• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kaspersky Security for Mobile ile mobil cihazlar daha güvenli

08 Ekim 2018 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

Kaspersky Security for Mobile ile mobil cihazlar daha güvenli

           HABER MERKEZİ     
     Akıllı telefonlar uzun zamandır işletmeler için PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar kadar büyük önem taşıyor. Türkiye’deki işletmelerin yüzde 23’ünde çalışanlar şirket bilgilerine erişim için kişisel mobil cihazlarını ve tabletlerini kullanıyor. Bununla birlikte, iş gücünde artan mobil cihaz kullanımı siber tehdit riskinde artışı da beraberinde getiriyor. Kaspersky Lab verilerine göre 2017 yılında mobil cihazlara yönelik 42 milyon saldırı girişimi tespit edildi. Günümüzde şirketler sadece mobil cihazları denetim altında tutmakla değil, bu cihazlarda işlenen ve depolanan hassas verileri çağdaş siber saldırılardan gerçek zamanlı olarak korumakla da yükümlü. Kaspersky Lab, müşterilerinin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Android ve iOS işletim sistemine ait mobil cihazların kontrolünü, görünürlüğünü ve güvenliğini sağlayan mobil tehdit koruma çözümü Kaspersky Security for Mobile ürününü güncelledi.

     MDM (Mobil Cihaz Yönetimi) ve EMM (Kurumsal Mobilite Yönetimi) çözümleri, çalışanların mobil cihazlardaki deneyimini sekteye uğratmadan ve verimliliğini düşürmeden organizasyonlara kurum içi dosyalara olan erişimi kontrol altına alma ve cihaz yapılandırmalarını yönetme olanağı tanıyor. Bu çözümler, mobil cihazların kaybolması veya çalınması durumunda şirket verilerinin başkalarının eline geçmesini de önlüyor. Bununla birlikte, söz konusu çözümler uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirilen siber casusluk ve benzer gelişmiş siber tehditlere karşı koymada genellikle yetersiz kalıyor. 2014 yılından beri faaliyet gösteren Skygofree bunlara güzel bir örnek. Bu Truva atını kullanan siber saldırganlar, sahibinin haberi olmadan mobil cihazlarının kontrolünü ele geçirebiliyor ve cihaz belli bir konuma geldiğinde ortam dinlemesi yapabiliyor.

     Üstelik güncel rakamlar mobile yönelik tehditlerin sayısının her geçen gün arttığına işaret ediyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde, yılın ilk çeyreğine oranla yüzde 33 oranında daha fazla mobil kullanıcı saldırıya uğradı. Bu nedenle organizasyonların mobil cihazlardaki alışılmadık faaliyetleri ve şüpheli durumları tespit edebilecek, bilinen veya henüz keşfedilmemiş zararlı yazılımların bulaşmasını önleyecek ek bir korumaya ihtiyacı var.
     Kaspersky Lab, mobil siber güvenlik yönetimini yeni bir seviyeye taşımak amacıyla mobil tehdit koruma çözümü Kaspersky Security for Mobile’ı yeniden tasarladı. Kaspersky Security for Mobile, bağlı tüm mobil cihazlar için tehditlere karşı korumayı güvenlik yönetimiyle bir araya getirmenin yanı sıra üçüncü parti EMM platformlarıyla da birlikte çalışabiliyor.

Yüksek yönetilebilirliğe sahip gelişmiş tehdit koruması
     Kaspersky Security for Mobile ürünün özellikleri arasında tehditlerin tespitine, önlemesine ve temizlenmesine dair önemli MTD fonksiyonları yer alıyor. Gelişmiş zararlı yazılım önleme sistemi, mobil cihazlardaki aktiviteyi gözlem altında tutarak bilinen veya yeni nesil karmaşık tehditlerin makine öğrenmesinden destek alan tekniklerle ve bulut tabanlı tehdit istihbaratıyla tespitini sağlıyor.

     Ağ düzeyinde güvenlik uygulama ve web trafik kontrolüyle sağlanırken, anti-phishing (oltalama saldırılarını önleme) ve anti-spam araçları siber güvenlik yöneticilerinin sadece güvenilir verilerin çalışanların mobil cihazlarına ulaşmasını güvence altına alıyor. Çözüm ayrıca koruma altındaki herhangi bir mobil cihaza müdahale edilerek kullanıcı yetkilerini genişletildiğini de algılayabiliyor.
     Kaspersky Security for Mobile, bilgi teknolojileri güvenlik ekiplerinin Android ve iOS tabanlı mobil cihazlardaki güvenlik yönetimini ayarlamasına ve kontrol altında tutmasına yardımcı oluyor. Microsoft® Exchange ActiveSync®, iOS MDM ve Samsung KNOX™ platformlarıyla uyumlu çalışan Kaspersky Security for Mobile, bu platformların şirket sınırları içinde kameraya erişimin kontrolü veya paylaşımlı Wi-Fi ağlarına erişimin sınırlanması gibi yeni kurallar ve kısıtlamalar koymalarına izin veriyor.

     Kaspersky Security for Android, VMware AirWatch ve MobileIron gibi farklı üreticilerin EMM çözümleriyle de uyum içinde çalışıyor. Bu entegrasyon sayesinde sistem yöneticileri tek bir EMM platformu üzerinden yönetilen cihazlar üzerinde güvenlik tanımlaması yapabiliyor. Böylece organizasyonlar, mobil çalışma ortamını ve kullandıkları mobil uygulamaları yüksek koruma eşliğinde kontrol altında tutabiliyor.
     Kaspersky Security for Mobile özelliklerinin tamamı şirketin uç nokta güvenlik çözümü Kaspersky Endpoint Security for Business içinde entegre olarak yer alabiliyor. Böylece Windows, Linux ve Mac sistemlerin yanı sıra akıllı telefon ve tabletlerde de ağ ve uç nokta üzerindeki şüpheli aktivitelerin takibi tek bir noktadan mümkün oluyor.

     Kaspersky Lab Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Aleshin, şunları söylüyor: “Çalışanların mobil hale gelmesi iş verimliliğinin artmasına yardımcı oluyor. Büyüklüğüne bakılmaksızın tüm şirketler bu dönüşüm için çaba gösteriyor. Bununla birlikte giderek artan zararlı trafik, yasa dışı mobil uygulamalar ve yazılımlarda yer alan açıklar insan faktörüyle bir araya geldiğinde, mobil cihazların yönetimini ve güvenliğini sağlamak zorlu bir mücadele haline getiriyor. Her organizasyonun kendine özgü mobil stratejisi mevcut ve her biri kendine özgü korumaya ihtiyaç duyuyor. Bunun için esnek yapılandırma kurallarının kullanıcı bazında ve organizasyon genelindeki mobil ekosistemde kolayca uygulanabilmesini sağlıyoruz.”
     Kaspersky Security for Mobile dünya genelinde ve Türkiye’de satışa sunuldu. Daha fazla bilgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 


+ Benzer Haberler
» Başkan Kılıç’ın ‘ortak akıl’ projesi yola çıktı
» Menderes’te festival zamanı
» Palandöken,“Hurda araç teşvik artışı ekonomiye olumlu yansır”
» Arçelik AutoDose Teknolojisi’nde indirim fırsatı
» Sofralar, online gıda alışverişleriyle donatıldı: İnternetten gıda satışları %112 arttı
» Aslan, “ABD’nin çelikte ek vergiyi kaldırması eski seviyelere çıkmamıza yetmez”
» Palandöken, “Ulaşım sektörü sorunların çözülmesini bekliyor”
» İzinsiz drone kullanmaya 5 yıl hapis cezası var
» TEB, “Minik Maker’lar İş Başında” projesiyle 1000 çocuğa maker eğitimi verdi
» Fortinet, sektördeki siber yetenek açığını kapatmaya kararlı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni