• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Lenovo yapay zeka destekli güvenlik alanında SentinelOne ile ortaklık kurdu

13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Lenovo yapay zeka destekli güvenlik alanında SentinelOne ile ortaklık kurdu

           HABER MERKEZİ     
     Lenovo, güvenlik platformu ThinkShield’i yapay zeka destekli uç nokta güvenlik teknolojisiyle güçlendirmek üzere SentinelOne ile stratejik ortaklık açıkladı.
     Teknoloji devi Lenovo ile otonom siber güvenlik platformu şirketi SentinelOne, SentinelOne’ın otonom uç nokta koruma platformunun, Lenovo’nun ThinkShield güvenlik portföyüne dahil edilmesine yönelik bir stratejik ortaklık duyurdu. Lenovo müşterileri artık patentli (Behavioral AI) Davranışsal Yapay Zekadan güç alan gerçek zamanlı koruma, ActiveEDR, IoT güvenliği ve bulut iş yükü koruması sunan SentinelOne teknolojisine sahip cihazlar alabilecek.

     Lenovo’nun ThinkShield portföyünün temelini oluşturan tasarım yoluyla güvenlik, müşterileri en güvenli uç nokta çözümleriyle koruyor. Gerçekleştirilen bu ortaklıkla birlikte SentinelOne, Lenovo ThinkShield güvenlik özelliklerinin temel bir bileşeni olarak iş istasyonlarına, sunuculara, bulut iş yüklerine ve IoT cihazlarına gerçek zamanlı olarak kendilerini koruma gücü veren temel bir unsur haline getiriyor. SentinelOne’ın patentli yapay zeka modelleri her cihazda çalışarak geleceğin saldırılarını bugünden öngörüyor ve cihazların her türlü saldırıdan sonra anında toparlanmasına olanak tanıyor. SentinelOne’ın Davranışsal Yapay Zeka özelliği, antivirüslerin yerini alıp gerçek zamanlı koruma, algılama ve müdahale sağlayarak, bilinen ve daha önce görülmemiş kötü amaçlı yazılım türlerini avlıyor.

Lenovo global çapta bilgi işlem merkezlerinin tercih edilen markası
     SentinelOne’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Tomer Weingarten ortaklık ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Bilgisayar pazarındaki payı ve liderliği ile Lenovo küresel çapta kurumsal bilgi işlem ve veri merkezlerinin seçtiği önemli bir marka. Bu yüzden, cihazları siber suçlulara karşı mücadelede ön saflarda kullanılan Lenovo’nun en iyi koruma ve görünürlüğe sahip olması gerekiyor. Lenovo’ya güvenlik avantajı sunması için destek sağlamaktan ve uç noktaları, cihaz performansını etkilemeden günümüzün risk ve tehditlerini otonom olarak önlemek, algılamak ve bunlara müdahale etmek üzere güçlendirmekten heyecan duyuyoruz.”

     Lenovo Ticari, PC ve Akıllı Cihazlar Grubu Başkanı Christian Teismann konu ile ilgili değerlendirmesinde: “Lenovo’da güvenlik cihazın tasarımıyla başlar ve tedarik zinciri, teslimat ve cihaz ömrünün tamamı boyunca devam eder. SentinelOne ile yaptığımız iş birliği, temel ThinkShield güvenlik çözümlerimize kritik bir katman daha ekleyerek, müşterilerin uç nokta cihazlarını günümüzün gelişmiş siber suçlarından koruyor ve tehdit eğrisinin bir adım önünde kalıyor “dedi.

     Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu, Siber Güvenlik Çözümleri Küresel Direktörü Nima Baiati de ortaklık ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Uç noktalar, tercih edilen siber saldırı vektörü haline geldi. İşin yapıldığı yer ve yapılma biçimi üzerindeki dijital dönüşüm hızlandıkça, bu durum daha da anlam kazanıyor. Güvenli uç nokta çözümleri, Herkes için Daha Akıllı Teknoloji stratejimizin vazgeçilmez bir parçası. Lenovo ile SentinelOne arasındaki bu stratejik işbirliği, işletme müşterilerimizin artık bu güç birliğinden faydalanarak, gerçek, bağlamsal yapay zeka kullanan, sektörde öncü bir uç nokta koruması sunabileceği anlamına geliyor.”


+ Benzer Haberler
» Günlük vefat sayısı 20 Mart rakamının altına indi
» İstihdama koruma kalkanı
» Türkiye’nin ilk sürdürülebilir kira sertifikası ihracı TSKB’den
» Bölge Adliye Mahkemesi’ne de maskematik yerleştirildi
» “Euro Bölgesi’nde küçülme benzeri görülmemiş düzeyde olacak”
» Sirke sineğine tuzaklı önlem
» “Geri dönüşümde yolun yarısındayız, 35 milyar TL’nin üzerinde bir pazar var”
» Büyükşehir’den bir çevre yatırımı daha
» Havaş 31 istasyonununda hazırlıklarını tamamladı, yirmi havalimanında hizmete başladı
» Manisa ilimizde 390 bin dekar tarım arazisinin sulanma hazırlıklarına başlandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.06.2020
  Ticaret 05.06.2020
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni