• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

MEDICA 2021 Fuarı’nda Türk rüzgarı

24 Kasım 2021 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

MEDICA 2021 Fuarı’nda Türk rüzgarı


           HABER MERKEZİ      
     Pandemi nedeniyle geçen yıl online yapılan, dünyanın en önemli ve en büyük medikal sektörü fuarı MEDICA 2021, bu yıl 15-18 Kasım 2021 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde fiziki olarak gerçekleştirildi. Fuarın Türkiye milli katılımı ise bu yıl 12’inci defa İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından organize edildi. Dünyadan yaklaşık 70 ülkeden 3 bin katılımcının yer aldığı fuarda, Türkiye’den katılan toplam 158 firma Türk ürünlerini alıcıların beğenisine sundu.
     Medikal ürün, ekipman ve teknolojiler alanında 40 yıldan fazla bir süredir dünyanın en büyük fuarlarından biri olan MEDICA fuarı, pandemi sonrası bu yıl tekrar fiziki olarak 15-18 Kasım 2021 tarihleri arasında Düsseldorf’ta gerçekleştirildi. Bu yıl, İKMİB’in milli katılım organizasyonu ile katılan 34 firma Hol1, Hol 6 ve Hol 16 olarak 3 farklı holde yer aldı. Bireysel olarak katılan 124 firma ile birlikte toplam 158 firma Türkiye’yi temsil etti. Aynı zamanda Türkiye standında yer alan dokunmatik ekranda ise www.turkishhealthcare.org sitesi üzerinden sektör tanıtımı yapıldı.

     Fuarda, Türk firmaları medikal cihazlar, ürünler, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, cerrahi ekipmanlar, ortopedik ürünler, ilaç ve yazılım ürünleri gibi COVID-19 sebebiyle önemi gittikçe artan ürünleri de sergileme fırsatı buldu.
     Fuara katılan Aachen Fahri Konsolosu Dr. Uwe Merklein, T.C. Düsseldorf Ticaret Ataşeleri Anıl Gürtuna Kaya ve İrem Ekmekçi ile birlikte İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, İKMİB Medikal Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Tayfun Demir, İKMİB Denetim Kurulu Üyesi Kenan Baytaş, İKMİB İlaç Komitesi Başkanı ve TİM Delegesi Orhan Mutlu Topal ve İKMİB Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Ahmet Ünlü katılımcı firmaları ziyaret ederek, başarılar diledi.

ADİL PELİSTER: “TÜRK MEDİKAL ÜRÜNLERİNE TALEP ARTIŞI VAR”
     İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Sağlık sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinlik olan MEDICA Fuarı’na bu yıl 12’inci defa milli katılım organizasyonumuzu düzenledik. On binlerce kişinin ziyaret ettiği ve yaklaşık 3 bin katılımcıya ev sahipliği yapan, medikal cihazlar, ürünler, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, cerrahi ekipmanlar, ortapedik ürünler, ilaç ve yazılım ürünlerinin de sergilendiği MEDICA fuarında Türkiye milli katılım organizasyonu dahilinde 34 firmamız ve 124 bireysel firmamız ziyaretçilerle bir araya geldi. Aachen Fahri Konsolosu Sayın Uwe Merklein ve Düsseldorf Ticaret Ataşelerimiz Sayın Anıl Gürtuna Kaya ve Sayın İrem Ekmekçi’nin yanı sıra İKMİB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte katılımcı firmalarımızı ziyaret ettik. İhracatçılarımızın görüş ve önerilerini dinledik. Birliğimizin faaliyetleri hakkında bilgi verdik. Medikal ürünleri ihracatımız artmaya devam ediyor. Özellikle pandemi ile birlikte Türk medikal ürünlerine olan talepte artış oldu. Eczacılık ürünleri ihracatımız bu yıl on aylık dönemde 1 milyar 153 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 1 milyar dolar sınırını aştı. Geçen yıl aynı döneme kıyasla yüzde 20 artış söz konusu” değerlendirmesini yaptı.


+ Benzer Haberler
» Konak ve Nilüfer Belediyesi, “Kardeş Şehir” oldu
» İndirimli alışveriş döneminde 50 milyon dakika görüşme yapıldı
» İzmir Marina’da Mavi Bayrak gururu
» Gediz Havzası için FAO’dan yeni proje
» Samsun T Tipi Kapalı ve Açık İnfaz Kurumu akaryakıt satın alacak
» DEÜ’nün engelsiz yatırımı ‘ArtıBiz’ kafe açıldı
» Engelli bireyler için dijital erişilebilirliğin önemi
» Veri ihlali sonrasında atılması gereken 10 temel adım
» Şirketlerin korkulu rüyası; işten ayrılan çalışanlar
» SASKİ, mekanik malzeme satın alacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni