• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

LG, robot inovasyonlarına yaptığı yatırımları genişletiyor

03 Temmuz 2018 Salı 12:00
12
14
16
18

LG, robot inovasyonlarına yaptığı yatırımları genişletiyor

           HABER MERKEZİ     
     LG Electronics, benimsediği ThinQ stratejisinde çok önemli bir rol oynayan robotik şirketlere yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Koreli 4 şirkete yatırımları bulunan LG, ilk deniz aşırı yatırımını ABD merkezli Bossa Nova Robotics şirketine yaptı. Böylece şirketin robot girişimlerine 12 ayda yaptığı toplam yatırım 90 milyon ABD Dolarını aştı.
     Benimsediği ThinQ stratejisinde çok önemli bir rol oynayan yapay zeka ve robotik yatırımlarına tüm hızıyla devam eden LG Electronics (LG), bu kapsamda son yatırımını ABD merkezli Bossa Nova Robotics’e yaptı. Geçtiğimiz sene Koreli robot teknoloji girişimlerine bir dizi yatırım yapan LG’nin ilk denizaşırı yatırımı olan Bossa Nova Robotics ile birlikte robot girişimlerine 12 ayda yaptığı toplam yatırım 90 milyon ABD Dolarını aştı.
     Büyük ölçekli perakende satış mağazalarının stok verilerini toplama ve analizini otomatikleştirerek verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olan Bossa Nova Robotics, küresel perakende endüstrisi için gerçek zamanlı, hazır ürün verilerinin lider sağlayıcısı konumunda bulunuyor. Dünyanın en büyük perakendecisi olan Walmart da geçen yıldan bu yana Bossa Nova’nın raf tarama robotlarını bir dizi mağazada test ediyor.

LG, Kore merkezli 4 robot şirketine daha yatırım yapıyor
     LG ayrıca Acryl Inc., SG ROBOTICS, Robotis ve Robostar olmak üzere Kore merkezli  4 robot şirketine daha yatırım yapıyor.
     Acryl Inc., insanı tanıyabilen, büyük veri ve derin öğrenmeye dayalı metin, konuşma ve görselden insan duygularını ve anlamlarını tanıyan “Jonathan” adlı yapay zeka platformu sunan bir bilişsel bilgi işlem şirketidir.
     SG Robotics, hareketlilik zorlukları olan insanlara yardımcı olmak için “Daha iyi hayatlar için robotlar” mottosuyla giyilebilir robotlar geliştirmektedir.
     Robotis, robotik çözümler ve eğitim robotları konusunda uzmanlaşan şirket robot programlama yazılımına denetleyiciler ve sensör modülleri gibi donanımlar üretmektedir.
     Robostar, endüstri robotlarının üreticisidir. Misyonu, mobil, ekran, otomobil ve yarı iletken gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketler için tek elden çözüm sağlayıcı olmaktır.

LG, yakın gelecekte hizmet robotlarıyla ön plana çıkacak
     Yakın gelecekte hizmet robotlarıyla ön plana çıkmak isteyen LG, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen CES’te LG, oteller ve süpermarketler gibi yoğun trafikli yerlerde ticari kullanım için özel olarak geliştirilen üç yeni CLOi konsept robotunu tanıttı. LG’nin CLOi robotları, tüketici elektroniği ve ev aletleri için LG’nin yapay zeka stratejisi olan ThinQ’in ürünlerine paralel olarak geliştiriliyor.
     Kore’de de bir dizi robotu uygulamaya koyan LG, Rehber Robot ve Temizlik Robotu, PyeongChang’daki kış oyunları sırasında Güney Kore’nin en büyük havaalanındaki yolcularına yardımcı olmak için dağıtmıştı.
     Konuyla ilgili açıklama yapan LG Electronics Küresel Açık İnovasyon Bölümü Başkan Yardımcısı Kim Sungwook, “Yapay zeka ve ThinQ stratejimizin önemli bir bileşeni olan robotik, LG için kritik bir gelecekteki büyüme fırsatlarından biri. LG olarak biz robotik yeteneklerini yenilikçi ortaklara yapılan yatırımlarla ve aynı zamanda da yoğun AR-GE çalışmalarıyla da genişletmeyi hedefliyoruz.” dedi.

LG Electronics Hakkında:
     LG Electronics, Inc. dünya genelinde 100’den fazla şehirde teknoloji ve üretim alanında küresel olarak faaliyet gösteren yenilikçi bir şirkettir. 2017 yılında dünya çapındaki satış rakamı 55,4 milyar dolar olan LG, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil İletişim, Otomotiv Malzemeleri ve Profesyonel Ürünler olmak üzere 5 iş biriminden oluşmaktadır. Ayrıca üst sınıf LG SIGNATURE ürünleri ve yapay zekaya sahip ThinQ’in yanı sıra televizyon, buzdolabı, klima, çamaşır makinesi ve mobil cihaz alanında da dünyanın lider üreticisi olmaya devam etmektedir. LG Electronics hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.LGnewsroom.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 


+ Benzer Haberler
» Türk organik ürünleri dünyaya açıldı
» TARKEM modelinin Türkiye’ye anlatılması gerekir
» Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere
» 2018 yılı ihracat şampiyonları belli oldu
» Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 22 Şubat oldu
» Koç Holding’in 2018 yılı konsolide cirosu 143,2 milyar TL olarak gerçekleşti
» ‘Dyo Sanat Ödülleri’den 52 yılda 23.424 eser
» İzmir iş dünyasından Albayrak’a ekonomi raporu
» Palandöken, “Emekliliği gelmiş esnafa kolaylık sağlanmalı”
» Türk seramiği 130 ülkeden 91 bin ziyaretçiyle buluştu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
  Ticaret 11.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni