• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir’de pedallar afetzede çocukların eğitimi için döndü

06 Eylül 2021 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

İzmir’de pedallar afetzede çocukların eğitimi için döndü


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Valiliği desteği ve Turkcell ile Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) iş birliğiyle düzenlenen, Turkcell GranFondo İzmir Yol Bisiklet Yarışı, 20 ülkeden yaklaşık bin 500 bisiklet severin katılımıyla İzmir’de gerçekleştirildi.
     Geliri; orman yangınlarında ve sel felaketlerinde maddî kayba uğrayan ailelerin okul çağındaki çocuklarının eğitimi ve afet bölgesinde zarar gören okulların tadilatı için kullanılacak organizasyon, büyük heyecana sahne oldu.
     Bisiklet tutkunlarının, 57 kilometrelik kısa ve 105 kilometrelik uzun parkurda pedal çevirdiği yarışlar, Konak Meydanı’ndan start alırken, engelli bisikletçilerin de yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda, kısa parkur sporcuları; Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe güzergâhından dönerek Konak Meydanı’nda yarışı tamamladı. Uzun parkur yarışçıları da aynı istikamette Urla’dan dönüş alarak finişi Konak Meydanı’nda yaptı.

     Yarış sonrasında yaptığı konuşmada, 20 ülkeden yüzlerce amatör ve profesyonel bisikletçinin pedal çevirdiği organizasyona katılan tüm sporcuları tebrik eden Vali Yavuz Selim Köşger, “Turkcell GranFondo İzmir Yol Bisiklet Yarışı’nı hem ülkemizin tanıtımı hem bisiklet sporunun ülkemizdeki gelişimi açısından çok önemli bir organizasyon olarak değerlendiriyorum. İzmir’in tanıtımı açısından da çok önemli bir organizasyon gerçekleştirdik. Bugün pedallar, aynı zamanda orman yangınlarında ve sel felaketlerinde zarar gören ailelerin çocuklarının eğitimine destek ve afet bölgelerinde zarar gören okulların tadilatı için çevrilmiştir. Hem spor yaptık hem de güzel işlere vesile olduk. Bundan dolayı da buradaki sporcularımızın ve organizasyonda emeği geçenlerin gayreti her türlü takdirin üstündedir.” dedi.

     Engelli-engelsiz tüm bisiklet severlerin katılımının, yarışı daha anlamlı hale getirdiğini kaydeden Vali Köşger, “Bugün bu yarışta, ilk kez görme engelli bisikletçiler de yer almıştır. Çok sayıda engelli sporcumuz katılmış ve kendi kategorilerinde yarış heyecanına ortak olmuşlardır. Bisiklet sporu; strateji, taktik ve fiziksel gücün etkin rol oynadığı, ülkemizde gelişmekte olan bir spor dalıdır. Bu yarışın, aynı zamanda ülkemizde bisiklet sporunun gelişimine de çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bisiklet sporuna gönül verenlerin, marka şehir İzmir’de yarışması hem kentimizin hem bisiklet sporunun tanıtımına ve gelişimine katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

     Hızla gelişen teknolojinin, pek çok aktiviteyi daha zahmetsiz ve daha az enerji harcayarak gerçekleştirme imkânı sunduğunu belirten Vali Köşger sözlerine şöyle devam etti:
     “Bu durum bir yandan hayatı kolaylaştırırken diğer taraftan da bireyleri hareketsizleştirerek -obezite gibi- çağın sorunlarını tetikliyor. Bu tür etkinliklerin, sağlıklı yaşam ve alternatif ulaşım aracı olarak insanlarımızın bisikleti daha yaygın kullanmasını teşvik edeceğini düşünüyorum. İlimiz ve ülkemiz için çok önemli bir etkinlik olan bu organizasyonda ve bisiklet sporunun gelişiminde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yarışa katılan sporculara, bundan sonraki spor yaşamlarında başarılar diliyorum. Sizleri İzmir’de ağırlamaktan mutlu olduk. İnşallah devamı gelir ve seneye yine benzer bir aktivite ile bir araya geliriz. Turkcell’e ve emeği geçen tüm sponsorlara ayrıca teşekkür ediyorum.”

     Turkcell GranFondo Serisi ile hem sporu teşvik ettiklerini hem de toplumsal fayda sağladıklarını belirten Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar ise şunları söyledi: “GranFondo Serisi’nin yapılmasında desteklerinden dolayı başta İzmir Valiliği olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarla bu organizasyona sahip çıkan İzmirlilere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye’nin Turkcell’i olarak, sürdürülebilir dünya için çok anlamlı bulduğumuz bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak ve bu konuda sporun birleştiriciliğiyle birlikte toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet yarışlarını destekliyoruz.

     Ayrıca GranFondo yarışlarıyla, ülkemizde bulunan toplam 50 milyon bisikletin kullanıcılarını aktif hale getirerek şehirlerde bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Bu yarışla geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan yangın ve sel afetlerinden zarar gören çocuklarımızın eğitimine de destek oluyoruz. Yarış sayesinde toplanan bağışlar afet bölgelerindeki öğrencilerimize burs imkânı sağlayacak. Turkcell GranFondo Serisi ile engelli vatandaşlarımızın hayata eşit katılımını ne kadar desteklediğimizi de bir kez daha göstermek istedik. Ne mutlu ki; bugün rekor sayıda engelli bisiklet yarışçımız da bizlerle birlikte bu heyecanı yaşadı.”
     Organizasyon, Vali Yavuz Selim Köşger’in dereceye giren sporculara ödüllerini vermesiyle sona erdi.


+ Benzer Haberler
» Vefat eden sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» Vefat sayısı 19 Ağustos’tan beri ilk kez 200’ün altına indi
» Mandalinalar ihtiyaç sahipleri için hasat edildi
» Lisanslı Harita Kadastro Mühendislerinin hizmet esasları belirlendi
» Moda endüstrisi sürdürülebilirliğe yatırım yapıyor
» Boeing, Çin’den 1 trilyon 470 milyar dolarlık talep bekliyor
» Çelik sektörü çıtayı 22 milyar dolara yükseltti, ihracatçısını ödüllendirdi
» Konaklama tesisleriyle ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
» Muş İl Özel İdaresi okul binası ve çevre düzenlemesi yaptıracak
» TÜGEM’den kiraları düşürecek formül önerileri


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.09.2021
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni