• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

MENA ve Avrupa’da örnek melek yatırım ağı Keiretsu Forum Türkiye

09 Eylül 2021 Perşembe 17:00
12
14
16
18

MENA ve Avrupa’da örnek melek yatırım ağı Keiretsu Forum Türkiye


   ► 100’den fazla melek yatırımcısı ile 66 girişime 90 milyon TL’den fazla yatırım gerçekleştirdi

           HABER MERKEZİ      
     Dünyanın en büyük melek yatırım ağı olan ve 4 kıtada 56 ülkede bulunan Keiretsu Forum’un Türkiye ofisi, MENA ve Avrupa bölgesinin en aktif ağlarından biri olma özelliğini taşıyor. Geçen yıl Mart ayı sonrası 9 ayda 11 girişime yatırım yapan Keiretsu Forum Türkiye, 2022’de 20’nin üstüne yatırım yapmayı hedefliyor.
     Keiretsu Forum Türkiye Başkanı Hulusi Berik, merkezi San Francisco’da bulunan Keiretsu Forum’un, toplam 3 binin üzerinde akredite lisanslı melek yatırımcısı olduğunu ve bugüne kadar global olarak bini aşkın girişime toplamda 900 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştiğinin altını çizerek, “Keiretsu Forum Türkiye olarak, MENA ve Avrupa bölgesinin en aktif ağları arasındayız. Yaptığımız toplantılarla, girişimcilere yatırımcı bulmamız, yatırımcıları girişimcilerle tanıştırma konusunda geliştirdiğimiz becerimizle, kurumsal yatırımcılara ürünlerimizle MENA ve Avrupa ağlarına örnek olarak gösteriliyoruz. Global içindeki Türkiye’deki yatırım miktarımız parite etkisiyle daha küçük kalıyor, ancak işi ele alış biçimimiz kaliteli girişim ve iyi yatırımcı bulma çalışmalarımızla Türkiye’nin farklı bir yeri var” dedi.

     Berik, “Doğru girişimi geri çevirmeyiz, alan ayırt etmiyoruz. Ama son yıllarda ağırlıklı olarak deep tech, IoT, mobil oyunlar, pazaryeri, teknolojik ürünler ve blockchain gibi konularda başvurularla karşılaşıyoruz. Girişimcilik sorundan beslenen bir sektör, bir sorun çıkacak ki girişimci çözüm üretecek. Bu çerçevede baktığımız zaman pandemi süreci 3 ana dalı netleştirdi: İlk olarak on demand yani talebe bağlı girişimler öne çıktı. Özellikle online market teslimat girişimleri çok belirgin şekilde yükseldi. Öte yandan evde çok zaman geçirildiği için oyun sektöründe önemli gelişme oldu. Konsol oyunlarında değil de hyper casual dediğimiz yani mobil telefonlardan oynanan, mantığı çok basit bir veya iki oyun mekaniğine dayanan, sürekli kendini oynatmayı amaçlayan sade oyun sektörüne çok ciddi yönelim oldu” şeklinde görüşlerini dile getirdi.


Keiretsu Forum Türkiye Hakkında:
Keiretsu Forum, 4 kıtada 53 şubesi ve 3.500’ün üzerinde lisanslı melek yatırımcı üyesi ile dünyanın en büyük melek yatırımcı ağıdır. Teknoloji, tüketim malları, internet, sağlık, enerji, gayrimenkul vb. yüksek büyüme gösteren çeşitli sektörlerdeki 1500’ü aşkın girişimci şirkete, $950 milyon üzerinde melek yatırım gerçekleştirilmesine aracılık etmiştir. Türkiye’de 100’den fazla melek yatırımcısı ve 66 girişime 90 milyon TL’den fazla gerçekleştirdiği yatırım ile Türkiye’nin en büyük ve en güçlü melek yatırımcı ağı olmayı başarmıştır. Keiretsu Forum, iş dünyasının önde gelen isimlerinden, özel sermaye yatırımcılarından, risk sermayedarlarından ve kolektif/kurumsal yatırımcılardan oluşan dünyanın lider yatırımcı topluluğudur. Keiretsu Forum kaliteli bir girişim yaratmak için gerekli olan sermaye, yetenek, teknoloji ve kaynaklara erişimi kolaylaştırmak için girişim sermayedarları, üniversiteler ve diğer partner kuruluşlar ile iş birliği içerisinde çalışır.


 


+ Benzer Haberler
» “Kanatlı sektörünün yıllık cirosu 5.5 milyar TL”
» Mobilya ihracatında değer artışı miktar artışının önünde
» Net UYP Temmuz sonunda eksi 290 milyar $ oldu
» Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi Temmuz’da %2 arttı
» Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi, Ağustos’ta % 0,92 azaldı
» Ağustos ayı toplam kurulu güç 229 megavat arttı
» TEİS: Grip aşısı eczanelerde 85,12 TL’ye verilecek
» BNP Paribas Finansal Kiralama, pozitif leasing yaklaşımıyla yenilenebilir enerji yatırımlarını finanse ediyor
» Yüz yüze eğitim dizüstü bilgisayar satışlarını yüzde 40 artırdı
» Yeşilyurt Belediye Başkanlığı geri dönüşüm atık malzemeleri satacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.09.2021
  Ticaret 20.09.2021
  Ticaret 18.09.2021
  Ticaret 17.09.2021
  Ticaret 16.09.2021
  Ticaret 15.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni