• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Mithatpaşa trafiğine neşter

07 Temmuz 2018 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Mithatpaşa trafiğine neşter

   ► Balçova Viyadüğü ile mevcut benzin istasyonu arasında yapılacak alt geçit çalışması nedeniyle 9 Temmuz’dan itibaren bölgede yeni trafik düzenlemesine gidiliyor.

           HABER MERKEZİ     
     Kent içi ulaşımı rahatlatacak projeleri hayata geçirmeye devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, bölgede AVM inşaatını sürdüren firma ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde, Mithatpaşa Caddesi üzerindeki Deniz Feneri Sokak’ta ve Balçova Viyadüğü ile mevcut benzin istasyonu arasında iki alt geçidi daha hayata geçiriyor.

     Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Marina Kavşağı’ndan Mithatpaşa Caddesi’ni dik kesen Deniz Feneri Sokak’ta 260 metrelik karayolu alt geçidinin yapım çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlandı. Mithatpaşa trafiğine neşter olacak diğer bir alt geçidi ise Balçova Viyadüğü ile mevcut benzin istasyonu arasındaki 250 metrelik bölümde yapılacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerden itibaren bölgedeki trafik akışında aşamalı olarak yeni düzenlemeler gerçekleştirilecek. İlk uygulama 9 Temmuz 2018 Pazartesi sabahı başlayacak.

Daha  rahat bir ulaşım için
     Dört aşamada gerçekleşecek yapım çalışmalarından sürücülerin en az şekilde etkilenmesi için oluşturulacak yeni trafik düzeni şöyle uygulanacak:  
     İlk etap 9 Temmuz- 15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 9 Temmuz 2018 Pazartesi günü sabahı, Konak-Balçova gidiş yönünde  Fahrettin Altay Meydanı’ndan sonra Mithatpaşa Caddesi üzerindeki mevcut benzin istasyonu ile Balçova Viyadüğü arasındaki  250 metrelik çalışma alanında, trafik akışı 4 şeritten 2 şeride düşürülecek. 14 Temmuz 2018 Cumartesi gününden itibaren Mithatpaşa Caddesi’nin Balçova-Konak yönüne gidiş kısmı da  2 şerit olarak çalışmaya başlayacak.

     İkinci aşamaya 15 Ağustos’ta geçilecek ve 30 Eylül’e kadar sürecek. Başlangıç tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Deniz Feneri Sokak’ta yapımını tamamladığı 260 metrelik yeni karayolu alt geçidi hizmete alınacağı için eskiden bu sokağın başında yer alan kavşak Balçova yönüne doğru kaydırılarak burada yeni bir kavşak oluşturulacak. Deniz Feneri Sokak Alt Geçidi’ne göre düzenlenecek yolda araçlar, bu yeni kavşaktan cadde trafiğine katılacak.
     Üçüncü aşama ise 1-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. 4 şerit gidiş- 4 şerit geliş olan Mithatpaşa Caddesi’nin kaldırım yanlarındaki  ikişer şeridi kapatılacak ve trafik ortada kalan 4 şeritten  2 gidiş-2 geliş olarak işleyecek.

     1 Kasım 2018 ve  Şubat 2019 tarihleri arasında uygulanacak 4. ve son etapta ise Mithatpaşa Caddesi trafiği 3. aşamanın tam tersi şekilde işleyecek. 8 şeritli yolda bu kez ortadaki 4 şerit trafiğe kapatılacak. Trafik akışı 2 gidiş- 2 geliş olmak üzere yanlardaki yollardan sağlanacak. Deniz Feneri Sokak’tan Mithatpaşa Caddesi-Üçkuyular-Göztepe istikametine dönecek araçlar, yapımı ilk aşamada tamamlanacak yeni alt geçidin üst kısmından geçiş yapabilecek.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama
» MOPAK’ın çevresel çalışmaları sertifika ile ödüllendirildi
» Tasarımcı gençler vitrine çıktı
» Hem masal hem tiyatro
» Arçelik’ten büyük yenileme hareketi
» Şirketlerin yarısı şifre güvenliğini yönetemiyor
» Akıllı ağ saldırılarının yeni oyuncusu Mısır
» SHERPA, yeni şeffaflık rehberini duyurdu
» Ege Perla’da okuma atölyesi ile çocuklar eğlenerek öğreniyor
» Star Rafineri üretime başladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.10.2018
  Ticaret 19.10.2018
  Ticaret 18.10.2018
  Ticaret 17.10.2018
  Ticaret 16.10.2018
  Ticaret 15.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni