• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Linç girişimi kitaplaştırıldı

23 Eylül 2019 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Linç girişimi kitaplaştırıldı

   ► CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ‘21 Nisan 2019 Çubuk Linç Girişimi Araştırma Komisyonu’ isimli kitabı basın mensuplarıyla paylaştı.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya geldi. 21 Nisan 2019’da Ankara Çubuk’ta düzenlenen Hakkâri Çukurca’da şehit düşen sözleşmeli Yener Çıkrıkçı’nın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin araştırma komisyonunun raporu kitaplaştırıldı. Yücel, ‘21 Nisan 2019 Çubuk Linç Girişimi Araştırma Komisyonu’ isimli kitabı basın mensuplarıyla paylaştı. Linç girişiminin kitapta delil, belge ve görüntülerle gözler önüne serildiğini ifade eden Yücel, “Çubuk’ta yaşanan saldırı, sadece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na değil şehidimize, ailesine ve milletimize yapılmıştır” dedi.

“CHP terör örgütleriyle birlikte algısı yaratılmaya çalışıldı”
     Seçim sürecinde ve sonrasında CHP’nin İzmir’de ve Türkiye genelinde iktidarın türlü iftiralarına maruz kaldığını ifade eden Yücel, “AKP’nin sözcülüğüne soyunan havuz medyasının söylemleriyle CHP ve CHP adayları terörle ve terör örgütleriyle birlikteymiş gibi bir algı yaratılmaya çalışıldı. AKP yetkilileri, İç İşleri Bakanı ve Ak Parti Genel Başkanı bunu zaman zaman kendilerine oy devşirmek adına yaptı. İç İşleri Bakanının, CHP’li İl Başkanları şehit cenazelerinde protokole alınmasın diye valilere talimat verildi ifadesi bu siyaset anlayışının bir ayağıydı. Seçimlerden kısa süre sonra 21 Nisan 2019’da Ankara Çubuk’ta aynı zihniyet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Hakkâri Çukurca’da şehit düşen sözleşmeli Yener Çıkrıkçı’nın cenazesinde de oldu. Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun planlı ve organize şekilde linç edilmeye çalışılması AKP’nin yılardır uyguladığı nefret ve düşmanlık üzerine kurguladığı siyasetin örneği” diye konuştu.

Rapor delil, belge ve fotoğraflarla destekleniyor
     CHP’nin Çubuk olayından sonra araştırma komisyonu kurduğunu ve hazırlanan raporun olayın iç yüzünü kamuoyunun bilmesi için kitaplaştırıldığını dile getiren Yücel, “21 Nisan 2019 Çubuk Linç Girişimi Araştırma Komisyonu isimli kitapta olayın nasıl planlı ve organize bir olay olduğu kolluk kuvvetlerinin yarattığı güvenlik boşluğunu, olağan protokollerden farkını delil belge ve fotoğraflarıyla göreceksiniz. Şüphelilerden 15 tanesinin Ankara Büyükşehir Belediyesi şoför kadrosunda çalıştığı, 11 şüphelinin ifadelerinin şablon olduğunu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun itibarsızlaştırılmak için kolluk tarafından bulunduğu evden çıkartılırken suçlu gibi polis şapkası ve parkası giydirilmesi teklif edilmesini delil ve belgeleriyle göreceksiniz” açıklamalarında bulundu.

“AKP’liler yapay bir gündem yaratmak istiyor”
     İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan PKK’yı kınama tartışmasını değerlendiren Yücel, Belediye, belediye kanununda belirlenen çerçeve dışında karar alamaz. ‘CHP PKK’yı kınayamadı’ tartışmaları yaratarak kendilerine siyasi rant sağlama peşine düştü. Belediye meclisinin PKK’yı kınamak gibi bir görevi yok. CHP, kurulduğunu günden beri PKK’yı lanetlemiştir. Ben İl Başkanı olarak PKK ve tüm terör örgütlerini lanetliyorum. CHP’nin bu konuda hiçbir zaman kafa karışıklığı olmamıştır. Bu önerge ve yaratmaya çalıştığı algıyla AKP yarattığı ekonomik krizi, işsizliği, adalet ve bağımsız yargı arayışını, dış politikada yapılan yanlışları unutturmak istemektedir. Gündemi değiştirmek yapay bir gündem yaratmak istemektedir. Seçimlerden 3 gün önce terörist başının mektubunu televizyonlarda okutan ve bundan oy bekleyen bir patinin bunu yapması gülünçtür. Terör örgütüyle ortaklığı da pazarlığı da iyi bilen AKP yetkilileri, Türk milletinin bunlara inanmadığını görmek zorundalar” ifadelerinde bulundu.


+ Benzer Haberler
» Günlük vefat sayısı azalmaya devam ediyor
» TCMB: Kredi kanalının sağlıklı işleyişi için gerekli tedbirler uygulanmaya devam edilecek
» İSO Türkiye İmalat PMI Mayısta 40,9’a yükseldi
» Büyükşehir Smyrna Edebiyat Yarışması düzenliyor
» Türkiye’nin ilk sanal fuarı Shoedex başladı
» İzmir’de asfalt atağı sürüyor
» Büyükşehir’in metropol dışındaki ilçelere yatırımı sürüyor
» Büyükşehir 154 bin 500 çocuğa süt dağıtıyor
» Gürer “İki Bakanlık arasındaki koordinasyon eksikliği yüzlerce genci işsiz bıraktı”
» ESBAŞ, kontrollü normalleşmeye hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni