• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Lilly İlaç üst üste altıncı kez ‘ETİKA’ Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu

08 Mayıs 2018 Salı 10:00
12
14
16
18

Lilly İlaç üst üste altıncı kez ‘ETİKA’ Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu

           HABER MERKEZİ     
     Lilly İlaç, şirketlerin etik ve iş ahlakı farkındalıklarını, oluşturdukları etik anlayışı bilincini ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek üzere yapmış oldukları çalışmaları taçlandırmak amacıyla Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından verilen “ETİKA”ödülüne altıncı kez layık görüldü. 2013 yılından beri aralıksız her yıl ETİKA ödülünün sahibi olan Lilly İlaç böylece bu sene de, farklı alanlarda faaliyet gösteren ve etik uygulamalarıyla öne çıkan 24 şirket arasına girmiş oldu. Ayrıca geçen sene olduğu gibi bu sene de Ethisphere Institute tarafından Dünyanın En Etik Şirketleri’nden biri seçilen Lilly İlaç’ın etik uygulamaları, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde tescillenmiş oldu.

     Şirketlerin etik ve iş ahlakı farkındalıklarını, oluşturdukları etik anlayışı bilincini ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek üzere yapmış oldukları çalışmaları taçlandırmak amacıyla Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin ödüllendirildiği ETİKA Türkiye Etik Ödülleri bu yıl altıncı kez sahiplerini buldu. EDMER’in altı kategoride 112 sorudan oluşan kapsamlı anketine katılan ve uluslararası standartlara göre yapılması gerekenlerin en az %70’ini yerine getiren şirketler, ETİKA 2017 Türkiye Etik Ödülü’nü almaya hak kazandı. Lilly, etik uygulamalarıyla öne çıkan 24 şirket arasına girerek bu ödülü üst üste altıncı kez almış oldu.

     Lilly İlaç Genel Müdürü Jose Daniel Lucas, şunları söyledi: “Lilly olarak 140 yılı aşkın süredir etik bir anlayışla, insanların daha uzun, daha sağlıklı, daha aktif yaşamlar sürmeleri için çalışıyoruz. Felsefemizin temelini oluşturan dürüstlük, mükemmellik ve insana saygı değerlerimiz ise, dünya çapında tüm insanlar için yaşamı daha iyi hale getirme taahhüdümüzü destekliyor. Hayatına dokunduğumuz herkese ve içinde bulunduğumuz topluma, bu değerlerimiz ve etik felsefemizle yaklaşıyoruz. Etik ilkelerin toplumun her kesiminde benimsenmesi ve uygulanması, etik konusunda farkındalığın artırılması açısından EDMER gibi oluşumlar ise son derece önemli bir rol üstleniyor. Şirketimizin üst üste altıncı kez ETİKA ödülü ile ödüllendirilmesinden onur duyuyoruz.”

     Lilly İlaç Etik ve Uyum Direktörü İnciser Akat, şirket içinde çalışanlarla birlikte etik ve uyum konusunda yürütülen faaliyetleri şöyle açıkladı: “Lilly’de çalışmaya başlayan arkadaşlarımızın etik çalışma prensiplerimizi gönülden benimsemeleri için, onları Lilly’deki ilk günlerinde Kırmızı Kitap isimli etik kılavuzumuz ile karşılıyoruz. Kırmızı Kitap bizim için, etik ve uyum felsefemizle çalışma koşullarımızı özetleyen bir pusula özelliği taşıyor. Ayrıca şirketimizde farklı departmanları temsil eden etik ve uyum elçilerimiz bulunuyor. Bu arkadaşlarımız bir yandan yakın çalışma arkadaşlarının ihtiyaçlarını belirleyip, bunları gelişim önerileri olarak bizlerle paylaşırken, bir yandan da ekiplerine etik ve uyum kural ile uygulamaların şirketimize kazandırdıklarını bire bir aktarma imkanı buluyor. Ek olarak, şirket içinde belli aralıklarla toplantılar düzenleyip, çalışanlarımızın etik ve uyum konusundaki sorularına yanıtlar bulmaya, karşılaştıkları olayları birlikte değerlendirmeye, şirketin vizyonu çerçevesinde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Etik ve uyum konusunda yaptığımız bu çalışmalar neticesinde, bu sene de ETİKA ödülüne layık görülmek ve ayrıca globalde de Etisphere Institute’un Dünya’nın En Etik Şirketleri 2018 listesine girerek bu ödülü üst üste ikinci kez almış olmak, bizlere büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.”

Lilly İlaç hakkında
     İnsanların daha uzun, daha sağlıklı, daha aktif yaşam sürmelerini sağlayan ilaçlar üretmek misyonu ile 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, bugün dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasındadır. Dünya çapında yaklaşık 38.000 çalışanı olan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmekte, 6 ülkede Ar-Ge merkezi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, diyabet, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünleri Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.tr www.facebook.com/LillyTurkiye

 


+ Benzer Haberler
» “Konkordatolar ekonomik hayatı derinden etkiliyor”
» Aslan, ilçe ilçe proje anlatıyor
» Zıtlaşma yok, centilmenlik var
» “Topluluğumuzun yarattığı ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 7’sine eşdeğerdir”
» Güzelbahçe Piri Reis, Fransız televizyonunda
» Galataport Projesi MAPIC 2018 ile ilk kez uluslararası arenada
» Güneşten payımızı alalım
» Yabancılara gayrimenkul satışı %58,5 arttı
» Altın Orman, satış başarısıyla dikkat çekiyor
» TOBTİM’den Karlov Vakfı’na anlamlı jest


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.11.2018
  Ticaret 16.11.2018
  Ticaret 15.11.2018
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni