• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Konak çiçek açtı

12 Mayıs 2020 Salı 11:00
12
14
16
18

Konak çiçek açtı

   ► Alsancak’ta çiçek satış stantları için yeni imaj çalışması yapıldı; modern tasarımlarıyla dikkat çeken Çiçek Evleri şehirdeki yerlerini aldı.

           HABER MERKEZİ     
     Konak Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, salgın önlemleri nedeniyle sakin günler geçiren Alsancak’ta, görenlerin moralini yükselten Çiçek Evlerini hayata geçirdi. Şehrin renkli ve mis kokulu noktalarını oluşturan çiçek stantlarında yapılan değişiklikle, çiçek satıcıları da daha güvenli ve rahat bir satış ortamına kavuştu. Eski derme çatma görüntülerinden kurtularak, modern ve şık bir görünüme kavuşan stantlar görenlerden tam not aldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da yapılan çalışmaları incelemek için Çiçek Evlerinin yerleştirildiği pilot bölgeyi ziyaret etti. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin girişinde yer alan örnek çiçek standını yerinde inceleyen Başkan Batur’a, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

Şehre estetik dokunuş
     İçinde olduğumuz salgın günlerinde şehrin morale, çiçekçi esnafının da hak ettikleri konfor ve estetiği sağlayan stantlara ihtiyacı olduğunu belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Çiçek Evlerinin sayısının artacağını söyledi. Belediyenin rutin çalışmalarının yanı sıra kent estetiğini gözeten, şehri modern bir çizgiye taşıyan dokunuşların önemine dikkat çeken Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:
     “Biz göreve geldiğimizden bu yana makam koltuğuna oturmaktansa şehrin sokaklarında olmayı tercih ettik. Konak halkının, esnafının, ilçemizde yaşayan ya da çalışan herkesin sesini dinledik.

     Sokağın sesine kulak verdiğimiz çalışmalarımız sırasında gördük ki çiçek stantları eski, düzensiz görüntüleriyle Alsancak’ın atmosferine uyum sağlamıyor. Hem görüntü kötü, hem stantlar kullanışsız, hem de çiçekçi esnafımız o derme çatma stantlarda ürününü öne çıkaramıyor. Bu sebeple Kentsel Tasarım Müdürlüğümüz güzel bir tasarım çalışması hazırladı. Yeni stantlarımızın adını da Çiçek Evleri olarak belirledik. Konak’a yakışan görüntüleriyle, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde moral da olur diye düşündük. Çiçekçi esnafımıza da hayırlı olsun diyor sağlıklı günlerde bol kazanç diliyoruz.”
 
Sayıları artacak
     İzmir’in kalbi Konak’ın şehir merkezine yakışan yeni tasarımlarıyla dikkat çeken Çiçek Evleri ilk etapta Alsancak’ta başladı. Zamanla yaygınlaştırılması planlanan uygulamanın ilk Çiçek Evleri, Kıbrıs Şehitleri Caddesi Alsancak Kültür Merkezi önü ve Plevne Bulvarı ile Dr. Mustafa Enver Bey Caddesi’nin kesişim noktasına yerleştirildi. 

Esnafa modern dükkan, kente şık mobilya
     Çiçekçi esnafına güç veren Çiçek Evleri, estetik tasarımı ve modern görüntüleriyle de dikkat çekiyor. Hem dükkan işlevi hem de kent mobilyası olarak çift işlevli tasarlanan Çiçek Evleri, açık haliyle modern bir çiçek dükkanı, kapalı olduğunda ise şık bir kent mobilyası olarak göze hitap ediyor.


+ Benzer Haberler
» Türk ilaç sektörüne uluslararası tescil
» Merkez Bankasından firmalara 20 milyar TL kredi
» “İzmir turizminin anayasasını yazdık”
» Covid-19, kimya sektöründe rekabet düzenini değiştirecek
» “Tarım makineleri ihracatında hedefimiz yılda 2 milyar dolar”
» Gürer: “Niğde ve Aksaray’da milyonlarca liralık zarar var”
» “Enerji sektörü normalleşme dönemine hazır”
» Bakan Selçuk, “Gündüzlü Bakım Merkezlerinin sayısı 123’e ulaştı”
» Kimya ihracatı Mayıs’ta 1 milyar 180 milyon dolar oldu
» Karabağlar’da seyyar satıcılarla mücadele sürüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.06.2020
  Ticaret 05.06.2020
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni