• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmirli başkanlardan ortak hizmet vurgusu

11 Temmuz 2019 Perşembe 16:00
12
14
16
18

İzmirli başkanlardan ortak hizmet vurgusu

   ► Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’yi ziyaret etti.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’yi AKP İl Başkanlığı’nda ziyaret etti. 31 Mart seçimlerinden sonra göreve atanan Sürekli’ye ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan CHP’li Yücel’i buluşmada önemli mesajlar verdi. Toplantıda ilk konuşmayı yapan CHP İzmir İl Başkanı Yücel, “Yakın zamanda bir seçim atlattık. Bundan sonra artık hizmet odaklı çalışmak gerektiğini düşünüyoruz. Bunu sadece seçim dönemlerinde yapmak doğru değil. Önemli olan seçimden sonra yaşadığımız kente ülkemize hizmet edebilmek için yarışı sürdürmek” dedi. AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacaklarını, hep beraber İzmir’e hizmet edeceklerini belirtti.

“Hizmet odaklı çalışmak gerekiyor”
     Seçimden sonra verilen hizmetin önemli olduğunu vurgulayan CHP İzmir İl Başkanı Yücel, “Yakın zamanda bir seçim atlattık. Bundan sonra artık hizmet odaklı çalışmak gerektiğini düşünüyoruz. Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından biri çok partili hayata geçiş. Çok partili hayat sonrasında partiler arasında bir hizmet dönemi başladı. Bunu sadece seçim dönemlerinde yapmak doğru değil. Önemli olan seçimden sonra yaşadığımız kente ülkemize hizmet edebilmek için yarışı sürdürmek.

     CHP olarak yerelde iktidarız yarın başka bir parti AKP iktidar olabilir. Önemli olan halkın bize verdiği iktidar ve muhalefet görevini yerine getirmemiz gerekiyor. Genelde AKP iktidar, biz geneldeki iktidar ile yereldeki iktidar olarak İzmir’e ne katabiliriz, kentimize nasıl hizmet edebiliriz? Göreve geldiğiniz günden ve öncesinden beri uyumlu yapıda ve kişilikte olduğunuzu biliyoruz. Bugün İzmir’e hizmet için ne yapabiliriz, her konuda çalışmaya hazırız. Sizlerin desteğini önemiyoruz. Bizim üzerimize düşen de ne varsa yapmaya hazırız. Önemli olan halkımıza, ülkemize, milletimize hizmet etmektir. Almış olduğunuz görevde başarılı olmanızı diliyorum” açıklamalarında bulundu.

“Ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacağız”
     İzmir’de yeni bir sayfa açmayı istediklerini belirten AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Önümüzde 4 yıl seçimsiz bir dönem var. Bu dönemi hem genel hem yerelde iyi değerlenmemiz lazım. Biz genelde iktidarız yerelde uzun yıllardır İzmir’de muhalefetiz. Genelde vatanımız, ülkemiz için icraatları mızı gerçekleştireceğiz, yerelde CHP icraatlarını yapacak biz takipçisi olacağız. Yapıcı eleştirilerimizi yönelteceğiz. Daha iyi nasıl olur onu söyleyeceğiz. Eksik olan yanlış olan bir şey varsa söyleyeceğiz. Yeni sayfayı İzmir’le de sınırlı tutmuyoruz. Gerçekten yeni bir dönem. İstanbul, Ankara’da CHP yereli devraldılar. İzmir’den başlayarak uzlaşma kültürü çerçevesinde hep birlikte hizmet edeceğiz.

     Ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacağız. Hep beraber İzmir’e hizmet edeceğiz. Yerel iktidar İzmir’e projelerini birlikte gerçekleştireceğiz. Ankara’da bizim ne yapmamız gerekiyorsa tarım bakanı genel başkan yardımcımız milletvekillerimiz var onlarla birlikte hep beraber İzmir’in projelerine destek olacağız. Her zaman birlikte Ankara’ya gidebiliriz. İzmir’e ne yapılacaksa yapmaya hazırız. Katkı koyacağız. 4 yıl seçimsiz dönemi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Kocaoğlu’nun bir söylemi vardı. Arkadaşlar şimdi tartışmayalım seçime 6 ay kala seçim at gireriz gerekirse kavga da ederiz ama bunlar seçime 6 ay kala başlayalım bundan önceki süreyi fikir proje üreterek geçirelim derdi. Bende katılıyorum İzmir için Türkiye için birlikte rol alalım diyorum” diye konuştu.

     Buca Metrosu’nun Ankara’da 18 aydır onay beklediğinin hatırlatılmasına cevap veren Sürekli, “Orada bir yanlış anlaşılma var. Eksikleri var. Açıklamamızı basına ilettik. Ufak şeylere takılmayacağız. Şuradan gecikti buradan gecikti diye birbirimizi suçlamayacağız. Hep birlikte sorunları giderelim ve çözüm odaklı çalışacağız” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Yaş meyve sebze sektörü Antalya’da buluştu
» Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var
» Oda, Borsa ve STK’lardan destek
» TZOB ve FAO iş birliğini daha ileri aşamaya taşıyacak
» Yüzde 50 gümrük vergisi ABD’ye çelik ihracatını azaltır
» İMDER, 596 milyar dolarlık inşaat projelerine odaklandı
» Rüzgar enerjisinin merkezi Avrupa’da kapasite büyümesi risk altında
» Başkan Tugay ‘yatık bina’ sakinleri ile Vali’ye gidecek
» 2020’ye ‘bembeyaz’ başlangıç
» Çeşme’nin 2020 yılı bütçesi 202 milyon 700 bin lira


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.10.2019
  Ticaret 16.10.2019
  Ticaret 15.10.2019
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni