı. Bu millet bu iktidara dur diyecek. Bunun için de tercihinin doğru olduğunu temin etmek gibi bir görev var” diye konuştu.

“İYİ Parti İzmir’den birinci çıkarsa sürpriz olmaz”
     Dervişoğlu AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 Kasım genel seçimlerinden örnek vererek, “AK Parti o dönem İzmir’de yüzde 18 oy almıştı. Yüzde 18’in üzerine koymak için İzmir’e ne yapmıştır? AK Parti 24 Haziran’da 2002 yılındaki oy bandına geri dönecektir. Bugün de şayet yüzde 18 alırsa öpsün başına koysun. Bu siyasi parti tablo Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 3. sıradaki adayının seçilemeyeceğini gösteriyor. Binali Yıldırım İzmir’e önem göstersin yoksa 3. sıradaki adayı kazanamıyor. Gelsin biraz çalışsın. Aynı seçimlerde CHP yüzde 29 oy almış. Daha sonra yaşamımıza müdahale gelir diyerek merkez sağ seçmen CHP’den yana oy kullanmış. İYİ Parti kurulduktan sonra CHP’nin de yüzde 30 bandında oturacağını düşünüyorum. Toplam yüzde 48 oluyor. Diğer partiler yüzde 52’yi paylaşacak. İYİ Parti bunun kaçını alır? 20’sini de alır 35’ini de alır” dedi. 

     Dervişoğlu ayrıca, “İYİ Parti İzmir’de birinci parti de ikinci parti de çıkabilir. İzmirli bize ne kadar teveccüh edecek onu sandıklar açılınca göreceğiz. Bizim sahadan aldığımız işaretler itibariyle birinci parti olmaya çok yakın görünüyoruz. İYİ Parti İzmir’den birinci parti çıkarsa kimse açısından sürpriz olmamalı. Demokrasi güneşinin İzmir’den doğacağına inanıyorum. İzmir tarih boyunca bunu birkaç kez yapmıştır. İkinci turda kim kazanacaksa İzmirli oy kullanma tercihini ona göre şekillendirsin. İzmir gereğini yapsın ve Türkiye’yi ödüllendirsin” ifadelerini kullandı.

 


+ Benzer Haberler
» Kiraz ihracatında hedef 200 milyon dolar
» “Çocuklarımız istikbalimizin teminatıdır”
» Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı kınandı
» Mobilyanın global oyuncusu Loda Mobilya İzmir’de
» EGSD’den vefa toplantısı
» BAYOSB’den sanayiciye yatırım desteği
» “Ay çekirdeğinde kalite düştü”
» MODEF’in yabancı ziyaretçileri memnun etti
» Tasarımın yıldızları Işık’ta buluştu
» Ankaralı iş kadınlarından İzmir çıkarması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.04.2019
  Ticaret 22.04.2019
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni