• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Matbaa sektöründe değişime ayak uyduran kazanıyor

20 Kasım 2021 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Matbaa sektöründe değişime ayak uyduran kazanıyor


           HABER MERKEZİ      
     Gelişen teknolojiyle birlikte iş yaşamında daha çok kullanılmaya dijital evraklar ve online işlemler, baskılı materyallerin daha az kullanılmasına ve matbaaların da iş potansiyelinin azalmasına neden oldu.
     İzmir Gıda Çarşısı’nda hizmet veren Taşgın Ofset’in Genel Müdürü Sevgi Taşgın, iş yaşamında artan dijitalleşmeyle birlikte online dosya transferlerinin arttığını, fatura, dosya, antetli kağıt, zarf ve diğer kurumsal kimliğe ilişkin baskılı materyallerin kullanımının azaldığını söyledi.

Her sektörde olduğu gibi matbaacılık sektöründe de dijital dönüşüm konusunda yatırım yapanların rekabet gücünün arttığını dile getiren Sevgi Taşgın, “Gelişim ve değişim çağı içindeyiz. Artık müşterilerin talepleri ve iş yapma koşulları değişti. Taşgın Ofset bünyesinde grafik tasarım, kartvizit, fatura, dosya, zarf gibi kurumsal kimlik malzemeleri, matbu evrak, dijital çözümler, promosyon, bayrak, etiket , katalog, afiş baskı konusunda hizmet veriyoruz. Ayrıca kendi çözüm ortağımız olan matbaalarda ofset baskı konusunda etkin çözümler üretiyoruz. Müşterilerimizle yıllardır güvene dayalı ilişkilerimiz var. Elektrik, elektronik, tesisat, ısıtma soğutma, sanayi, sağlık gibi pekçok farklı alanda hizmet veren firmalarla çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

HERKES MASABAŞI İŞ İSTİYOR
     Sektörde yaşanan bir diğer sıkıntının çalışan açığı bulunmasına rağmen gençlerin bu mesleği tercih etmemeleri olduğunu kaydeden Sevgi Taşgın, “Artık gençlerin çoğu masabaşı kolayca para kazanabileceği iş istiyor. Halbuki hayat böyle değil. Her sektörden insana ihtiyaç var. Özellikle nitelikli teknik eleman bulma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Eskiden usta çırak ilişkisi vardı. Şimdi alttan yetişen gençler olmadığı için bu zincir bozuldu. Burada başta teknik eğitim veren kurumların eğitim kalitesinin artırılması ve velilerin de çocuklarını daha farklı mesleklere yönlendirmeleri ve teşvik etmeleri gerekiyor. İş yaşamında herkes üniversite mezunu ve yönetici olamaz. Nitelikli ara elemanlar da iyi paralar kazanıyor ve başarılı işlere imza atıyor” dedi.

3 KUŞAKTIR EMEK VERİYORUZ
     3 kuşaktır matbaacılık sektöründe olduklarını ifade eden Taşgın Ofset’in kurucusu Mestan Ali Taşgın küçük yaşlardan beri matbaa işlerine emek verdiğini vurguladı.
     Mestan Ali Taşgın, şunları söyledi:  “Bir akrabam sayesinde heniz 11-12 yaşlarındayken Kütahya Gediz’de bir matbaada çalışmaya başladım. Yıllarca o dönemin makineleriyle el ile dizgi yaptım. Farklı matbaalarda çalışarak deneyim kazandım. Bir süre sonra İzmir’e gelerek burada  Ofset matbaa teknolojisiyle tanıştım. Bu alanda kendimi geliştirdim. Yıllarca para biriktirerek yaptığım evimi satarak küçüklükten beri hayalim olan ilk matbaa makinemi aldım. 1992 yılından beri Taşgın Ofset olarak hizmet veriyoruz. Dijital olarak istenen miktarda ve hızlı bir şekilde müşterilerin taleplerine cevap verebiliyoruz. Sektörde 30 yılı geride bıraktık. Ben artık emekli oldum, işleri artık kızım Sevgi ve torunum Umut başarıyla yürütüyor”
     Taşgın Ofset 3’üncü kuşak temsilcisi Umut Köse’de grafik tasarım konusunda müşterilere yönelik hızlı ve yaratıcı çözümler sunduğunu  dile getirdi.


+ Benzer Haberler
» Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi alt yapı işleri yaptıracak
» MedıaMarkt aralık ayına da cazip fiyatlarla girdi
» Koçtaş’tan ZUBİZU üyelerine özel indirim kampanyası
» Konak ve Nilüfer Belediyesi, “Kardeş Şehir” oldu
» İndirimli alışveriş döneminde 50 milyon dakika görüşme yapıldı
» İzmir Marina’da Mavi Bayrak gururu
» Gediz Havzası için FAO’dan yeni proje
» Samsun T Tipi Kapalı ve Açık İnfaz Kurumu akaryakıt satın alacak
» DEÜ’nün engelsiz yatırımı ‘ArtıBiz’ kafe açıldı
» Engelli bireyler için dijital erişilebilirliğin önemi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni