• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Kastamonu’ya 6 milyar TL üzerinde ulaşım ve iletişim yatırımı yaptık”

14 Kasım 2020 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

“Kastamonu’ya 6 milyar TL üzerinde ulaşım ve iletişim yatırımı yaptık”

   ► Bakan Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak için Kastamonu’ya geldi.

           HABER MERKEZİ      
     Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak için Kastamonu’yu ziyaret etti. Bakan Karasimailoğlu, ilk olarak Kırık Barajı Varyant Yolu Şantiyesinde incelemelerde bulundu. Karasimailoğu, “Bugüne kadar Kastamonu’da 138 kilometrelik karayolu, 11 kilometrelik çift tüp tünel ile birlikte, 91 adet köprüyü yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Kastamonu’ya son 18 yılda 6 milyar üzerinde ulaşım ve iletişim yatırımı yaptık.” dedi.

 “Kastamonu’ya son 18 yılda 6 milyar üzerinde ulaşım ve iletişim yatırımı yaptık”
     Kırık Barajı Varyant Yolu Şantiyesini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, basına açıklamalarda bulundu. Son 18 yılda Kastamonu’nun, ülke çapında gerçekleştirilen yatırımlardan aldığı ulaşım ve iletişim payının 6 milyar liranın üzerine olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu, “Kastamonu’daki 47 kilometrelik bölünmüş yol uzunluğumuzu 329 kilometreye çıkardık. Bugüne kadar Kastamonu’da 138 kilometrelik karayolu, 11 kilometrelik çift tüp tünel ile birlikte, 91 adet köprüyü yaparak halkımızın hizmetine sunduk. 1993-2002 yılları arasında yapılan karayolu yatırım miktarını, 23 kat artırarak, 5 milyar 623 milyon liraya çıkardık.” açıklamasında bulundu.

“Kastamonu-Çankırı Yolu, Türkiye’nin küresel lojistik bir güç olmasına katkı sunacak”
     Kastamonu’da halen devam eden, 8 adet karayolu yatırımının toplam maliyetinin 7 milyar liraya yaklaştığını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Tüm bu yatırımlarımızın yanı sıra halihazırda Kastamonu’da 430 kilometreyi aşkın yol yapımı çalışmasını yürütüyoruz. ‘Güçlü Altyapı, Güçlü Türkiye’ yaklaşımıyla hazırladığımız Millî Ulaşım ve Altyapı Politika Belgesi ile dünyayı Türkiye’ye bağlıyoruz. Intermodal yani çoklu taşımacılık yöntemleri ile Türkiye’nin küresel bir lojistik güç olması yolunda projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bugün incelemede bulunduğumuz Kastamonu-Çankırı Yolu Projemiz de, Türkiye’nin küresel lojistik bir güç olmasına katkı sunacak önemli projelerden sadece bir tanesidir.” diye konuştu.

“Kastamonu-Çankırı Yolu, Kastamonu’ya değil tüm Türkiye’ye değer katacak”
     Kastamonu-Çankırı Yolu Projesinin sadece Kastamonu’ya değil tüm Türkiye’ye değer katacağına vurgu yapan Bakan Karaismailoğlu, “Kastamonu-Çankırı Yolu projemizin toplam uzunluğu yaklaşık 56 kilometredir. Bu uzunluğa yaklaşık 20 kilometrelik Kırık Baraj Varyantı dahildir. 2021 yıl içinde tamamlayacağımız projemizin toplam bedeli 1 milyar 876 milyon lirayı aşmaktadır. Proje kapsamında; 10 bin 811 metrelik 2 adet çift tüp tünel, 288 metrelik 2 adet aç-kapa tek tüp tünel, 364 metrelik 3 adet çift köprü ve 149 metrelik 3 adet köprülü kavşak bulunmaktadır.” bilgisini paylaştı.

“Çalışmalarımız hızla devam ediyor”
     Bakan Karaismailoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Projemizde yer alan; 1.339 metrelik Kırık Tüneli’nde kazı destekleme çalışmaları ve 101 metrelik nihai beton çalışmaları ile birlikte 36.4 kilometrelik bölünmüş yolun, 2 adet çift köprünün, 1 adet köprülü kavşağın ve 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin yapımını tamamladık. Yine proje planı içerisinde yer alan, 19.4 kilometrelik Kırık Baraj Relokasyon yolu ihalesini gerçekleştirdik, çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kastamonu’da; 712 kilometresi devlet yolu, 580 kilometresi de il yolu olmak üzere toplamda 1.292 kilometre yol ağımız bulunmaktadır.”
     Bakan Karasimailoğlu, Kırık Barajı Varyant Yolu Şantiyesi ziyaretinin ardından Kastamonu Valiliğini ve Kastamonu Belediye Başkanlığımı ziyaret etti.


+ Benzer Haberler
» ‘Süper Cuma’da 2 milyar TL rekoru bekleniyor
» Yöresel ürünlerin raf alanı büyüyecek
» Türkiye, 1 ayda 110 milyon dolarlık mandalina ihraç etti
» İlk yerli Tetanos-Difteri aşısı kullanıma hazır
» Konak’ta nikâhla İstanbul sözleşmesi bir arada
» Büyükşehir, ikinci kadın sığınma evini hizmete açıyor
» İSİB, 2020’nin son sanal heyet organizasyonunu Kolombiya’ya yapıyor
» AVM sektöründe ikinci yeni dönem
» Uzundere’de ikinci etap kapsamında anahtar teslimi başladı
» Aksigortalılar dosya durumlarını WhatsApp bildirimleriyle anlık öğreniyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.11.2020
  Ticaret 25.11.2020
  Ticaret 24.11.2020
  Ticaret 23.11.2020
  Ticaret 21.11.2020
  Ticaret 20.11.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni