• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Liderlik için kendini tanı, eksik yönlerini geliştir”

15 Şubat 2021 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

“Liderlik için kendini tanı, eksik yönlerini geliştir”

   ► İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Liderlik Eğitimleri’nin üçüncüsü gerçekleştirildi.

           HABER MERKEZİ      
     İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), Liderlik Eğitimleri’nin üçüncüsü gerçekleştirildi. Toplantıya ‘Temel Liderlik Becerileri’ sunumuyla Fly Koçluk ve Danışmanlık Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci katıldı. Yelkenci, Temel Liderlik Becerileri edinmenin yolunun öncelikle kendini tanımaktan geçtiğini söyledi.
 
 “Geçmişe takılmadan hareket etmeliyiz”
     İKKB ile yürüttükleri bu çalışma ile STK’lara liderlik eğitimlerini sürdürmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yelkenci, İKKB’nin Liderlik Eğitimleri kapsamında yapılan üçüncü eğitimde temel liderlik becerilerini anlattı. Yelkenci, “Öncelikle hayatınızın lideri olmak gerekiyor. Geçmişte yaşadığımız şeylere takılmadan hareket etmemiz gerekiyor. Her olayı kendi zaman dilimi içinde değerlendirmek gerekli” dedi.

“İşin başı kendinize dürüst olmak”
     Liderliği dört aşamada değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Yelkenci, “Kendimize, işimize, ilişkilerimize ve geleceğe liderlik etmek olarak tasnif edebiliriz. Güçlü lider bunların hepsinde yetkin olan insanlardan çıkar” dedi.
     Liderlikte iletişim şekli, karakterimizin rengi gibi konuları işlemek gerektiğini söyleyen Yelkenci, “Liderlikte nasıl bir şirket istiyorum, smart hedef, planlama, 5n1k’ya gibi alanlara özen göstermek gerekiyor. İlişkilere liderlikte beden dilini kullanma, dinleme anlama, karizma ana başlıkları oluştururken, geleceğe liderlikte ise esneklik, az çoktan iyidir, stres yönetimi, ses tonunu kullanma gibi alanlar bu başlıkları dolduruyor” dedi.
      Nasıl bir lider olmak istiyorsunuz diye soran Yelkenci, hayatta kendinize lider belirlediğiniz kişilerin 8 özelliğini yazarak kendi liderlik haritanızı çıkarabileceğinizi belirterek, şöyle konuştu: “Doğru bir liderlik kendini tanımak, eksik yönlerini geliştirmekten geçiyor. Bu çarkta bulunan özelliklerde kendiniz neredesiniz puanlayın ve güçlü olduğunuz yönlerinizle eksik yönlerinizi görebilirsiniz. Kendinize dürüst olmak bu işin başı”
 
“STK liderleri daha güçlü birer önder olmalı”
     İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter toplantının açılışında, iKKB olarak Liderlik Eğitimlerine devam ettiklerini belirterek, “Fly Koçluk ile beraber yürüttüğümüz ve Mayıs ayına kadar sürecek bu eğitimlerde STK liderlerine liderlik eğitimi vererek daha güçlü birer önder olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.
     STK’ların toplumdaki etkisinin yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyleyen Serter, “Tüm dünyada devletlerin politikalarına bile etki eden en önemli örgütlenme STK’lardır. Onun için biz istiyoruz ki içimizdeki tüm dernek başkanları ve dernek üyeleri tam donanımlı liderler haline gelmeli. Kendimizi ve ekibimizi tanımak da bu kapsamda çok önemli. Temel liderlik becerilerinin başında bu geliyor” diye konuştu.
     Nitelikli üyeler sağlamak için doğru liderlik yapılması gerektiğini söyleyen Serter, “Kendimizin algısını yönetmek için bir planımız var mı, bu plan kimleri içeriyor, kaç yıllık planlara sahibiz tüm bunları temel liderlik becerisi eğitiminde bize Fly Yaşam ve Koçluk’un Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci anlatıyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» Vak’a/test oranı %8,75’e çıktı
» İhracatta Şubat rekoru kırıldı
» TEPE Şubat’ta 1,3 puan geriledi
» OİB’den Güney Afrika’ya dijital ticaret atağı
» Sürdürülebilir Büyüme Programı’na seçilen sosyal Start-Up’lar belli oldu
» Yok olan atalık tohumlar Can Yücel Tohum Merkezi’nde korunacak
» Metro Türkiye ve NielsenIQ’den restoranlara ve otellere rehberlik edecek çalışma
» İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yamanlar Sanatoryumu teklifi reddedildi
» Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri 5 Mart’ta
» Konak’ın okulları eğitime hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.03.2021
  Ticaret 02.03.2021
  Ticaret 01.03.2021
  Ticaret 27.02.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni