• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Menderes Tekstil en çevreci tesis seçildi

30 Kasım 2017 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Menderes Tekstil en çevreci tesis seçildi

   ► Türkiye sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Çevreci Tesis Ödülleri” sahiplerini buldu. Türkiye’nin yüzakı Menderes Tekstil çevreye gösterdiği duyarlılık nedeniyle ödül almaya hak kazandı.

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin organize ettiği ve Türkiye genelinde 40 firmanın ödüle değer bulunduğu “Çevreci Tesis Ödülleri” İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Denizli’de faaliyet gösteren firmalar arasında ödüle değer bulunan beş firmadan biri de Menderes Tekstil oldu. Türkiye’nin dünyadaki tekstil gücü Menderes Tekstil, dünyanın en kaliteli pamuğunu 24 saatte 85 bin kg ipliğe, 800 bin metrekare dokumaya, 1 milyon metrekare baskılı beze ve 75 bin set nevresime dönüştüren dünyanın önde gelen entegre ev tekstili tesislerinden biri olarak ülkemizin gücüne güç katıyor. Akça Holding bünyesinde faaliyet gösteren Menderes Tekstil, çevreye duyarlılığı ile de bir dünya markası olduğunu kanıtlıyor.

     Türkiye’nin dünyadaki tekstil gücü Menderes Tekstil, dünyanın en kaliteli pamuğunu 24 saatte 85 bin kg ipliğe, 800 bin metrekare dokumaya, 1 milyon metrekare baskılı beze ve 75 bin set nevresime dönüştüren dünyanın önde gelen entegre ev tekstili tesislerinden biri olarak ülkemizin gücüne güç katıyor. Dünya pazarlarının taleplerine göre değişik kalite ve standartlarda üretim kapasitesi, Türkiye’den ABD’ye çarşaf ihracatında lider konumu ve Avrupa ev tekstili ürünlerinde devlerin onaylı tedarikçisi olan Menderes Tekstil sektörün liderliğini üstleniyor.

     Menderes Tekstil’in, 4.250 çalışanı ve toplam 500.000 m2 alan üzerinde yer alan fabrikası ile dünya standartlarında dev bir tesis olduğunun altını çizen Akça Holding ve Menderes Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, “Holdingin başarısında çalışanlarımızla bütünleşmenin ve tecrübeli yönetim kadromuzun büyük rolü var. Kurucumuz merhum Osman Akça, başarılarımızın devamı için bize iki öğütte bulunmuştu: ‘Disiplinli çalışmak ve zamanı iyi kullanmak’. Biz de babamızdan aldığımız emaneti bizden sonraki kuşaklara aynı güvenle bırakmak, ülke ekonomisine olan katkımızı her geçen gün daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaktayız” dedi.

     Denizli’den ödül alan tesislerin Denizli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde tespit edildiğini ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, “Çevre izin ve lisans belgeleri geçerli olan, 2 yıl içinde çevre cezası almayan, büyükşehir ile illerde 1. sınıf, ilçelerde ise 2. ve 3. sınıf GSM ruhsatına sahip olan firmalar öne çıkarıldı. Ödül verilecek tesisler belirlenirken ‘ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ olan firmaların çevreyle ilgili sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş olmalarına dikkat edildi. Enerji kaynağı tercihini yenilebilir enerji kaynağı kullanan ve enerji verimliliği konusunda yatırım veya teknoloji değişikliğine giden ayrıca atık minimizasyonu ve geri dönüşüm/geri kazanım konusunda çalışmalar yapan tesisler öncelikli olarak değerlendirildi” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» HAK-İŞ’ten Hükümet’e taşeron raporu
» Büyük ikramiye 70 milyon TL
» Sağlık harcaması 140 milyar 647 milyon TL olarak gerçekleşti
» Okul Destek Projesi hedefine ulaştı
» Steptember 2018’e Zorlu Holding damgası
» Şehir hastanelerine 6.2 milyar TL kaynak
» Diyabet ve diş hastalığı birbirini tetikliyor
» Eğitim 2023 hedefleri için “Zeka Gücü”
» Arçelik’ten kış kliması kampanyası
» Elektrikli ev aletlerine talep %49 arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.11.2018
  Ticaret 15.11.2018
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
  Ticaret 10.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni