• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kilim Mobilya 2020 yatırım planlarını anlattı; Yurt dışında hedef; 25 milyon dolar

16 Mart 2020 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

Kilim Mobilya 2020 yatırım planlarını anlattı; Yurt dışında hedef; 25 milyon dolar

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’de sahip olduğu 4 fabrika ve 171 şube ile toplam 2000 kişiye istihdam olanağı sağlayan Kilim, 2020 hedeflerini açıkladı. Yurt içi mağaza sayısını 200’e, yurt dışı mağaza sayısını ise 35’e çıkarmayı hedefleyen Kilim Mobilya cirosunun yüzde 40’ını ihracat oluşturuyor. Kilim Mobilya Genel Müdürü Cihat Şahin, 2020 ihracat hedeflerini 25 milyon dolar olarak açıklarken, derinleşecekleri pazarları ise Latin Amerika, İspanya, İrlanda, İngiltere, Fransa, Gana, Gine ve Senegal olarak sıraladı.

     Sunduğu mobilya çeşitliliği ve hizmet ağı ile Türkiye’nin en önemli, aynı zamanda da ikinci en büyük mobilya ihracatçısı olan Kilim Mobilya, 2020’de yurt içi mağaza sayısını 200’e, yurt dışı mağaza sayısını ise 35’e çıkaracağını açıkladı. Kilim Mobilya Genel Müdürü Cihat Şahin, Türk mobilyasının rekabetçi yanını ortaya çıkaran ve marka değerini arttıran bir strateji ile 2020 yurtdışı çalışmalarını yürüteceklerini söyledi.

     Yurt dışında stratejik olarak franchise vererek büyüdüklerini söyleyen Şahin, “İş süreçlerini kolaylaştırmak, pazarda etkili bir yer edinmek ve marka gücümüzü yabancı partnerlerle kurduğumuz ilişkilerle daha da arttırmak için uyguladığımız bu yöntemin son derece verimli olduğunu gördük.  Bu farkındalıkla da 7 milyon doları projeli işler olmak üzere yurt dışı satışta yıl sonu hedefini 25 milyon dolar olarak belirledik” dedi.

“Yeni lokasyonlar hedefimizde”
     Yurtdışı mağaza sayısını 31’den 35’e, ihracat yaptıkları ülke sayısını da 44’den 50’ye çıkaracaklarını aktaran Şahin, Dubai Kilim firması ile yurt dışında ofis açmayı planladıklarını da anlattı.
     Amerika kıtasında en önemli pazarlarının ABD olduğunu ve 2020’den itibaren büyüme gerçekleştirecekleri, Latin Amerika faaliyetlerine ağırlık vereceklerini dile getiren Şahin, İspanya, İrlanda, İngiltere, Fransa, Gana, Gine ve Senegal’in de hedef ülkelerden olduğun ifade etti. Şahin, şunları kaydetti: “İhracattaki payımız şu anda toplam ciromuzun yüzde 40’ını oluşturuyor.

     2019 yılında 20 milyon dolarlık mobilya ihracatı gerçekleştirdik. 2020 ihracat hedefimiz ise 18 milyon dolar ve projeli işlerde de 7 milyon dolar olmak üzere toplamda 25 milyon dolar olarak belirledik. Kilim Mobilya’nın şu anda ‘Irak, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Kıbrıs, Birleşik Krallık, Fas, Fransa, Libya, Kenya, Avusturya, Kuzey Yemen ve Lübnan’ da toplam 31 mağazası bulunuyor. 2020 yılı itibariyle Kazakistan, Fas, Azerbaycan, İspanya ’da birer şube daha açacağız. Güncel olaraksa buradaki çalışmalarımızda sona gelmiş durumdayız.

     2020 büyüme stratejimiz de hem içerde hem de dışarda kontrollü büyüme ve yeni girdiği bütün pazarlarda aktif olma üzerine kurulu. Bu doğrultuda hem marka bilinirliğimizi arttırmak hem de yeni pazarlara girmek için yatırım fırsatlarını çok iyi değerlendiriyor, ciddi bir fizibilite araştırmasından sonra hayata geçiriyoruz. 2020 için ihracatta şu anda aktif olmadığımız ve daha bakir olarak gözüken Afrika, Güney Amerika ve Uzak doğu bölgelerinde de aktif olmayı hedefliyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Şubat’ta ihracat %2,3, ithalat %9,8 arttı
» “Covid-19 salgını süresince işten çıkarmalar yasaklanmalı”
» Yılın ikinci yarısında EİB’in ajandası yoğun
» İzmir’de ki eczanelerin çalışma saatleri değişti
» Merkez Bankası, koronavirüsle ilgili ilave tedbirler aldı
» KOSBİ-KESİAD işbirliği devam edecek
» Konak Belediyesi’nden sosyal destek adımları
» Kemalpaşa’da sokak ve caddeler dezenfekte ediliyor
» Başkan Soyer’den iki hafta sokağa çıkma yasağı önerisi
» İZSU’dan yaşlı ve engelli aboneler için “gezici hizmet”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.04.2020
  Ticaret 31.03.2020
  Ticaret 30.03.2020
  Ticaret 28.03.2020
  Ticaret 27.03.2020
  Ticaret 26.03.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni