• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Kocaer, Verimlilik Proje Ödülleri’nde birinci oldu

17 Mayıs 2017 Çarşamba 06:00
12
14
16
18

Kocaer, Verimlilik Proje Ödülleri’nde birinci oldu

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye demir-çelik sektörünün en büyük yapısal çelik üreticilerinden Kocaer, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği 2017 Verimlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen Verimlilik Proje Ödülleri’nde pek çok dev markayı geride bırakarak Büyük Ölçekli İşletmeler Ar-Ge Kategorisi’nde birinci seçildi. Ford Otosan, Vestel, Eczacıbaşı gibi şirketlerin projeleri ile yarışan Kocaer, birincilik ödülüne layık görüldü. Kocaer, demir-çelik sektöründe bu ödülü kazanan ilk firma oldu.

     Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ödül töreninde birincilik ödülünü T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ den alan Kocaer Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocaer, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, verimlilikle ilgili yaptığı bu çalışmalar ülkemizin rekabet gücünün artırılması için büyük önem taşıyor. İşletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projelerin teşviki için gerçekleştirilen bu tür organizasyonlar, biz sanayicilerin motivasyonuna da önemli katkı sağlıyor.” diye konuştu.

     Sektördeki ilk AR-GE merkezi
Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini anlatan Kocaer, Markalaşma, inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Bu vizyonla, Bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi’ni sektöre kazandırmış olmanın yanı sıra  sektörün öncülerinden biri olarak Turquality programına da dahiliz. Ülke olarak hedeflediğimiz gelişmişlik seviyesine ve küresel ölçekte hak ettiğimiz yere verimlilik, performans odaklılık ve mükemmelliği önceleyen bir yaklaşımla ulaşabileceğimize inanıyoruz. Bu inanışla, sektörümüze katkı sağlayacak gelişmeleri takip ve öncülük etmeye devam edeceğiz” dedi.

     Rekabet için yeni ürünler geliştiriliyor
     2017 yılının ikinci yarısında, ürün gamında yaratacakları inovasyonu kapsayan yatırımları devreye alacaklarını vurgulayan Kocaer, “Ar-Ge merkezimizde sahip olduğumuz teknik ve mühendislik bilgi birikimini, akademik çevrelerle örnek teşkil edecek üniversite-sanayi işbirliği ürünü projelere dönüştürüyoruz. Yeni nesil kalite çelikler, modern ve verimli üretim teknikleri, Türkiye’de üretimi olmayan bir nevi ithal ikamesi sağlamak amaçlı ürün geliştirme projeleriyle çelik dışı ileri teknoloji malzemeleri geliştirmeye yönelik yatırım çalışmalarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm bu gelişmeler, bize dünya çapında rekabet edebilme yeteneği kazandırıyor” diye konuştu.

     Turquality ile global rekabet gücü
     Yaklaşık 130 ülkeye yaptıkları satışlarla dünyanın her noktasında bulunduklarını anlatan Kocaer, “Global pazarlarda güçlü bir Türk markası olarak daha fazla yer almayı hedefliyoruz. Markamızın yurt dışı piyasalardaki imajını, itibarını, pazar payını süreklilikle geliştirmede, şüphesiz dahil olduğumuz Turquality programının katkısı çok önemli. Enerji, ulaşım, madencilik, tünel, gemi inşa, tarım, yapısal çelik sektörlerinde yurt dışı ve yurt içindeki birçok büyük projede ürünlerimiz tercih ediliyor. Değişen taleplerle, nitelikli kalitelerde ve özel ebatlarda üretimlerimiz Ar-Ge merkezimizin desteğiyle ilerliyor. Aldığımız bu ödülü de bu nedenle çok önemsiyoruz”  şeklinde konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» THY, hizmet ihracatı şampiyonu
» “Toplumsal mutabakat yapmadan vergi alamazsınız”
» EÜ ile BMC arasındaki dev protokol şekilleniyor
» ÇKS başvuru süresi uzatıldı
» “Yeni nesil yazarkasada esnaf acele etmesin”
» TOBFED’ten Oto bakımda geri dönüşüm projesi
» Yalçın Gökçebağ’ın sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı
» Simit Sarayı, Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçısı oldu
» İzmir Bulut Öncü Gençlik Merkezi açıldı
» Hugo Boss, geleceği şekillendiriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.12.2017
  Ticaret 15.12.2017
  Ticaret 14.12.2017
  Ticaret 13.12.2017
  Ticaret 12.12.2017
  Ticaret 11.12.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni