• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

MİTSO, balık ihracatında Türkiye’nin en büyüğü olan üyesini ziyaret etti

07 Ekim 2020 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

MİTSO, balık ihracatında Türkiye’nin en büyüğü olan üyesini ziyaret etti

   ► Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, balık ihracatında Türkiye’nin en büyük firması olan ve aynı zamanda odanın da üyesi olan KLC’yi ziyaret ederek kutladı.

           HABER MERKEZİ      
     Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi; İstanbul Sanayi Odasının 2019 yılı “ISO 500” değerlendirmesinde 150’inci olan Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat, İthalat ve Ticaret A.Ş. ile, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin “İhracatta İlk 1000 Firma” değerlendirmesinde genel sıralamada 82’inci, sektörel sıralamada 1’inci olan ve aynı zamanda Muğla ilinin de en çok ihracat yapan firması olan Kılıç Holding’in bir kuruluşu olan KLC Gıda Ürünleri ithalat, İhracat ve Ticaret A.Ş ve Ekonomist Dergisi tarafından “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” değerlendirmesinde 23’üncü olan Kılıç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’ı ziyaret ederek başarılarından dolayı kutladı ve başarılarının devamı dileğinde bulundu. MİTSO Yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, amaçlarının balık ihracatını daha da arttırmak olduğunu ifade etti.

     MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, 2019 yılında gösterdiği üretim ve ihracat başarısıyla odanın da gururu olan KLC Gıda Ürünleri İthalat, İhracat ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret ederek firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’ı kutladı. MİTSO’nun da üyesi olan KLC firmasının büyük başarısının yanı sıra Kılıç Holding’in de Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Kılıç’ı, Ekonomist Dergisi tarafından yapılan “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” değerlendirmesinde 23’üncü seçilmesi nedeniyle de kutlayan MİTSO yöneticileri Kılıç’ın üstün başarılarının aynı zamanda MİTSO’nun ve Milas’ın da gururu olduğunu belirttiler.

     MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Kılıç Holding’in bir kuruluşu olan KLC’nin ISO 500’de 150’inci, TİM’in “İhracatta İlk 1000 Firma” değerlendirmesinde 82’inci, sektörel bakımdan 1’inci olmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek “KLC, odamız MİTSO’nun bir üyesi olması nedeniyle gösterdiği bu üstün başarıları bizleri de gururlandırıyor. Gerek KLC’nin bu başarılarını, gerekse sizin Ekonomist Dergisi tarafından Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı arasında 23’üncü seçilmiş olmanızı kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

     KLC’nin MİTSO üyesi olarak aynı zamanda Muğla ilinin de en çok ihracat yapan firması olduğunu hatırlatan Reşit Özer, “Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde bile üretimini aksatmadan sürdüren, ihracatını geriletmeyen KLC’nin ilimizin vergi birincisi olması da bizi ayrıca mutlu etti” dedi. Reşit Özer bir süre önce Milas Bodrum Havalimanından doğrudan balık ihracatı yapılabilmesi için girişimde bulunduklarını da belirterek “DHMİ ve THY yetkilileriyle görüşmelerimiz sürüyor. Balıkların Milas’tan önce İzmir’e, oradan İstanbul’a gönderilmesi ve orandan ihraç edilmesi hem gereksiz zaman kaybına neden oluyor hem de masrafları arttırıyor. Bu konuda olumlu gelişmeler olacağından umutluyuz” dedi.

     MİTSO Yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, pandemi dönemine rağmen balık üretimlerini ve ihracatlarını sürdürdüklerini belirtti. Halen 2 bin 700 çalışanlarıyla üretim yaptıklarını ve bunların yüzde 90’ının Milas’tan işe geldiğini ifade eden Orhan Kılıç, ihracatın Milas Bodrum Havalimanından yapılabilmesi için gösterdiği çaba nedeniyle de MİTSO yöneticilerine teşekkür etti.

     MİTSO yöneticilerinin ziyaret ederek başarılarını kutladığı ve aynı zamanda odanın da bir üyesi ve Kılıç Holding’in bir kuruluşu olan KLC; 2019 yılında yaptığı 180 milyon 782 dolarlık ihracatla Türkiye İhracatçılar Meclisi’in değerlendirmesine göre genel sıralamada Türkiye’nin en büyük 82’incisı, sektörel sıralamada 1’inci olmuş, bu ihracat rakamıyla da Muğla’nın en büyük ihracatçısı olmuştu. 1991 yılında kurulan ve 2019 yılında 3.8 milyar TL’lik cirosuyla Türkiye’nin en büyük 57’inci şirketi olan Kılıç Holding, Milas’tan 60 dolayında ülkeye balık ihraç ediyor.


+ Benzer Haberler
» Hasta sayısında artış devam ediyor
» Ticaret Bakanı Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi Toplantısına katıldı
» Irak, taze domates ithalatı yasağını kaldırdı
» “Saraybosna-Belgrad Otoyolu projesindeki son gelişmeleri ele aldık”
» “Siyaseti bırakıp, ekonomiye odaklanmalıyız”
» Gürer: “KOBİ’leri hem pandemi hem döviz kurları vurdu”
» İzmir’de test yapılan her yüz kişiden 17’si pozitif
» “Kırmızı et tüketim artışını küçükbaş ile karşılayabiliriz”
» Akbank’tan Türkiye ekonomisine 2020’nin ilk dokuz ayında 322 milyar TL kredi desteği
» Türkiye’deki yabancı yatırımının metrekare bazında yüzde 36’sı vatandaşlık hakkı için


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.10.2020
  Ticaret 28.10.2020
  Ticaret 27.10.2020
  Ticaret 26.10.2020
  Ticaret 24.10.2020
  Ticaret 23.10.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni