• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Keiretsu Forum Türkiye’den yatırım rekoru

05 Ocak 2021 Salı 12:00
12
14
16
18

Keiretsu Forum Türkiye’den yatırım rekoru

           HABER MERKEZİ      
     Koronavirüs salgını, birçok sektörün 2020 planlarını etkiledi. Kendilerini yeni normale alıştırmak, bu dönemden az hasarlı çıkma adına bir dizi önlemler alındı. Tüm sektörler yatırımları durdurmadan bu yeni şartlara uygun stratejiler geliştirdi. Dünyanın En Yaygın Melek Yatırımcı Ağı Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Duygu Eren, 2020’de 11 startup’a 6 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını açıklayarak, “Keiretsu Forum Türkiye tarihinde en fazla sayıda girişime yatırım yaptığımız yıl 2020 oldu” dedi.
     2020’de pandeminin dünyada çıkmasıyla ve Türkiye’de ilk vakanın görülmesiyle beraber herkesin panik havası yaşadığını önemle vurgulayan Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Duygu Eren, “Şirket yapısı hızlı ve çevik olmak zorunda, o nedenle Türkiye’de startup’lardan, kuluçka merkezlerinden hızlıca maske, solüsyon üretenleri duyduk. 2020’yi bitirirken Türkiye girişimcilik eko sisteminde biz normalin iki katı yatırım yaptık. Bu sene 11 startup’a 6 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Dünyada pandemi sebebiyle yatırımcılık işleri hem çok daha hızlandı, hem de çok fazla yatırım haberleri gelmeye başladı. Biz de aynı şekilde bu sene Eylül ayında Moka’nın exit haberini verdik. Moka’ya 2014 yılında yatırım yaptık.” dedi.

Mobil Oyun Sektörü Hızla Büyüyor
     Mobil Oyun Sektörünün önü çok açık. Türkiye nüfusu da çok genç bir nüfus. O yüzden mobil oyun sektörü hem geliştirici niteliği anlamında hem de kullanıcı sayısı anlamında dikkat çekti. Mobil Oyun Sektörü dünyada da herkesi ilgilendiren bir konu. Özellikle pandemi yüzünden çok fazla evde kalınmasıyla beraber çok daha fazla mobil oyun şirketi çıktı. Biz de şu an mobil oyun şirketleriyle daha çok ilgilenmeye başladık.

Kurumların konfor alanlarını aşması gerekiyor
     Bize üye olan kurumsal üyelerimiz için kendilerinin bize verdikleri briefler doğrultusunda onların problemlerini çözmek, işbirliği yapmak, aslında yaptıkları işleri daha düşük maliyetli ve hızlı yapabilmeleri için onları dışarıdan bulduğumuz Startup’larla eşleştiriyoruz. 2020 yılında artık bir şirketin kazanması gereken 2 yetkinlik var. Bir tanesi hızlı ve çok çevik bir şekilde teknolojik adaptasyona ulaşması, bununla beraber hareket geçmesi. Kurumların operasyonel körlükten çıkması ve konfor alanlarını aşması gerekiyor. Bunu da en hızlı yapabilecekleri ve maliyet açısından daha az maliyetle yapabilecekleri Startup’larla çalışmak ve işbirliği olmalı. Biz o noktada yeni kurumsal üyelerimizle beraber onlara düzenlediğimiz demodaylerle onların çalışmaya başladığı Startup’larla ki bu noktada başarımız yüzde 92 seviyelerinde.

Keiretsu Forum Akademi, Kurumsal Eğitim Alanındaki Boşluğu Dolduracak
     Kereitsu Forum Akademi’yi kurduk. Girişimcilik ekosisteminde yatırımcılık ve girişimcilik anlamında kurumsal eğitim boşluğunu doldurmayı hedefliyoruz Keiretsu Forum Türkiye olarak pratikte edindiğimiz yatırım süreçlerindeki tecrübeleri ihtiyacı olan kurumlara sunmayı amaçlıyoruz.

Yükselen Yıldız: Finansal Teknolojiler
     Pandemi bazı işleri daha da hızlandırdı ve tetikledi. Buna inanıp, trenin ilk lokomotifine binenler, 2021’de dünya ve Türkiye içerisinde büyük exit haberlerini duyuracaklar. 2021’de çok daha fazla yatırım olacak, çok daha fazla insan yatırımcı olacak. Kendi eko sistemimiz açısından 2021’den açıkçası çok umutluyum. Bizim de çalışmalarımız bunu destekler nitelikte. Çok katıldığım bir söz var “Dünyadaki her şirket bir gün fintech şirketi olacak” Finansal Teknolojiler konusunda gerçekten çok başarılı Türk girişimcilerimiz var. Özellikle, Ödeme yöntemleri konusunda Türkiye’nin de ses getiren çok büyük çıkışlara sahne olacağına çok büyük çıkışlar yaşayacağına inanıyorum.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.


+ Benzer Haberler
» Tüm rakamlarda gerileme var
» İletişimin devlerinden yerli iş birliği
» Kısa vadeli dış borç 134,6 milyar dolar
» Değerli Konut Vergi oranında artış
» KÇÖ için yeni başvurular 31 Ocak tarihine uzatıldı
» Gelir kaybı ve kira desteğine 2 milyondan fazla esnaf başvurdu
» TCMB’nin yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 11,15 oldu
» TTO Başkanı Olgun, 2020’yi değerlendirdi
» Gürer: Sağlık Meslek Lisesi mezunları atama bekliyor
» Aylin Nazlıaka: Halkın iktidarına ulaşmaya az kaldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.01.2021
  Ticaret 15.01.2021
  Ticaret 14.01.2021
  Ticaret 13.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni