• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzÜret, İzmir’de binaların dijital ikizini çıkarıyor

07 Ekim 2021 Perşembe 12:00
12
14
16
18

İzÜret, İzmir’de binaların dijital ikizini çıkarıyor


   ► Global markalara hizmet vermek için 2020 yılında Ege Serbest Bölgesinde kurulan İzÜret, büyüyen iş potansiyelini karşılayabilmek için bir yıl içinde ofisini büyüttü

           KÜBRA TOPAL      
     ABD merkezli FactoryReality’nin operasyon merkezi olarak İzmir’de faaliyet gösteren İzÜret Yazılım ve Mühendislik Sanayi Tic. A.Ş. firması, Ege Serbest Bölgesindeki yeni ofisinde hizmete başladı.  İzmir’den küresel firmalar için binaların üç boyutlu dijital kopyalarını çıkaran İzÜret, yeni yatırımıyla birlikte çalışan sayısını da arttırmayı planlıyor. İzÜret’in yeni ofisinin açılış törenine, ABD Ticaret Ateşesi Eli Lovely, Ege Serbest Bölgesi Müdürü Şenay Satıoğlu, FactoryReality ve İzÜret Yönetim Kurulu Üyesi Ron Harding, İzÜret A.Ş. kurucusu John Mickey ve çok sayıda davetli katıldı. İzmir’den uluslararası firmalara hizmet verdiklerini ve yeni ofisleri sayesinde daha hızlı büyüyeceklerini vurgulayan İzÜret A.Ş. kurucusu John Mickey, yeni ofisle birlikte artan iş potansiyelini karşılayabilecek büyüklük ve niteliklere sahip modern bir çalışma ortamına kavuştuklarını, ofisin tüm detaylarının tasarımcıların keyif alarak üretim yapabilecekleri şekilde tasarlandığını belirtti.  

“GEÇEN YIL 3 BİNDEN FAZLA MEKANIN DİJİTAL VERSİYONUNU ÜRETTİK”
     Günümüzde milyonlarca bina, tesis ve yapının sadece basılı kayıtları ve güncelliğini yitirmiş planları olduğu için iyi yönetilemediğini söyleyen Mickey, İzÜret’in global markalara hizmet vermek için 2020 yılında Ege Serbest Bölgesinde kurulduğunu ve büyüyen iş potansiyelini karşılayabilmek için bir yıl içinde daha büyük ve modern bir ofise geçtiklerini aktardı. Mickey, dijitalleşmenin her alanda yaygınlaştığı günümüzde, mevcut yapıları daha iyi yönetmek, işletmek ve geliştirebilmek için onların birebir kopyasını yansıtan dijital ikizlerinin oluşturulmasının çok önem kazandığını dile getirdi.

     İzÜret’in kendi geliştirdiği yazılım ve dijitalleştirme servisi ile küresel şirketlerin mevcut altyapı ve bina portföylerini dijital bir forma dönüştürdüklerini aktaran Mickey, “Burada da detaylı yapı bilgi modellemesi (BIM) ve 3D dijital yazılım / QAQC hizmetleriyle dijitalleşme vizyonlarını gerçekleştirmelerine destek oluyoruz. İzÜret ekibi olarak geçtiğimiz yıl 3 binden fazla mekanın dijital versiyonunu ürettik. İzmir’den hizmet verdiğimiz firmalar arasında Starbucks, Hitachi, ABB, GrupoBimbo ve The Home Depot gibi küresel firmalar da bulunuyor. Gittikçe artan iş potansiyelini karşılayabilmek için hizmete aldığımız yeni ofisimizle birlikte çalışan sayımızı da arttırıyoruz. 11 olan çalışan sayımızı yılsonuna kadar 20 kişiye ve 5 yıl içinde de 50 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“BÜTÜN İŞ GÜCÜMÜZÜ İZMİR’E GÖRE PLANLADIK”
     İyi eğitim görmüş, yetenekli ve çalışkan genç nüfusu sayesinde İzmir’de büyümeyi tercih ettiklerini söyleyen Mickey, “Bütün iş gücümüzü İzmir’e göre planladık. Yaptığımız iş itibariyle yazılımcıların yanı sıra mimar, inşaat mühendisi, şehir planlamacısı gibi alanlarda da çalışan arkadaşlarımız var. Amerika’ya kıyasla kaliteyi daha uygun fiyatla sunuyoruz. Tabii, fiyatta bir Hindistan kadar ucuz değiliz. Ciddi katma değer yaratıyoruz. Bu da tercih edilmemizi sağlıyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» EGSD’den muhteşem Cumhuriyet kutlaması
» KOBİ’ler 2020’de istihdamın %72’sini oluşturdu
» “Kentsel dönüşümde kaybedecek zaman yok”
» Cumhuriyet Bayramı’nda İzmir’de ulaşım yüzde 50 indirimli
» “Cumhuriyet yolunda ilerlemek boynumuzun borcu”
» Bursa Büyükşehir Belediyesi köprü ve bağlantı yolları inşa ettirecek
» Batur: Kentsel dönüşümde kararlıyız
» Depremin yıl dönümünde 30 Ekim Deprem Anıtı açılıyor
» JCI İzmir’den 29 Ekim Kutlaması
» Karşıyaka’da coşku dolu Cumhuriyet kutlaması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.10.2021
  Ticaret 27.10.2021
  Ticaret 26.10.2021
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni