• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

İzmir’de eğlenerek Öğrenme şenliği başladı

13 Mayıs 2017 Cumartesi 14:00
12
14
16
18

İzmir’de eğlenerek Öğrenme şenliği başladı

   ► İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek olan İzmir öğrenme Şenliği Konak Meydanı’nda başladı.

           NURETTİN BAKİ     
     İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek olan İzmir öğrenme Şenliği İzmir Tarihi Konak Saat Kulesi Meydanı’nda muhteşem bir gösteriyle başladı. İzmirlinin büyük bir katılım gösterdiği organizasyona İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir’in 30 ilçesinin halk eğitim merkezlerinin temsilcileri, okul müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

     Törenin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, ‘İzmir Öğrenme Şenliği’ hayat boyu öğrenmeye katılmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünü olduğunu söyledi. Yahşi, “Şenlik boyunca açılacak olan stantlarda İzmir’de 33 hayat boyu öğrenme kurumu, mesleki teknik öğrenme kurumlarıyla, 300 etkinlik aktivite tanışmaları, eğitimlerle ilgili olan uygulamalar ve gösteriler düzenlenecek” dedi.   

     “Ürünler İzmir halkına sunuluyor”
     3 gün boyunca hayat boyu öğrenme programlarına yönelik örnekleri İzmir halkının yakından tanıma fırsatı yakalayacağını dile getiren Yahşi, “Şenliğimize katkı sunan stantlarda öğrenci faaliyetleriyle halkımıza ulaşan diğer resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ederim. 30 tane halk eğitim merkezinin bütün İzmir’i halkına hizmet verdiğini belirtmek isterim. 14 yaş üstü yetişkinlere açılan kurslar ücretsizdir” diye konuştu.

     “Bir kişi bile olsa sesine kulak veriyoruz”
     Bir kişi bile olsa mutlaka sesine kulak verdiklerini söyleyen Yahşi, hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü olarak verdikleri bazı kursları şöyle sıraladı: “Halk eğitim merkezlerimiz, olgunlaşma enstitüleri, turizm eğitim merkezleri, açık öğretim kurslarımız, yetişkin okuma yazma kursları, aile eğitim kursları, engelli vatandaşlarımıza yönelik halk eğitim merkezlerimiz hizmetlerine devam ediyor. Unutmaya yüz tutmuş meslekleri öğretmek için kurslarımız da devam ediyor. Ayrıca özel sektör ve belediyelerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 3 gün boyunca sürecek olan bu şenliğimiz kursiyerlerimizin yapmış olduğu ürünler İzmir halkının beğenisine sunulacak” ifadelerini kullandı.  

     “En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır”
     Yahşi’den sonra kürsüye çıkan İzmir Valisi Erol Ayyıldız ise modern toplumun aynı zamanda bilgi toplumu olduğunu söyledi. Ayyıldız, “Hepimizin bildiği gibi modern toplum aynı zamanda bilgi toplumudur. Bilgi toplumu ise iyi eğitimli bireylerden oluşur. Bu anlamdaki sermayesini geliştirmiş bir toplum hem ekonomi kalkınmada hem de insani kalkınmada başarılı olacaktır. Bu sebeple en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. İlerlemenin de bu anlamda insandan geçtiğini önemle vurguluyoruz” dedi.  

     “Eğitimi okulla sınırlandırmamak gerekiyor”
     Eğitimin konusunu okul yatırımlarıyla sınırlamak gelişmiş toplumların istemeyeceği bir durum olduğunu dile getiren Ayyıldız, “Bu anlamda öğrenmeyi farkındalık haline getirmek ve insanın sürdürdüğü hayatı yakalayarak onu tüm anlamda; doğumundan ölümüne kadar bir eğitim anlayışı içinden geçirmekle mümkün oluyor. Farkında olsun ya da olmasın insan her an her yerde öğrenen kendini yenileyen bir canlıdır. Hayat boyu öğrenme kavramı burada ortaya çıkmış ve günümüzde de evrensel bir nitelik kazanmıştır. Gelişmeleri takip ederek ve geride kalmayarak ve bu farkındalığı ortaya koymak için bu tür etkinliklerle öğrenmeyi hayat boyu sürdürmeyi öğrenme hevesini canlı tutmayı ve toplumdaki tüm bireyleri kişisel ve mesleki donanım yönünden güçlendirmeyi kendine vazife etmiştir” şeklinde konuştu.

     Şölen 3 gün sürecek
     12-14 Mayıs tarihleri arasında üç gün sürecek olan İzmir Öğrenme Şenliği İzmir’in ilçelerinde bulunan Halk eğitim merkezlerinin ürünlerini sergilediği, çeşitli dans ve gösterilerin düzenlendiği etkinliklerle devam ediyor.

 


+ Benzer Haberler
» Fuarİzmir’de ayakkabı ve deri kucaklaşıyor
» Demircilerin yeni patronu: Yalçın Ertan
» Türkiye’de kullanılan kart adedi 198 milyon
» Maden ihracatında rekor büyüme gerçekleşti
» Hizmet sektörü güven endeksi 97,1 oldu
» Sosyal Yardım Hizmet Hattı kuruluyor
» Trafik kazaları can yakıyor
» Türkiye’de geçen yıl 58 bin 27 kitap yayımlandı
» Son beş yılda 21 bin 937 elektronik kitap yayımlandı
» Kentte birlikte sinerji yaratalım


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.04.2018
  Ticaret 24.04.2018
  Ticaret 23.04.2018
  Ticaret 21.04.2018
  Ticaret 20.04.2018
  Ticaret 19.04.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni