• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Konak’ta gündem seçim güvenliği

05 Haziran 2018 Salı 13:00
12
14
16
18

Konak’ta gündem seçim güvenliği

   ► Konak Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı ilk oturumu Belediye Başkanı Sema Pekdaş idaresinde gerçekleştirildi.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     Konak Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısında Konak Belediyesi’nin 3 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü aylık tema uygulaması kapsamında bu ayın teması ‘Tarih Deyince Konak’ olarak belirlendi. Öte yandan meclis oturumunda söz alan CHP Grup Başkanvekili Ahmet Karadağ yaklaşan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Karadağ, Bu seçimin neticesini Türk halkı belirleyecek. Vatandaşlarımız gidecek sandığa oyunu atacak. Bizim bu seçimlerden beklentilerimiz var. Tüm dünya bizi izliyor. Umarım şaibe olmaz” dedi.

     Karadağ’ın ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Siyahkoç ise “Müsterih olsunlar, devletimiz bu konuyla ilgili gereken her şeyi yapacaktır” diye cevap verdi.
     Konak Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı ilk oturumu Belediye Başkanı Sema Pekdaş idaresinde gerçekleştirildi. Konak Belediyesi’nin 3 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü aylık tema uygulaması kapsamında bu ayın teması ‘Tarih Deyince Konak’ olarak belirlendi. Oy birliğiyle kabul edilen tema kapsamında Haziran ayı boyunca belediyenin resmi yazışmalarında ayın temasına uygun logo kullanılacak.

Tarihin biriktirdiği zenginlik
     Kent yaşamının 2 bin 500 yıldır kesintisiz sürdüğü Konak’ta farklı kültürlerin izlerini taşıyan eserler yer alıyor. Kadifekale, Agora, Kemeraltı Çarşısı, Alsancak ve Basmane gibi önemli tarihi merkezlere ev sahipliği yapan ilçede yaklaşık 3 bin 500 tescilli yapı bulunuyor. Agora ve Altınpark gibi kazı alanlarının bulunduğu ilçede ayrıca çok sayıda tarihi Cami, Kilise ve Sinagog bulunuyor. İzmir Limanı’na da ev sahipliği yapan Konak’ta Tarihi Kemeraltı Çarşısı günümüzde hala kentin önemli ticaret merkezlerinden biri olarak hizmet veriyor.

     Haziran ayı boyunca Tarih Deyince Konak temasını kullanacak olan Konak Belediyesi kent kültürünü ve tarihini tanıtmak amacıyla çeşitli etkinlikler de düzenliyor. Bunun yanı sıra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın göreve gelmesiyle dört yıldır başarıyla sürdürülen tarih gezileri büyük ilgi görüyor. Her hafta salı ve çarşamba günleri Kadifekale ve Basmane bölgesindeki önemli dini ve sivil mimari örnekleri tanıtılırken, perşembe günü de Konak’taki Erken Cumhuriyet Dönemi Mimarlığını tanıtan geziler düzenleniyor.

Konak’ın güzellikleri tanıtılacak
     Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Haziran ayı temasının ‘Tarih Deyince Konak’ olarak belirlenmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, İzmir’in merkez ilçesi olan Konak’ın hem tarihiyle hem de içinde barındırdığı kültürel çeşitliliğiyle zengin bir bölge olduğunu, Konak Belediyesi olarak tarihin biriktirdiği bu zenginliği ortaya çıkaran çalışmalara her zaman destek verdiklerini söyledi.

     Pekdaş, “Konak Belediyesi olarak ilçemizdeki kültürel güzelliklerimizi, tarihi mirasımızı, eşsiz coğrafyamızı, renkli sosyal dokumuzu, geçmişe ışık tutan tarihi mekanlarımızı kısacası tüm zenginliklerimizi tanıtmak adına Haziran ayı temamızı ‘Tarih Deyince Konak’ olarak belirledik. Bu temaya uygun olarak çalışmalar yapacağız. Tüm belge ve yazışmalarımızda da temaya uygun logo kullanacağız” diye konuştu.

“Seçimin neticesini Türk halkı belirleyecek”
     Oturumda ayrıca CHP Grup Başkanvekili Ahmet Karadağ yaklaşan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Karadağ, “Bu ay bir cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayacağız. Bu seçimin neticesini Türk halkı belirleyecek. Vatandaşlarımız gidecek sandığa oyunu atacak. Bizim bu seçimlerden beklentilerimiz var. Tüm dünya bizi izliyor. Umarım şaibe olmaz. Basına yansıyan görüntüler olmaz. Trajikomik bir şekilde kediler trafoya girmez. Bu seçimler Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar çağdaş ve devletin güçlü olduğunun göstergesi olacaktır. Olumsuzluklar yaşanmasın. Gerekli tedbirler alınarak ortadan sıkıntılar kaldırılsın” dedi.

“Müsterih olsunlar”
     Karadağ’ın ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Siyahkoç ise, “Sayın cumhurbaşkanımız ve içişleri bakanımız seçimlerde hiçbir sıkıntı olmayacağına dair açıklama yapmıştır. Müsterih olsunlar, devletimiz bu konuyla ilgili gereken her şeyi yapacaktır” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Teknoloji odaklı proje yürüten gençlere 200 bin TL hibe
» Üreticideki fiyat düşüşü markete yansımadı
» Egeli hazır giyim ihracatçıları İsveç yolcusu
» TMO, 26 yıl sonra kabuklu kırmızı mercimek alacak
» ESİAD’dan AB sürecine vurgu
» “Farklı temalarda iyi fikirler çıktı”
» TAİDER, Anıtkabir’i ziyaret etti
» Şişecam Düzcam ‘Intersolar Europe 2019 Fuarı’na katıldı
» TİM ihracat meşalesini Ordu’da yaktı
» İhracatçılar Samsun’da


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni