• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Konak Belediyesi Sosyal Destek Merkezi hizmete başladı

08 Ekim 2021 Cuma 10:00
12
14
16
18

Konak Belediyesi Sosyal Destek Merkezi hizmete başladı


           HABER MERKEZİ      
     Konak Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının en güzel yansımalarından biri olan Sosyal Destek Merkezi kapılarını açtı. Başkan Batur, Konak Belediyesi ve Türk Kızılayı Konak Şubesi ortaklığında hayata geçirilen Sosyal Destek Merkezi’nin yerel yönetimin, kurumlar arası işbirliği ve sivil toplumla beraber hayata geçirdiği bir proje olduğunun altını çizerek “Birlikte Konak” vurgusu yaptı.
     Konak Belediyesi ve Türk Kızılayı Konak Şubesi ortaklığında hayata geçirilen Sosyal Destek Merkezi, ihtiyaçlı vatandaşlar için tam kapasite hizmete başladı. Gıda Market ve Giysi Market’ten oluşan merkez,  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İzmir İl Yöneticileri, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, Ak Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri ve muhtarlar yer aldığı törenle kapılarını açtı.

BATUR: “BİRLİKTE KONAK” ANLAYIŞIYLA ÇALIŞTIK
     Konak Belediyesi olarak sosyal projeleri ve dezavantajlı gruplarla yapılan çalışmaları her zaman ön planda tuttuklarını dile getiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, yapılan çalışmalarda “Birlikte Konak” anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti. İhtiyaçlı vatandaşların, ücretsiz yararlanacağını sosyal Destek Merkezi’nin Birlikte Konak anlayışıyla hayata geçtiğini vurgulayan Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:
     “Sosyal Destek Merkezimiz, Birlikte Konak anlayışıyla harekete geçtiğimiz çalışmalarımızdan bir tanesi. Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları hep birlikte hareket ederek hizmet ürettik. Mühim olan vatandaşımıza iyi hizmeti alması. Bu çalışma ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın doğru hizmeti yönlendirmek ve yönetmek konusunda yapılan bir çalışma oldu. Hem çalışmanın başlamasındaki, hem de bundan sonra verecekleri destek için Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de her zamanki gibi tam destek sağlayan meclis üyesi kardeşlerime. Bugün burada çok güzel bir tablo var. Tüm siyasi partilerin ilçe başkanları, Kızılay’ımızın değerli yöneticileri burada. Büyük bir dayanışma ve birliktelikle açtığımız Sosyal Destek Merkezimizin başarılı olacağından ve ihtiyacı olan vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet edeceğinden hiç şüphemiz yok.”

KONAK DAYANIŞMA ÖRNEĞİ OLDU
     Konak’ta pandemi sürecinde daha da belirgin bir şekilde olmak üzere dayanışmayı üst seviyede yaşattıklarını ifade eden Başkan Batur, merkezde emeği geçen hayırseverlere teşekkür etmeyi de unutmadı. Merkezin sadece bulunduğu bölgeye değil ihtiyaç olan tüm mahallelere hizmet edeceğini belirten Batur, “Pandemi sürecinde vatandaşımız, esnafımız zor durumda kaldı. İşini kaybeden vatandaşımız çok fazla. Bu aşamada yerel yönetim olarak bizler elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Kızılay ve belediyemizin yanı sıra bir de destek veren hayırseverlerimiz var. Konak’ta çok duyarlı hayırseverler var. Özellikle pandemi sürecinde veresiye defterlerinin kapatılması gibi kampanyalarımızda hayırseverlerin çok katkısını gördük. Burada para yok, kartlara yüklenen puanlar var. İhtiyaçlı vatandaşlarımız her ay buradan ister giysi alacak, ister yiyecek alacak. Evinin ihtiyacı neyse onu alacak. Sosyal Destek Merkezimiz ihtiyacı olan tüm mahallelere hizmet edecek”  diye konuştu.

ŞANLI: PARANIN DEĞİL İYİLİĞİN GEÇTİĞİ BİR YER
     Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı da Sosyal Destek Merkezi’nin iyiliği çoğaltan bir yer olduğunu dile getirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi:
     “Başkanımızla ilk konuştuğumuzda Konak’a güzel bir sosyal market kazandıralım dedik. Paranın değil iyiliğin geçtiği ender yerlerden biri burası. Belediyemizin, bizim ve bağışçılarımızın katkılarıyla hazırlanan bu merkezde, ihtiyaçlı aileler gelerek alışverişlerini yapacak. Özellikle Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur’a, oybirliğiyle karar alan meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Kötülükleri belki bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz.”

HİZMET GELİŞTİRİLEREK DEVAM EDECEK
     Eşrefpaşa semtinde Cici Park’ın bitişiğinde yer alan Konak Belediyesi Sosyal Destek Merkezi, sadece içinde bulunduğu Selçuk Mahallesi’ne değil, başta yakın bölgeler olmak üzere ihtiyaç duyan tüm Konaklılara hizmet verecek. Vatandaşların ücretsiz yararlanacağı merkezde, ihtiyaçlı vatandaşlar için hazırlanan kartlara her ay belli miktarda puan yüklenecek. Vatandaşlar kartlarındaki puanları market ya da giysi alışverişinde kullanabilecek. İlerleyen süreçte geliştirilmesi planlanan merkeze giysi ve gıda marketlerinin yanı sıra bir de mobilya bölümü eklenecek.


+ Benzer Haberler
» 22 Ekim’de 28 bin 192 yeni vak’a, 228 ölüm gerçekleşti
» ‘Türkiye Lojistik Portalı’ faaliyette
» İhracatta ezber bozma zamanı
» Beymen’in 3. amiral mağazası İstinyePark’ta
» EGİFED’te Aydın Buğra İlter güven tazeledi
» Eylül’de kurulan şirket sayısı %15,7 arttı
» İstinyePark İzmir kapılarını açtı
» Karayolları Genel Müdürlüğü yönetmeliğinde düzenleme
» Gayrimenkulün geleceği Kemalpaşa’da açılıyor
» Karabağlar’da kadınlar ve gençler için mobilya akademisi kurulacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
  Ticaret 19.10.2021
  Ticaret 18.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni