• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir’in ilk masal evi eğitim ve istihdam sağlayacak

23 Ağustos 2019 Cuma 13:00
12
14
16
18

İzmir’in ilk masal evi eğitim ve istihdam sağlayacak

   ► İzmir Büyükşehir Belediyesinin çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşullar sağlamak, annelere mesleki eğitim ve beceri kazandırmak amacıyla kurduğu İzmir’deki ilk masal evi açıldı.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     İzmir Büyükşehir Belediyesinin çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşullar sağlamak, annelere mesleki eğitim ve beceri kazandırmak amacıyla kurduğu İzmir’deki ilk masal evi açıldı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Masal evi sadece kreş değil annelerimizin aile ekonomisine katkı vermek için hizmet üretecekleri bir mekanı da beraberinde getiriyor. Masal evi hem eğitim hem istihdam projesi.
     Bu evleri İzmir’in her yerine yayacağız hem çocuklarımız hem annelerimiz için hizmet üreteceğiz” diye konuştu.

“Masal evi hem eğitim hem istihdam projesi”
     Masal evlerinin İzmir’in her yerinde açacaklarını ifade eden Soyer, “Anneler babalar bugün bizim için heyecan verici bir gün. Çünkü devamı gelecek olan İzmir’in her yerine yaymayı planladığımız masal evlerinin ilkini açılışını yapıyoruz. Masal evi sadece kreş değil annelerimizin aile ekonomisine katkı vermek için hizmet üretecekleri bir mekanı da beraberinde getiriyor. Masal evi hem eğitim hem istihdam projesi. Bu evleri İzmir’in her yerine yayacağız hem çocuklarımız hem annelerimiz için hizmet üreteceğiz. Bu şehre belediye olarak ne yaparsak yapalım yapacağımız en önemli iş çocuklarımıza yatırım yapmak.

     Çocuklarımıza yatırım geleceğimize yatırımdır. Atalarımıza saygının da bir ifadesidir. Atalarımızın mirasına çocuklarımıza sahip çıkarak sahip çıkabiliriz. Bundan sonra masal evlerini çoğaltmaya devam edeceğiz. Burada açılışını yaptığımız mekanın çocuklarımıza bölgede yaşayan halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Buraya sahip çıksınlar, iyi baksınlar, korusunlar ki biz bunu büyütecek cesareti bulalım” açıklamalarında bulundu.

“İzmir’i yeniden ciğerlerine kavuşturacağız”
     Kavacık’ta yaşanan yangının İzmir tarihindeki en büyük yangınlardan biri olduğunu söyleyen Soyer, “İzmir çok büyük bir yangın yaşadı. Bu yangında ağır bir hasar çıktı. Belki de İzmir tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşadık. Binaların yanmasından daha büyük bir yangın. İzmir’in ciğerleri yandı. Önümüzdeki günlerde olağanüstü meclis ve halk buluşması gerçekleştireceğiz. İzmir’i yeniden nefes alacağımız ciğerlere kavuşturacağız. Mesele fidan dikmekten ibaret değil. Mesele onu koruma bilincini gerçekleştirmek. Ağaçları koruyarak, bakımını hep birlikte yaparak bu bilinci kente yaymak. Her sene temmuz ağustos aylarında yaşadığımız yangınlar kader değil. Sahip çıkarak koruyarak iyileştirerek korumak bu şehrin geleceğini aydınlatmak mümkün” dedi.

     İzmirlilerin yeşil konusunda çok duyarlı olduğunu belirten Soyer, “Yanan bölgede buluşarak nasıl koruyacağımızla ilgili her türlü öneriyi dinleyeceğiz bunları önerge haline getirip meclisin önüne koyacağız, valiliğe götürüp onaylatacağız. Hepimizin içi yandı ama bu krizi fırsata dönüştürmek bize yakışır. İzmirliler yeşil konusunda son derece duyarlı. Herkes ne yapabiliriz telaşını yaşıyor. Herkes çorbada tuzum ulunsun istiyor. Herkesin katkısını emeğini işin içine dahil edeceğiz. İzmir’de yangın çıkmasına izin vermeyeceğiz çıktığında sönmesi için her türlü teçhizata sahip olacağız. 30 Ağustos’ta yangın yerinde bir araya gelip İzmir olarak küllerimizden yeniden doğacağız” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Yüz vergi mükellefi listesi açıklandı
» İzmir Oto Galericileri Odası Pasaport’a taşındı
» Kağıt ve matbaa sektörü haksız rekabetten şikayetçi
» İklimlendirme sektörünün ihracat atağı devam ediyor
» OİB, Belgrad’a Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti ziyareti düzenledi
» İnşaat malzemeleri sanayisi toparlanma eğilimine girdi
» Efes Selçuk, beş açılışla taçlanıyor
» Pasaport’taki tütün depoları yıkılıyor
» Üniversite mezunu değil, kaynakçı lazım
» İzmir’de Çocuk Hakları Günü kutlandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.11.2019
  Ticaret 19.11.2019
  Ticaret 18.11.2019
  Ticaret 16.11.2019
  Ticaret 15.11.2019
  Ticaret 14.11.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni