• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir’de karne heyecanı

08 Haziran 2018 Cuma 16:00
12
14
16
18

İzmir’de karne heyecanı

   ► Eğitim, öğretim dönemi sona eren 18 milyon öğrenci 3 ay süreyle yaz tatiline girdi.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     İzmir’de de 850 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Eğitim, öğretim dönemi sona eren 18 milyon öğrenci  3 ay süreyle yaz tatiline girdi.
     Türkiye’de, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci zorlu bir eğitim-öğretim dönemini geride bırakarak karnelerini almanın sevincini yaşadı. İzmir’de de 850 bin öğrenci karne alırken, tüm Türkiye’de okullar 3 ay süreyle yaz tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın illere gönderdiği genelgeye göre yeni eğitim ve öğretim yılı 17 Eylül pazartesi günü başlayacak. Birinci kanaat dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili ise, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

“Öğrencileri kutluyorum”
     İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi öğrencilerin karne töreninde yaptığı konuşmada, “2017-2018 Eğitim-öğretim yılında eğitim ailemizin tüm fertleri olarak gönül birliği içerisinde ülkemizin teminatı öğrencilerimize gereken özellikleri kazandırmaya çalıştık. Yoğun bir tempoda geçen bir yılı ardımızda bırakırken İzmir için, İzmir’in evlatları için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmanın manevi hazzı içerisindeyim. Her daim eğitimin önce kalbe dokunmak olduğuna inandım. Hoşgörülü, başkalarına değer verip saygı gösteren, davranışlarının sorumluluğunu üstlenen, yeteneklerini geliştiren, araştırmayı ve keşfetmeyi seven, vatana hizmetin erdemini bilen gençlerin, geleceğin liderleri olduğuna inandım.

     Hayal edebilmenin gerçeğe bir adım daha yaklaşmak olduğuna inandım. Vizyon sahibi evlatlarımız ile  güzel ülkemizin geleceğe bir ok gibi fırlayacağına  inandım. Eğitim ailesinin bütün fertleri olarak gücümüzü milli birlik ve beraberliğimizden aldığımızı gördüm. Kadim kültürümüzün en güçlü ilham kaynağımız olduğunu, bu konuda güçlü bir kavrayışa sahip olan eğitimcilerin, milletin kaderinde etkin bir rol oynayacağına inandım. Bu ülkenin çocuklarının fırsat verildiğinde nasıl şahlandığına, başarıdan başarıya koştuğuna defalarca tanık oldum. Bütün bir yıl boyunca akademik başarıların yanı sıra sanattan spora, bilimden kültürel faaliyetlere kadar, ulusal ve uluslararası alanlarda başarı gösteren öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

“Bilginin ateşi yolunuza ışık olsun”
     Tatil dönemlerinin aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek için bir fırsat olduğunu belirten Yahşi, “Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur da aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Büyük bir aile olarak çocuklarımıza kazandıracağımız milli ve manevi değerlerin olumlu çıktısını güçlü bir Türkiye olarak alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. Öğrencilere seslenen Yahşi, “Sevgili gençler sizler geleceğin ufkuna yürürken dualarım o dur ki; bilginin ateşi yolunuza ışık olsun, sözünüz doğru, özünüz bir olsun, en güzel anılarınız, umutlarınıza katık olsun, sevinciniz, enerjiniz ve  huzurunuz baki olsun. Ay yıldızlı bayrağın gölgesi hep üstünüze olsun. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. İyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

 


+ Benzer Haberler
» Bakan Selçuk, “Tüm tarafların görüşleri sürece dahil edilecek”
» Egeli İhracatçılar ‘Çin Timi’ ile ihracat atağına kalkacak
» Palandöken, “İşyeri kiralamada stopaj uygulaması kaldırılmalı”
» EBSO’dan Ticaret’e ödül
» KOBİ ve işletmelere ‘büyümenin sırrı’ anlatıldı
» İzmir’den direk uçuşlar başlıyor
» “Türkiye’de kadının var olma sorunu var”
» Kuru meyve sektörü yol haritasını belirledi; hedef 3 milyar dolar ihracat
» TEV, 100 öğrenciye burs sağlayacak
» TABA AmCham ve Ortak Akıl Platformu Afrika’daki yatırım fırsatlarını anlattı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
  Ticaret 13.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni