• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

KFC “en iyi ürün ustaları”nı seçti

02 Aralık 2017 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

KFC “en iyi ürün ustaları”nı seçti

   ► KFC, kurucusu Albay Harland Sanders’ı ve 1930’lardan bu yana değişmeden kullanılmaya devam edilen 11 baharatlı gizli tarifini “Kurucu Haftası” kapsamında gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle andı.

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın en büyük tavuk zinciri KFC, 1930’lardan bu yana değişmeyen 11 gizli baharatlı tarifine ve yüzde 100 gerçek tavuk etiyle hazırlanan lezzetlerine gösterdiği özeni, bu lezzetleri hazırlayan çalışanlarına da gösteriyor. 11 gizli baharatlı tarifin keşfedilişini ve kurucusu Albay Harland Sanders’ı her yıl “Kurucu Haftası” kapsamında bir dizi etkinlikle anan KFC, bu yıl ayrıca şefleri arasında özel bir yarışma da gerçekleştirdi. Her gün %100 taze tavuk etinden taze olarak elleriyle hazırladıkları KFC ürünlerinin lezzetine lezzet katan şefler arasından öne çıkan ilk 3 isim, “KFC Ustaların Ustası” unvanını kazandı.
    120 KFC ürün ustasının başvurduğu etkinlikte, 9 kişiden oluşan jüri, ürünleri sıcaklık, tat, yapı ve görüntü kriterlerine göre titizlikle değerlendirdi. Kıyasıya geçen değerlendirmelerin sonunda birinci KFC Kentpark şubesi şefi Orhan Kaplan seçilirken, Beşiktaş şubesi şefi Cafer Kılıç ikinci,  İzmir Konak Pier’den Duygu Derya Demircioğlu ise üçüncü oldu.

“Amacımız, çalışanlarımızı gerçek birer mutfak şefi olmaları için desteklemek.”
     Jüri üyelerinin usta şefler tarafından hazırlanan birbirinden başarılı ürünler karşısında epey zorlandıklarına dikkat çeken KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener, KFC’nin en iyi ustalarının ürünleri büyük bir özenle pişirdiklerini ve bu ürünleri sıcaklık, tat, yapı ve görüntü kriterlerine göre titizlikle değerlendirdiklerini belirtti. Şener; “KFC Türkiye olarak her yıl ürün ustalarımıza bin 350 saatten fazla iş başı ve 7,5 saat sınıf içi eğitim veriyoruz. Tüm Türkiye’de 21 değerlendirme günü ve 459 saatlik bir değerlendirme maratonu sonucunda en iyilerimizi belirliyor ve ödüllendiriyoruz. Amacımız, her bir ürün ustamızı sürekli gelişim yolunda motive etmek ve gerçek birer mutfak şefi olmaları için desteklemek. Çünkü KFC ürünleri genel algının aksine, fast-food mantığıyla üretilmiyor. Mutfakta çalışan ürün ustalarımız her gün, taze tavuk etinden yapılan her bir ürünümüzü elleriyle marine ediyor, unluyor, en doğru kıvamda ve çıtırlıkta pişiriyor ve taze taze misafirlerimize servis ediyor.” dedi.

Yum! Brands HAKKINDA  
     Merkezi ABD’de, Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bulunan Yum! Brands’in, 135 ülkede, 44 bine yakın restoranı bulunmaktadır. Uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi Aon Hewitt tarafından Kuzey Amerika’daki “Liderler İçin En Gözde Şirketler” listesinde gösterilen Yum! Brands ayrıca, 2017 yılında Corporate Responsibility Dergisi’nin “Kurumsal Vatandaşlar” listesinde de ilk 100’de yer bulmuştur. Şirkete bağlı restoran zincirleri arasında tavuk, pizza ve Meksika mutfağı kategorilerinde dünya liderleri KFC, Pizza Hut ve Taco Bell yer almaktadır. Yum Brands! markaları dünya genelinde her gün ortalama 6 yeni restoran açarak uluslararası perakende sektörünün gelişmesine liderlik etmektedir.

KFC HAKKINDA
     Yum! Brands’in lider markalarından KFC, onlarca yıllık başarılı bir geçmiş sahip, inovatif ve global bir tavuk restoran zinciridir. KFC’nin hikayesi, Albay Harland Sanders’ın 75 yıl önce ilk kez mutfak kapısının arkasına yazdığı, 11 gizli baharattan oluşan parmak ısırtan lezzetteki özgün tarifini oluşturmasıyla başladı. Bugün 125 ülkede 20 binden fazla noktada elde ettiğimiz başarının sırrı, taze tavukların bu gizli tarif ile gerçek şeflerimiz tarafından taze olarak hazırlanmasından geliyor. Daha fazla bilgi için: kfcturkiye.com, KFC Facebook (www.facebook.com/KFCTurkiye) ve Twitter (www.twitter.com/kfcturkiye) adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir ulaşımında grev sesleri
» Ömer Yahşi, “İzmirli öğrencilere inanıyoruz”
» İzmir Kalkınma Ajansı’ndan alternatif turizme destek
» “Gayrimenkulde İzmir’e olan talep artıyor”
» En çok çiçek Hollanda’ya satıldı
» “Turizm sektörü nitelikli turiste yönelmeli”
» Yücesoy, ‘Santrall’ premium projeler arasında yerini aldı
» Akciğer kanserinin maliyeti 8,8 milyar TL
» Yüksek topuk ve babet ayak sağlığını tehdit ediyor
» “Ağrı tedavisinde ilk müracaat fizik tedavi hekimleri olmalı”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
  Ticaret 10.11.2018
  Ticaret 09.11.2018
  Ticaret 08.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni