• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İzmir’in iklimlendirme sanayi ihracatı 450 milyon dolara yaklaşacak”

04 Eylül 2019 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

“İzmir’in iklimlendirme sanayi ihracatı 450 milyon dolara yaklaşacak”

           HABER MERKEZİ     
     Avrasya bölgesinin lider iklimlendirme sistemleri fuarı ISK-SODEX, 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. Uluslararası rekabette yerini almak ve dünya devleriyle buluşmak isteyen İzmirli firmalar da fuara yoğun bir ilgi gösteriyor. İzmirli üreticilerin, yılın ilk 7 ayında 2,7 milyar dolar ihracata imza atan iklimlendirme sektörünün başarısında kilit bir rol oynadığına dikkat çeken Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Yakaladıkları ivmeyi daha ileri seviyeye taşımayı hedefleyen İzmirli üreticiler, bu yıl ISK-SODEX Fuarı’na yoğun ilgi gösteriyor. ISK-SODEX İzmirli markaların tüm potansiyelini ortaya koyabileceği güçlü bir vitrin olacak” dedi.
     Klima sistemleri, havalandırma, yalıtım elemanları, tesisat ekipmanları ile ısıtma ve soğutma sistemlerini kapsayan iklimlendirme sektörü, 2019 yılında 5,5 milyar dolar ihracat hedefiyle yeni pazarlarla yöneldi. 2 – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ISK-SODEX 2019, bu yıl da iklimlendirme sektörüne ihracatta yeni kapılar aralayacak.

     İzmir’in iklimlendirme sanayii için önemli üretim alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları ifade etti:
     “İzmirli sanayicilerin geçtiğimiz yıl iklimlendirme sanayii alanında gerçekleştirdiği 412 milyon dolar düzeyindeki ihracatının, bu yıl 450 milyon dolara yaklaşacağına inanıyoruz. İklimlendirme sanayicilerinin bu gelişimini uluslararası bir fuarda sergilemek çok önemli. Özellikle son yıllarda gerçekleştirdikleri büyümeyle atağa geçen İzmirli markalar ISK-SODEX’e yoğun ilgi gösteriyorlar. İzmirli üreticiler son teknoloji ürünleriyle bu yıl ISK-SODEX’te bir araya gelecekler. ISK-SODEX’te bu yıl İzmir’den ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma, yangın ve güneş enerjisi sistemleri gibi oldukça geniş bir yelpazeden katılımcımız olacak.”

Uluslararası ziyaretçiler ISK-SODEX’te olacak
     ISK-SODEX 2019, dünyanın lider fuar organizasyon firmalarından Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından ISKAV, DOSİDER, İSKİD, İZODER, TTMD, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Fuarda bu yıl, Almanya, Çin, Fransa, Hindistan, Hollanda, İtalya, Güney Kore, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Pakistan, İspanya, İran, Rusya, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Mısır, Tayvan ve Japonya gibi ülkelerden de katılımcılar yer alacak.  Alım Heyeti kapsamında ISK-SODEX Fuarı İkili İş Görüşmeleri’ne tüm dünyadan HVAC&R sektör alıcıları katılacak. 

     Türkiye iklimlendirme sektörünün dış pazarlarda ciddi bir rekabet üstünlüğü elde ettiğini belirten Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, yatırımcıların Türkiye’ye gelme noktasında artık çok daha istekli olduklarını belirterek şunları söyledi;
     “İklimlendirme sektörü Türkiye sanayinde önemli ihracat alanı ve her geçen yıl büyüme rakamlarıyla yeni rekorlar kırıyor. Sektörün son yıllarda AR-GE ağırlıklı ileri teknoloji ürünlere odaklanması özellikle dış pazarlarda rekabet üstünlüğü kazandırırken, bu yatırımlar yabancıların da dikkatini çekiyor. Türkiye iklimlendirme sektörünün önde gelen üreticileri ile ticari işbirlikleri yapmak isteyen yabancı yatırımcıların sayısındaki artış hızla devam ediyor. Artan bu ilginin de etkisi ile sektör temsilcileriyle birlikte 2 – 5 Ekim 2019’da gerçekleştirilecek ISK-SODEX Fuarı hazırlık çalışmalarımız kapsamında, iklimlendirme sektörü ihracat hacminin yüksek olduğu pazarların yanı sıra, düşük hacimli yeni pazarlarda da ticaret hacmini pekiştirmeye yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.”

Türkiye En Başarılı Kombi Ustasını Seçmeye Hazırlanıyor!
     İklimlendirme sektörünü bir araya getirecek olan fuar, renkli etkinliklere de sahne olacak. Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan “ISK-SODEX Ustalar Ligi 2019” yarışmasında doğru montaj, projeye uygunluk ve estetik kriterlerinde dereceye giren ilk üç kombi ustası “Türkiye’nin en iyi ustası” olarak ödüllendirilecek. Çayırova Boru, ECA Emas Makine, GEORGE FISCHER Hakan Plastik ve Rothenberger sponsorluğunda düzenlenecek olan yarışmada, pratik uygulama etabı 13. Salon Ustalar Ligi Özel Alanı’nda fuar süresi boyunca gerçekleşecek.


+ Benzer Haberler
» Karşıyaka’da ‘vefa’ buluşması
» 2019 Ytong Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı
» “Memleketin Kısmeti” Çeşmeliler’den tam not aldı
» Gürer: Bakanlıklar sorularımıza bilgi vermeden neden çekiniyorlar
» PepsiCo’dan son beş yılın en hızlı büyüme oranı
» Dünya Fair Play Karikatür Yarışması’na İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden destek
» Down Sendromlu gençlere özel proje
» Karaburunlu çocuklara tiyatro keyfi
» “Eğitimle Başka Bir Tarım Mümkün” sloganıyla çiftçi eğitimleri Kemalpaşa Yiğitler Köyü’nde başladı
» Çin’le yapılan sözleşmelere dikkat


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.02.2020
  Ticaret 20.02.2020
  Ticaret 19.02.2020
  Ticaret 18.02.2020
  Ticaret 17.02.2020
  Ticaret 15.02.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni