• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Kamuyu Aydınlatma Platformu Haberleri

21 Nisan 2017 Cuma 06:00
12
14
16
18

Bursa Çimento, Roda'nın satın alıyor

     Bursa Çimento, bağlı ortaklığı Çemtaş'ın sahibi olduğu Roda'nın satın alınmasına karar verdi. Konu ile ilgili kararın alınacağı Olağanüstü Genel Kurul 17 Ağustos'ta toplanacak. Şirket'ten konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: "Bağlı Ortaklıklarımızdan Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 21.03.2017 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısında oy birliği ile kararlaştırılan ve Çemtaş Yönetim Kurulunca 19.04.2017 tarihinde Şirketimize sunulan Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri A.Ş. hisselerinin satış teklifi doğrultusunda Çemtaş'ın sahibi bulunduğu Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri A.Ş. iştirak hisselerinin 83.080.000 (USD) x ",5 = 18.693.000 (USD) ABD doları üzerinden, dört eşit taksitte, ilk taksiti peşin, kalan üç taksiti altı ayda bir ve bakiye kalan tutara adat hesabı üzerinden ödeme günündeki TCMB tarafından uygulanan dolar faizi işletilmesi suretiyle Şirketimizce satın alınması hususunda 5 ay geçerli teklifi ile birlikte Yönetim Kurulumuzca SPK Lisanslı TSKB tarafından yapılan ekspertiz raporu da değerlendirilmiş olup, konunun olumlu kanaat ile, yapılacak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında ele alınarak değerlendirilmesine ve nihai olarak Genel Kurul kararına bağlanmasına; Yukarıda yer alan husus ile ilgili olarak, Ortaklar Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının aşağıdaki gündemi müzakere ve karara bağlamak üzere 17 Ağustos 2017 Perşembe günü Saat 13:30'da Hacıilyas Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı N106 Osmangazi / BURSA adresindeki merkez binamızda yapılmasına Oy birliğiyle karar verilmiştir."


İhlas Madencilik faaliyet alanını değiştiriyor

     İhlas Madencilik,yapılan Genel Kurul kararı ile unvan ve faaliyet değişikliğine gitti.
Metalik maden aramaları ve işletmeciliği faaliyetleriyle ilgilenen İhlas Madencilik A.Ş. unvan ve faaliyet değişikliğine gitti. Yeni unvanı İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret  A.Ş. oldu. Bu unvan İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından bugün tescil edildi. Yeni iş alanı olarak Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret alanı seçildi. Şirket faaliyet alanındaki değişiklik sebebini madencilik sektöründe yaşanan sıkıntılar nedeniyle istenilen seviyeye ulaşılamamasını gösteriyor. Şirketin açıklaması şöyle: “Şirketimizin 14 Nisan 2017 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında şirket esas sözleşmesinin unvan ile ilgili 2. Maddesi ve Faaliyet Konusunun değişikliğine ilişkin 3. Maddesinin değişikliği İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş olup, yeni ünvanımız İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret  A.Ş. dir.  Madencilik sektöründe son yıllarda yaşanan büyük iş kazaları, uzun süren bürokratik işlemler, madencilik konusunda belirlenen politikaların uygulanmasındaki aksaklıklar, Maden Kanununun ve yönetmeliklerinin uygulanmasında yaşanan sıkıntılar, kalifiye eleman temin edilememesi, maden bölgelerindeki alt yapı eksiklikleri ve emtia piyasalarındaki dalgalı fiyat hareketleri nedeni ile sektörde istenen noktaya ulaşılamamıştır.


Erdemir'in kârında rekor artış

     Erdemir, 2017 ilk çeyreğinde 930.1 milyon TL kâr ettiğini açıkladı. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş., yaptığı açıklamada 2017 ilk çeyreğindeki kârının 930.1 milyon TL olduğu belirtildi. Şirketin geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki kârı ise 163.9 milyon TL olarak açıklanmıştı. Erdemir, 2016 yılında 1.52 milyar TL net kâr elde etmişti. KAP'a yapılan açıklamaya göre,şirketin ilk çeyrek satış gelirleri de aynı dönemde yaklaşık yüzde 63 artarak 4.2 milyar liraya çıktı.


Bağfaş'ın kârı geriledi

     Bağfaş 2017'nin ilk çeyreğinde karını yüzde 49 oranında düşürdü. Bağfaş 2017 yılı ilk çeyrek bilanço gerçekleşmesini duyurdu. Şirket 2017'nin ilk çeyreğinde 7milyon 490 bin 800 TL kâr açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise şirketin karı 14 milyon 719 bin 599 TL olmuştu. 2016 yılı toplamında ise şirketin zararı 37.5 milyon TL olmuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Panasonic, “en büyük alkışı” almak için yola çıktı
» 2018’de fiziksel ile dijital arasındaki sınırlar kalkıyor
» Mate 10 Lite ‘de eşsiz tasarım ve yüksek performans
» Tahtalı’ya “50 bin nefes”
» Otomotivde ‘100 milyon’ yılı!
» İklimlendirme sektörü 12 milyar dolar ihracat hedefine ISK-SODEX ile ulaşacak
» Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
» Bucalılar sağlıklı iletişim yöntemlerini öğrendi
» Başkan Uyar: Esnafımız toplumun çimentosu
» Başkan Pekdaş’tan Gültepe çıkarması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.01.2018
  Ticaret 17.01.2018
  Ticaret 16.01.2018
  Ticaret 15.01.2018
  Ticaret 13.01.2018
  Ticaret 12.01.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni