• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı kınandı

22 Nisan 2019 Pazartesi 16:00
12
14
16
18

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı kınandı

   ► CHP, Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleşen saldırıya yönelik 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması düzenledi.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde gerçekleşen şehit cenazesi töreninde uğradığı saldırıyı kınamak ve lanetlemek için Konak Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Açıklama 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlendi. Basın açıklamasına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP İzmir milletvekilleri, Sivil Toplum Kuruluşları, sendika temsilcileri ve çok sayıda İzmirli katıldı.

“Yanlarına bırakmayacağız, hesabını soracağız”
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Genel başkanımıza daha önce Artvin’de bir saldırı yapıldı. Defalarca saldırıldı, PKK’lılar saldırdı yobazlar saldırdı. Bu memlekette kardeşlik, demokrasi Mustafa Kemal, barış, emek, mücadele etmeyi gerektirir ve her seferinde bedel ödetir. Biz bedel ödedik. Biz bedel ödemekten korkmuyoruz. Bilmedikleri bir şey var; biz tohumuz, bir gider bin geliriz. Biz o bedeli ödemeye hazırız, çünkü biliyoruz ki önümüz aydınlık, önümüz pırıl pırıl bir gelecek ve oraya hep beraber el ele, kol kola yürüyeceğiz. Bunları da yanlarına bırakmayacağız elbet hesabını soracağız” açıklamasını yaptı.

“Kardeşlik umudumuzu sonsuza kadar taşıyacağız”
     İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Artvin’de PKK teröristlerinin saldırısına maruz kalmış bir insana, Çubuk’ta şehit cenazesinde kalkan eller namussuzlarındır. Bu alçakça saldırıyı İYİ Partililer olarak lanetliyoruz. İzmir’den, bu şehirden bu ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; her siyasetçinin idealleri ve hedefi vardır. Siz muradınıza ermiş olabilirisiniz, saraylara kavuşmuş olabilirsiniz, ama bizler bu vatanı sevenler olarak siz muradınıza erdiniz bizim kardeşlik umudumuzu sonsuza kadar taşıyacağız” diye konuştu.

“Zehirli dilin sahipleri hain saldırıda pay sahibidir”
     Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının şehit ailesine saygısızlık olduğunu dile getiren Yücel, “Yapılan sıradan bir saldırı, sıradan bir provokasyon değildir. Bu son derece örgütlü bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine ve iç huzuruna yapılmış bir saldırıdır. Bunun azmettiricileri bellidir. Gazetelerde kimler CHP’yi hedef göstermişse, bir takım operasyon kanallarında genel başkanımıza kimler idam tehditlerinde bulunduysa, kimler CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması yönünde talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki eserimden biri dediği CHP’ye kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa sorumlular onlardır. Zehirli dilin sahipleri dün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidir. Askerimize kurşun sıkarak ülkeyi bölme gayretinde olan hainlerle attıkları manşetlerde bölmeye çalışan edepsizler aynı emperyalist düzene hizmet ediyorlar. Bizler CHP’nin her bir üyesi olarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Yücel İçişleri Bakanını istifaya çağırdı
     Siyasetçileri sağduyuya davet ettiğini belirten Yücel, “Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes buna uygun davranmalıdır. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının ardından güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Bu olayın failleri bellidir. Güvenlik zafiyetine yol açanlar hakkında derhal gerekenler yapılmalıdır. Ankara valisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce sarf ettiği sözler dikkate alınarak derhal istifa etmeliler, o koltukları boşaltmalıdırlar. Milli Savunma Bakanına da bir sorumuz var; genel başkanımızı linç etmek isteyen, o evi yakın diyen hainlere dönüp de mesajınızı verdiniz demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajı vermiştir? Savunma bakanının kurduğu bu cümle nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj, kimlerin değirmenine su taşıdığı bellidir. Bundan sonra sorumluluk makamındakiler kullandıkları makama dikkat etmeliler. Bizler soğukkanlılıkla oynanmak isteyen oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvai Milliye’nin devamı olan CHP’yiz, bizler bu vatanı sahipsiz bırakmayacağız. Sizlerle birlikte cumhuriyete, barışa, hoşgörüye, Atatürk’e sahip çıkan İzmirlilerle vatanımıza, milletimize, CHP’ye, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.


+ Benzer Haberler
» Vaka sayısı yine binin üzerinde kaldı
» Nisanda ihracat %41,4, ithalat %25 azaldı
» 2020 yılı ilk çeyrekte yüzde 4,5 büyüdük
» İş dünyası 2020’ye iyimser bakıyor
» Gürer: “Belediye başkanları, kendi ekibini belirleyebilmeli”
» Nisanda 40 bin 171 taşıt trafiğe çıktı
» Türk Eximbank’ın sendikasyon kredisi yenileme oranı %134 olarak gerçekleşti
» Karabağlar Belediyesi kahvehane esnafının da yanında
» Turizmciler yeni yılın planlarını şimdiden yapıyor
» Dijital liderler kobi’lere rehberlik etmeyi sürdürüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni