• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kaspersky Security Cloud’un yeni sürümü gizlilik denetimini güçlendiriyor

12 Eylül 2019 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Kaspersky Security Cloud’un yeni sürümü gizlilik denetimini güçlendiriyor

           HABER MERKEZİ     
     Kaspersky’nin tüketicilere yönelik en iyi teknolojilerine ve araçlarına erişim sağlayan hesap tabanlı hizmeti Kaspersky Security Cloud, kullanıcıların gizliliğini birden fazla cihazda koruyan yeni yöntemlerle güncellendi. Android cihazlardaki uygulamaların talep ettiği tehlikeli ve özel izinlerin riskleri hakkında kullanıcıları bilgilendiren Kaspersky Security Cloud, böylece gizlilik ihlali riskini azaltıyor. Ayrıca, kısaltılmış bağlantıların ardına gizlenen kimlik avı teşebbüslerini de kullanıcıya bildiriyor. Olmazsa olmaz ürünlerden üst seviye çözümlere kadar uzanan Kasperky’nin geleneksel tüketici ürün serisi, performans artışı ve bildirimlerin optimize edilmesiyle birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak şekilde zenginleştirildi.

     Kaspersky tarafından hazırlanan Dijital gizliliğin gerçek değeri: Tüketiciler kendilerini küçümsüyor mu? başlıklı raporda, tüketicilerin kullandıkları cihazlar ve uygulamalardaki ayarları kontrol ederek dijital gizliliklerini korumaya daha fazla özen gösterdiği ortaya kondu. Tüketicilerin üçte birinden fazlasının (%35) buna dikkat ettiği belirlendi.
     Ancak günümüzde uygulamalar kullanıcı gizliliğini tehlikeye atan şüpheli izinler istedikçe kafa karışıklığı da sürüyor. Kaspersky Security Cloud’un Android cihazlar için eklenen yeni özelliği, tüketicilerin gizlilikleri üzerindeki kontrollerini sadeleştirmek ve ayar yaparken zamandan tasarruf etmelerini sağlamak için tüm uygulama izinlerini tek bir yerden görme imkanı veriyor. Uygulamaların potansiyel tehlike içeren veya şüpheli taleplerini belirlemeye yardımcı olan bu özellik, sık talep edilen izinlerle ilişkili riskleri de açıklıyor.

     Şüpheli uygulama izinlerinin yanı sıra tüketicilerin dikkat etmesi gereken bir diğer gizlilik ihlali riski de Kaspersky Security Cloud’un yeni sürümünde ortadan kaldırılıyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları veya tweet’lerdeki karakter sınırı nedeniyle, kısaltılmış URL’ler son yıllarda çok yaygın bir şekilde kullanılır hale geldi. Çoğu yasal hizmet, satış ve pazarlama için web sitelerine bağlantıyı kısaltılmış URL’lerle veriyor. Bu yöntemin avantajları olsa da kullanıcılar bağlantının tam olarak nereye yönlendirdiğini göremediği için tehlikeli durumlar ortaya çıkabiliyor. Gizlilikle ilgili ciddi sonuçlar doğurabilen bu yöntem, son yıllarda siber suçluların da kısaltılmış URL’lere ilgisinin artmasına yol açtı. Kaspersky Security Cloud bununla mücadele etmek için gelişmiş Kimlik Avı Önleme özelliğinden faydalanarak kişisel bilgileri daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor. Kısaltılmış URL’leri analiz eden bu özellik, bir kimlik avı bağlantısı tespit ettiği takdirde kullanıcıyı uyarıyor. Kaspersky Security Cloud, bu işlemin bir parçası olarak kullanıcıya bir kimlik avı önleme uyarısı gönderiyor ve erişilen web sitesinin güvenli olup olmadığını belirliyor.

     Kaspersky Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Marina Titova, “Modern kullanıcılar için cihazları güvenli hale getirmek yeterli değil. Siber suçlular belirledikleri biri hakkında, finansal verilerden arama geçmişine kadar uzanan kişisel bilgileri toplamaya daha çok ilgi göstermeye başladı. Bu tür bilgiler açığa çıktığında kullanıcıya zarar verme potansiyeli oluşuyor. Bu da dijital gizlilik konusunu son derece önemli hale getiriyor. Kullanılan cihaz fark etmeksizin kişisel bilgiler üzerinde daha fazla denetim sunmak için Kaspersky Security Cloud’u güncelledik. Tüketicilerin birden fazla cihazda kişisel verilerini korumalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

     Kaspersky Security Cloud’un üç sürümü bulunuyor: Ücretsiz (Kaspersky Free’nin genişletilmiş sürümü şimdi Windows’un yanı sıra mobil cihazlara da destek veriyor ve kişiselleştirilmiş koruma sağlıyor), Kişisel ve Aile. Her sürüm farklı uygulamalar, araçlar ve teknolojiler sunuyor. Tüm Kaspersky Security Cloud üyeleri uygulamaları ve teknolojileri PC, Mac ve mobil cihazlara kurabiliyor. Ayrıca, üyelik süresince tüm yeni özellikler ve güncellemeler ücretsiz olarak veriliyor.
     Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security ve Kaspersky Total Security: Performans artışı ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi
     Kaspersky Security Cloud’un güncellenmesinin yanı sıra Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security ve Kaspersky Total Security çözümlerinin arayüzleri ve temel özellikleri de yenilendi. Performans, kullanıcılara verilen bildirimler ve genel kullanıcı deneyimi iyileştirildi.

     Kaspersky ayrıca Windows için geleneksel güvenlik çözümlerinin performansını da artırdı. Örneğin, uzun süren zararlı yazılım taramalarını hızlandırmak için harcanan PC kaynaklarının sınırı kaldırıldı. Ayrıca en son sürüm bir öncekine göre yarı sürede kurulabiliyor ve %15 daha az yer kaplıyor. Böylece bilgisayar üzerindeki yük azaltılıyor.
     Güvenlik çözümleri şimdi kullanıcılara yalnızca önemli olaylar hakkında bilgi veriyor ve rahat bir deneyim sunuyor. Örneğin kullanıcı bir bankanın web sitesine girdiğinde Safe Money özelliğinden bildirim alarak oturumun güvenli olduğunu öğreniyor.
     Kaspersky ayrıca kimlik ve hesap bilgilerinin şirketin ürünleri arasındaki paylaşımını sadeleştirdi. Böylece Kaspersky’nin bazı yazılımlarını kullanan tüketiciler yeni bir ürün kurduklarında kimlik bilgilerini yeniden girmek zorunda kalmıyor. Bunun yerine tümünü tek bir My Kaspersky hesabıyla yönetebiliyorlar.


+ Benzer Haberler
» İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook iflas etti
» Corendon, ‘İkinci Pilot Adayları’ projesi düzenliyor
» Yelki yöresel pazarı ikinci yaşını coşkuyla kutladı
» İdil Yiğitbaşı, “Kaliteli süt, eğitimle geliyor”
» Zorba Balesi Çeşme’yi büyüledi
» Çeşme Festivali finali muhteşem oldu
» Haksız rekabet artıyor
» Hazır giyim ve tekstil endüstrisi ABD’ye ihracat çıtasını 5 milyar dolara çıkardı
» Gençlerin yüzde 45’i mutsuz
» Linç girişimi kitaplaştırıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.09.2019
  Ticaret 21.09.2019
  Ticaret 20.09.2019
  Ticaret 19.09.2019
  Ticaret 18.09.2019
  Ticaret 17.09.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni