• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzQ Girişim Portalı’nda ilk eşleşmeler gerçekleşti

13 Ocak 2021 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

İzQ Girişim Portalı’nda ilk eşleşmeler gerçekleşti

           HABER MERKEZİ      
     İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından hayata geçirilen “İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezleri” bünyesinde, girişimciler ile iş dünyası arasında etkileşim sağlama amacıyla hayata geçirilen “İzQ Girişim Portalı” lansmanın hemen ardından ilk eşleşmesini gerçekleştirdi.
     İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezleri Projesi’ni, Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyonda gücünü artırmak ve İzmir’in bu alanlarda lider kent olmasına öncülük etmek hedefiyle hayata geçirdiklerini ifade eden İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Projemizin kesişim noktası niteliğini taşıyan ‘İzQ Girişim Portalı’, firmalar ve kurumlar tarafından sorunların ve ihtiyaç alanlarının tanımlandığı, girişimcilerin ise bu alanları portal üzerinden takip ederek spesifik çözümler ürettiği online bir platform. Bu platformda, firmalar ve kurumlar tarafından üretim, verimlik, yeni teknoloji gereksinimi duyulan iş süreçleri kapsamında tanımlanan ihtiyaçlar, girişimciler tarafından yeni bakış açıları, teknoloji tabanlı ya da yazılım odaklı yaklaşımlar geliştirilmesi ile çözüme ulaşıyor” şeklinde konuştu.

     Portalın lansmanının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Türkiye’nin teknolojide öncü firmalarından biri olan Vestel Beyaz Eşya A.Ş. ile ileri görüntü işleme alanında yüksek teknolojili ar-ge çalışmaları yürüten, veri analizi, obje, biyometrik ve uzaktan müşteri tanıma, anomali tespiti konularında makine öğrenmesi, derin öğrenme, yapay zeka teknikleri ile çalışan, modüler ve ölçeklenebilir kurumsal ürünler geliştiren ArtgeVision, data analitiği, büyük veri ve yapay zeka çalışmaları yapan bon intelligence ile artırılmış gerçeklik, bilgisayar ile görü ve yapay zeka alanlarında hizmet sunan İstanbulAI isimli girişimlerimiz arasında ilk eşleşmelerin gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Özgener, “Avrupa’nın en büyük endüstri komplekslerinden birine sahip Vestel Beyaz Eşya A.Ş. firmasının ihtiyaçlarına yönelik olarak ArtgeVision, bon intelligence ve İstanbulAI girişimlerinin proje önerilerini sunmalarının ardından taraflar arasında görüşmelere başlanmış oldu” dedi.

     Bu eşleşmelerin tohumlarının İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezleri Projesi kapsamında yürütülen “Kurum-Girişim İşbirliği Programı” sırasında atıldığını vurgulayan Özgener, “Bu, projemizin bütünsel bir yaklaşımı benimseyerek, tüm unsurların ve faaliyetlerin birbirini besler ve tamamlar nitelikte olduğunun en somut göstergesidir” dedi.
     Özgener, İzmir’i inovasyon ve girişimcilik kentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda T.C. İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Ege Genç İş İnsanları Derneği işbirliğinde hayata geçirilen İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezleri Projesi kapsamındaki faaliyetlerde ve operasyonlarda ekosistemin tüm paydaşlarının aktif olarak yer almasının çok kritik olduğuna dikkat çekti.


+ Benzer Haberler
» Ağır hasta sayısı 2 binin altına indi
» Soyer çifti pazar alışverişini Bayındır üreticisinden yaptı
» İZTO ve Alman Seyahat Acenteleri Birliği arasında işbirliği
» Palandöken, “Esnafın sorunlarını ayrıntılı bir şekilde aktırdım”
» S&P Türkiye’nin notunu değiştirmedi: ‘B+’
» GSS ve Bağkur prim borcu olanlara yıl sonuna kadar sağlık hizmeti
» Rus turizm şirketleri batıyor
» TMO: Stoklar piyasa dengesi için yeterli seviyede
» Koç CEO’su Çakıroğlu’na B20’de önemli görev
» Milas OSB’de tapular 25 Ocak Pazartesi günü dağıtılacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.01.2021
  Ticaret 22.01.2021
  Ticaret 21.01.2021
  Ticaret 20.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni