• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmirliler internette güvenle dolaşacak

04 Aralık 2018 Salı 16:00
12
14
16
18

İzmirliler internette güvenle dolaşacak

   ► İzmir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında ‘İnternette Güvenli Birey Projesi’ protokolü imzalandı.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     İzmir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında “İnternette Güvenli Birey Projesi” protokolü imzalandı. Proje kapsamında öğretmen ve öğrencilerin interneti güvenli ve bilinçli kullanmalarına destek olunacak. İki yıl sürecek olan projeden toplamda 1 milyon 500 bin öğrenci, öğretmen ve veliye ulaşılması hedefleniyor. Bilgisayar ve internet her geçen gün hayatın vazgeçilmezleri arasında yer almakla birlikte bilinçli kullanılmadığı durumlarda zararları telafi edilemeyecek boyutlara ulaşıyor.

     Proje kapsamında internet teknolojisinin özellikle genç nesil üzerinde doğru kullanımını teşvik edilerek, muhtemel zararları konusunda uyarıcılık görevinin yerine getirilmesiyle öğretmen, öğrenci ve velilerin de bu alanda farkındalığı arttırılması amaçlanıyor. Fatih Projesi kapsamındaki tüm okullarda dersler etkileşimli tahta ve tablet kullanımı ile gerçekleştiriliyor. Bu proje ile öğretmen ve öğrencilerin interneti güvenli ve bilinçli kullanmalarına destek olunacak.
     İzmir Valiliği’nde düzenlenen protokol imza törenine İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi katıldı.

“Çocuklarımız güvenli bir yolda yürüyecek”
     Protokol imza töreninde konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, “Gençlerimiz için ne yapılyorsa geleceğimize yapılan bir yatırımdır. Bu güzel projede olmaktan çok mutluyuz. Şimdi ve gelecek zamanlardaki en tehlikeli alan olan internette, devletimiz ve onun kurumları aracılığıyla yarınlarımız olan çocuklarımız güvenli bir yolda yürüyecek. Hem kalbi hem de  harbi olarak velilerimiz de çocuklarımız da rahat hareket edecek. Yarınlarımıza güvenli ve her türlü kötülükten uzak bir yol sunmak geleceğimiz açısından çok önemli. Tüm kurumlarımıza teşekkür ederim. Hergün eksiklerimizi tamamlayarak yarınlarımızı güzelleştirmek adına çalışıyoruz. İnşallah hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

1 buçuk milyon kişiye ulaşılacak
     İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi  ise “Çocuklarımızın madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığına yönelik tedbirleri almak için internette ‘Güvenli Birey’ protokolünü imzalıyoruz.  2012-2014 yılları arasında bu projeyle 174 bin kişiye ulaşıldı, bugün de toplamda 1 buçuk milyon öğrenci, öğretmen,veli ve halka ulaşılması hedefleniyor. Teknolojik bağımlılıkta interneti daha güvenli kullanma, velilerimizin içini rahatlatmak, güvenini almak için çalışıyoruz” dedi.

Gençlerimiz için çalışıyoruz
     İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından dijital suçlar ve istismardan korumak için daha önce bir çalışma başlattıklarını belirterek “İzmir Emniyet Müdürlüğü olarak valimizin talimatlarıyla çocuklarımız ve gençlerimizi gün geçtikçe daha büyük sorun olan dijital suçlar ve istismardan korumak için daha önce bir çalışma başlatmıştık.
     Bugün, çalışmamızı daha da genişletiyoruz. Gençlerimizin teröre, uyuşturucuya ve istismara maruz kalmalarına karşı  için çalışıyoruz. Sokakta binden fazla polisimiz çalışıyor. Uyuşturucu ve terör sanal alemin çok büyük bir sorunu. Güzel İzmir’imizin insanı bundan sonra daha da bilinçlenecek” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» “AB ile iş birliğini arttırmak için kararlı adımlar atacağız”
» Cari denge fazlası Ekimde 2 milyar 770 milyon dolar
» Büyüme rakamları Türk ekonomisinin acil inişi kazasız yaptığını ortaya koyuyor
» “İzmir’in mazereti yok”
» Turkcell’den yepyeni bir GNÇ
» Palandöken, “Yılbaşı öncesi kredi kartlarına dikkat”
» Doğru PVC Pencere seçimi ile kışın keyfini sürün
» Kocaoğlu’ndan İZBAN çalışanlarına çağrı
» İZTO’dan Japonya’ya turizm atağı: Zeytin Rotası tatlanıyor
» Bu serginin geliri öğrencilere burs olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
  Ticaret 07.12.2018
  Ticaret 06.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni