• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kale Alarm’dan ‘Ekstra Defans’

11 Haziran 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Kale Alarm’dan ‘Ekstra Defans’

           HABER MERKEZİ     
     ‘Siz Yoksanız Biz Varız’ mottosuyla, yaşam alanlarını 7/24 güvende tutma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Kale Alarm, Kale alarmla entegre silindir ‘Ekstra Defans’ adlı ürünü ile güvenlik sektöründe yeni bir dönem başlattı. Yüzde yüz yerli AR-GE ve milli yazılım kullanılarak geliştirilen ve dünyada bir ilk olan ürün sayesinde, kötü niyetli girişimlerde silindir kırıldığı anda kapı açılmadan alarm devreye giriyor. Böylece hırsız ev veya işyerine adım atamıyor.
     ‘Tam Kapsam Güvenlik’ anlayışıyla; kilitten çelik kasaya, çelik kapıdan pencereye ve elektronik güvenlik sistemlerine kadar tüm güvenlik çözümlerini bir arada sunan Kale Endüstri Holding bünyesindeki Kale Alarm, dünya patentini aldığı ürünü Kale alarmla entegre çalışan silindir ‘Ekstra Defans’ ile hırsızı içeriye giremeden kapıda durduruyor.  

Kale Alarm ile entegre çalışıyor
     Kale Endüstri Holding, güvenlik sektöründeki 65 yıllık deneyimini, bünyesindeki entegre güvenlik teknolojisinin lider markaları Kale Kilit ve Kale Alarm’ın güçlerini birleştirerek Ekstra Defans’a aktarıyor. Yüzde yüz yerli AR-GE ve milli yazılım ile geliştirilen Ekstra Defans, silindir ile alarmı konuşturuyor. Kale Alarm’ın içerisinde yer alan devre, silindir ile bağlantı kurarak Kale alarmla entegre şekilde çalışıyor. Bu sayede hırsız kilidi kırdığı anda bunu algılayıp hem 110 dBA ses seviyesindeki kendi alarmını devreye sokarak çevreye sesli uyarıda bulunuyor, hem de özel paneli sayesinde tüm alarm sistemini tetikliyor. Diğer yandan silindir kırıldığında, silindirin yalnızca ön kısmı kopuyor. Böylece kullanıcı, kilit kırılmış olsa bile anahtarını kullanarak içeri girebiliyor.

Kolluk kuvvetlerine anında haber veriliyor
     Sistem, eş zamanlı olarak Kale Alarm İzleme Merkezi’ne de sinyal göndererek silindirin kırıldığını bildiriyor ve önce kullanıcılara gerekirse de kolluk kuvvetlerine anında haber veriliyor. Ayrıca sürekli silindirle iletişim halinde olarak sistemin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol eden alarm paneli, bağlantının herhangi bir nedenden kesilmesi durumunda, Kale Alarm Merkezi’ne silindirden haber alamadığına dair bildirimde bulunuyor.

Kapıda anahtar unutma derdine de son veriyor
     Ekstra Defans’ın öne çıkan bir diğer özelliği ise, günlük hayatın koşturması içerisinde yaşanan kapıda anahtar unutma derdine ve bu nedenle olabilecek kötü niyetli girişimlere son vermesi. Anahtarın silindirde 10 saniye ve daha uzun kalması durumunda, silindir 100 dBA ses seviyesinde öterek kullanıcıyı uyarıyor.  

Yaşam alanlarına izinsiz girilmesi taşınmaya kadar götürebiliyor
     İnsanlar, ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarında değerli eşyalarının çalınmasından çok, hırsızla veya kötü niyetli kişilerle karşılaşarak kendilerine veya sevdiklerine zarar verilmesinden endişe ediyor. Yaşam alanlarına izinsiz girilerek özel eşyalara dokunulması, bireyleri evlerinden taşınmaya kadar götürebiliyor. Kullanıcıların mahrem alanlarına izinsiz girmeye çalışan kötü niyetli kişileri kapıdan içeri giremeden durduran Ekstra Defans, bu endişelerin de önüne geçiyor.

7 gün 24 saat kesintisiz takip ile ‘siz yoksanız Kale Alarm var’
     “Siz Yoksanız Biz Varız” sloganıyla, ileri teknolojiyle geliştirilen yenilikçi çözümleriyle ev ve işyerlerini kötü niyetli girişimlere karşı koruyan Kale Alarm; ayrıca yangın, sağlık problemleri, gaz kaçağı, panik ve tehdit gibi acil müdahale gerektiren durumlara karşı da anında önlem alınmasını sağlıyor. Alarm İzleme Merkezi’nde 7 gün 24 saat kesintisiz takip hizmeti sunan Kale Alarm sayesinde,  ev ve iş yerleri kullanıcılarının gözü arkada kalmıyor.

 


+ Benzer Haberler
» Bakan Selçuk, “Tüm tarafların görüşleri sürece dahil edilecek”
» Egeli İhracatçılar ‘Çin Timi’ ile ihracat atağına kalkacak
» Palandöken, “İşyeri kiralamada stopaj uygulaması kaldırılmalı”
» EBSO’dan Ticaret’e ödül
» KOBİ ve işletmelere ‘büyümenin sırrı’ anlatıldı
» İzmir’den direk uçuşlar başlıyor
» “Türkiye’de kadının var olma sorunu var”
» Kuru meyve sektörü yol haritasını belirledi; hedef 3 milyar dolar ihracat
» TEV, 100 öğrenciye burs sağlayacak
» TABA AmCham ve Ortak Akıl Platformu Afrika’daki yatırım fırsatlarını anlattı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
  Ticaret 13.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni