• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmirli emlakçılar ‘emlaksitem’de birleşti

18 Şubat 2020 Salı 15:00
12
14
16
18

İzmirli emlakçılar ‘emlaksitem’de birleşti

   ► İZEKO üyesi emlakçılar 100 gün boyunca ilanlarını emlaksitem.com üzerinden müşteriye ücretsiz ulaştıracak.

           DUYGU GÖKSU     
     İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) ile İzmir’in ulusal emlak platform markası emlaksitem.com ile işbirliği yaptı. ‘İzmir markalarıyla iş birliği’ başlıklı toplantıda bir araya gelen İZEKO Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu ile emlaksitem.com Yönetim Kurulu Başkanı Ali Talak’ın imza koyduğu işbirliği protokolü ile İZEKO’ya üye emlakçılara özel ayrıcalık tanındı. İzmir’in ulusal emlak platform markası emlaksitem.com, İZEKO üyelerine 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz ilan hakkı tanıdı.  İEKO üyesi İzmirli emlakçılar bu süre zarfında  İlanlarını emlaksitem.com üzerinden müşteriye ulaştırabilecek. 

     Toplantıda konuşan İZEKO Başkanı Mesut Güleroğlu, oda üyelerinin yıllarca bir site kurulması yönünde talepte bulunduğunu ve emlak ilanlarının yayınlanacağı internet sitesi için yıllarca çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Üyelerimizin odaya ödediği aidatlarla para harcayarak senelerce site kurduk, yeniledik. ‘Başkanım bir site yapalım hepimiz bu sitenin içinde bulunalım’ dedik. Siteleri yaptık ama kimse bunun içinde bulunmadı. Baktık ki biz bu işin altından kalkamıyoruz. Yakınmalar çok fazla olduğunu biliyoruz.

     Emlak portalları önce sizi ücretsiz üye yapıyorlar. Daha sonra rakamları bir anda yükseltiyorlar. Üyelerimizde işin içine otomatikman girmiş oluyor. Sonra bir bakıyoruz ki işlerimizin artması için dükkanımızın iki katı para ödeyerek o portallara reklam ve ilan veriyoruz. Yakınmalar doğal olarak oda başkanına en yetkili olarak gördüğünüz bizlere oluyor. Bizde oda olarak Ege Üniversitesine ‘Bize bir çalışma yapın, bizim bir maliyetimiz olsun’ dedik. Üniversitede ‘Sizin 4 milyon lira paraya ihtiyacınız var. Aylık da şu kadar para gideriniz olması lazım’ dendi. Biz çok büyük bütçeleri olan oda değiliz. Bunu karşılamak mümkün değil. Hal böyle olunca arayış içerisinde girdik” dedi.

100 gün ücretsiz deneyebilecekler
     Emlaksitem.com Yönetim Kurulu Başkanı Ali Talat’ın kendilerine bir tekilfle geldiğini dile getiren Güleroğlu, “Arayış olduğumuz dönemde Ali Talat bey de bize çok güzel bir şey hazırladı ve en son ‘reddedemeyeceğin bir teklifle geleceğim’ dedi ve geldi. Yönetim kurulu üyelerimiz, denetim kurulu üyelerimiz toplantımıza katıldı. Söylediği şeyler çok güzel.

     Burada bir zorunluluk yok. Site gerçekten çok güzel. Eğer bir İzmir firmasını sahip çıkmak istiyorsak, eğer mesleğimizi sahip çıkmak istiyorsak ve diğer portallarla yarış yapabilsin diyorsak bu firmaya destek vereceğiz. Ama bizim de bu firmadan isteklerimiz var. Rakamları en alt seviyede tutulmasını istedik. Bir de üyemizin belirli süre denemesini istedik. Önce bir ay ile yola çıktık. Sonra iki ay oldu. daha sonra ise Ali bey üç ay olsun dedi. şuan ise Mayıs’ın sonuna kadar yüz gün boyunca bu siteyi ücretsiz deneyebilecek üyelerimiz. Bunu denemeden anlayamayız” dedi

İlanlar tüm sitelerde yer alacak
     Sadece siteye ilan girme değil o ilanları güncellemek ve bu teknolojiyi ayakta tutmak gerekiyor. Bununla ilgili altyapımız da hazırlanıyor. Şu anda ülkede ciddi anlamda çalışan bir firma var. Onunla da anlaşmak üzereyiz oda olarak. O firma ile anlaştığımızda üyelerimiz sistemde şu anki mevcut emlaksitem’i de içinde bulunduracak. Üyelerimizin kullandığı diğer emlak siteleri de olacak. Yapacağımız alt yapı çalışması ile oraya tıkladığınız ve şifrelerinize girdiğinizde sadece bir yere ilan gireceksiniz. O portalda girdiğiniz ilanla hangi sitelere üyeyseniz tek bir tıkla o sitelere ilan gönderilecek.


+ Benzer Haberler
» İSO Türkiye İhracat İklimi endeksi martta 35,7 oldu
» EPDK: Hiç kimse mağdur edilmeyecek
» “Ücretsiz maske dağıtımının ayrıntıları paylaşılmalı”
» Covid-19 ile mücadeleye “gençlik aşısı”
» Kuru kayısı 8 ayda 197 milyon dolar getirdi
» 2. Faz sosyal yardım, düzenli sosyal yardım alan farklı 2 milyon 300 bin haneye verilecek
» BKM mart ayı verilerini açıkladı; Temassız ödemeler 3 katına çıktı
» Medya ve reklama yapılan yatırım 2019’da 11 milyar lirayı geçti
» Toplu ulaşımda düşüş yüzde 85’i buldu
» ETİK’in Zoom ile video konferansları başlıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 09.04.2020
  Ticaret 08.04.2020
  Ticaret 07.04.2020
  Ticaret 06.04.2020
  Ticaret 03.04.2020
  Ticaret 02.04.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni