• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İZTO’daki değişim TOBB’a yansıdı

15 Mayıs 2018 Salı 18:00
12
14
16
18

İZTO’daki değişim TOBB’a yansıdı

   ► TOBB 74’üncü Genel Kurulunda mevcut Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu tek listeyle girdiği seçimlerde birliğin yeniden başkanı seçildi.

           HABER MERKEZİ     
     TOBB 74’üncü Genel Kurulunda mevcut Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu  tek listeyle girdiği seçimlerde birliğin yeniden başkanı seçildi. Beşinci kez birliğin başkanlığı koltuğuna oturan Hisarcıkoğlu’nun yönetim kurulu listesinde 9 isim değişti. İzmir’den ise yeni TOBB Yönetim Kurulu’nda önceki dönemlerde yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’ın yer bulamazken yeni seçilen İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise yönetim kurulunda kendine yer buldu. Öte yandan TOBB yönetiminde yine kadın bir üye yer bulamadı.

     Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde geçerli oyların tamamını alan mevcut Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu 4 yıl süreyle TOBB Başkanlığı görevine seçildi. Beşinci kez bu görevi yürütecek olan Hisarcıklıoğlu’nun listesinden 9 isim değişti. Önceki yönetim kurulunda yer alan Halim Mete, Ender Yorgancılar, Şahin Bilgiç, İbrahim Burkay, Memiş Kütükçü, Yahya Toplu, Hakan Ülken yeni yönetimde yer almadı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar yönetim kurulu üyesiyken vefat etmişti. Yönetimdeki bir diğer isim olan Bülent Karakuş da milletvekili aday adaylığı nedeniyle istifa etmişti.

Yorgancılar gitti, Özgener geldi
     Yeni TOBB yönetiminde İzmir’i önceki dönemde yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’ın yerine İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener temsil edecek. Özgener’in yönetime girmesiyle İZTO, 22 yıl sonra TOBB Yönetim Kurulu’nda temsil hakkı elde etti. TOBB Yönetim Kurulu’na giren İZTO Başkanı Mahmut Özgener, yaptığı açıklamada İZTO seçimlerinde yaşanan başarını Odayı TOBB Yönetim Kurulu’na taşıdığını ifade etti.

22 yıl sonra İZTO yönetimde
     İZTO’nun 22 yıl sonra tekrar TOBB Yönetiminde yer almasının gurur verici olduğunu belirten Özgener, “Öncelikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na gösterdikleri teveccüh için tüm üyelerimiz adına yürekten teşekkür ediyorum. Odamızın, 22 yıl sonra TOBB Yönetiminde yeniden yer alması tüm camiamız adına bizler için gurur kaynağı. Bu önemli görevin getirdiği sorumluluğu yine çok çalışarak ‘değişim ve birlikte yönetim ilkesiyle ‘ layıkıyla yerine getireceğime şüpheniz olmasın” diye konuştu.

     İki dönemdir TOBB’da görev yapan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a teşekkür eden Özgener, “Yine bu vesileyle bir önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Sayın Ender Yorgancılar’a görev süresi boyunca verdiği hizmet ve katkılar için teşekkür ediyorum. Teslim aldığımız bu bayrağı daha ileri götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu süreçte de Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalarımız ile işbirliğinde üzerimize düşeni yapacağız. Bu sonuç sadece benim değil, tüm üyelerimizin başarısı bu nedenle tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
     Öte yandan İZTO Meclis Üyeleri Akın Kazançoğlu ile Abdurrahman Aydoğan’ın da Ticaret Odaları Konsey Üyesi seçilirken İzmir Ticaret Borsası Meclis Üyesi Ömer Gökhan Tuncer ise TOBB Yüksek Disiplin Kurulu  Üyesi seçildi.

 


+ Benzer Haberler
» Türkiye ile İtalya iş birliğini arttırmak istiyor
» Ege ve Güneydoğu’ya işbirliği modeli
» Burdur Fuarı’ndan üreticiye tam destek
» İzmir şeflerini seçti
» TÜRGÖK’ten anlamlı konser; Gültekin Yazgan konser ile anıldı
» Logo Mind Insight çözümü, dijital dönüşümde KOSGEB kredilerinden yararlanmak isteyen işletmelerin hizmetinde
» İzmir Ticaret Odası’ndan çağrı: Bir hayata dokunun!
» Palandöken, “Karadeniz trafik sigortasında öncü”
» Panasonic’ten “100 Çocuk, 100 Mutluluk” sosyal sorumluluk projesi
» İZSİAD’dan toplumsal cinsiyet eşitliği hamlesi: “iş adamları” gitti “iş insanları” geldi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni