• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Mitsubishi Electric’ten Sanayi 4.0’a uyumlu yeni ürün

09 Mayıs 2017 Salı 16:00
12
14
16
18

Mitsubishi Electric’ten Sanayi 4.0’a uyumlu yeni ürün

   ► Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a uyumlu yeni ürünü “Panolu Inverter Çözüm Platformu”nu kullanıcılarına sunuyor.

           HABER MERKEZİ     
     İleri otomasyon sistemleriyle dünya genelinde üreticiler tarafından tercih edilen teknoloji devi Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a uyumlu yeni ürünü “Panolu Inverter Çözüm Platformu”nu kullanıcılarına sunuyor. Mitsubishi Electric’in yeni nesil otomasyon ürünlerini tek çatı altında toplayan bu platform, endüstriyel tesislere ve alt yapı projelerine kısa sürede devreye alma imkanı tanıyacak.
     Türk sanayisine yüksek katma değerli ileri teknoloji otomasyon çözümleri sağlayan Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a uyumlu “Panolu Inverter Çözüm Platformu” ile yenilikçi otomasyon sistem çözümlerini tek çatı altında topluyor.

     Dış kabini Türkiye’de üretilecek platform, endüstriyel tesislere ve alt yapı projelerine kısa sürede devreye alma imkanı sunuyor.
     Fan, pompa, kompresör, klima santrali, değirmen, konveyör, vinç, kırıcı, karıştırıcı ve açma-sarma uygulamaları gibi pek çok farklı prosesin otomasyonunu çok daha pratik ve verimli bir şekilde gerçekleştirme imkanı tanıyan “Panolu Inverter Çözüm Platformu”, içinde bulunan hazır çözüm parametreleri ve programları sayesinde ek donanım ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Bu platform panolu inverter çözümünün yanı sıra PLC kontrol sistem çözümü, düşük harmonikli çözüm, fren ünitesi ve fren direnci çözümü, pano soğutma sistem çözümü gibi alanları da içerecek şekilde komple çözüm sunabilen bir alt yapıya sahip. Ayrıca geniş opsiyon yelpazesi ve modüler yapısı sayesinde tesisler ve projelerin ihtiyaçları doğrultusunda ister tek tek ister gruplar halinde tercih edilebiliyor.

     EN 61439-1/2 tip test standartlarında modüler pano sistemi
     Mitsubishi Electric’in yeni platformu; EN 61439-1/2 tip test standartlarına uygun bara sistemleri ve aksesuarlarıyla donatılmış, montaj talimatlarına göre üretilmiş, kısa devre ve sıcaklık artışı testlerinden geçmiş modüler bir tasarıma sahip. Mitsubishi Electric’in üst düzey kalite anlayışıyla geliştirilen platform, yüzde 95 nemli ortamda ve  -10ºC ya da 50ºC ortam sıcaklığında bile kayıpsız çalışma özelliğine sahip IP21’den IP54’e kadar uzanan geniş pano IP seçeneği sunuyor. Ayrıca yüksek emiş kapasiteli fan ve fan modülüne sahip tepe havalandırma sistemi ve kaynaksız iskelet yapısı ile kusursuz topraklama sürekliliği imkanı tanıyor.

     A800 ve F800 inverterler ile daha da güçlü
     Sabit mıknatıslı (permanent magnet) ve asenkron motorlar için benzersiz motor tanıma, V/f ve vektör kontrolü çalışma, açık ve kapalı çevrim vektör kontrolü, hız, tork ve pozisyon kontrolü ile çalışma gibi uygulamalara göre geliştirilmiş standart özellikler barındıran “Panolu Inverter Çözüm Platformu”, bu sayede yüksek proses uyumu sağlıyor. Benzersiz kaldırma, yürütme ve pozisyonlama fonksiyonlarına sahip A800 serisi inverterler ile güçlendirilen panolu inverter çözümleri; yüzde 250 aşırı yüklenme kapasitesi, gelişmiş frenleme kabiliyeti ve kapalı çevrim çalışma özelliklerini taşıyor. Doğuştan yetenekli, gelişmiş fan pompa fonksiyonlarına sahip F800 serisi inverterler ile güçlendirilmiş panolu inverter çözümleri ise benzersiz PID teknolojisiyle mükemmel debi, basınç ve sıcaklık kontrolü özelliklerini taşıyor.
     Platform; vinç, açma-sarma ve asansör uygulamaları için geliştirilmiş özel fonksiyonları sayesinde geleneksel frekans inverterlerinden çok daha fazlasını sağlayan yeni inverter serisi A800 Plus ile daha da güçlü hale getirilebiliyor.

     EN 50598-2 Class IE2 Avrupa Eko Tasarım Standartlarına uyumlu akıllı platform
     Avrupa Eko Tasarım Standardı’na göre yüzde 98’e varan oranda verimli olan platform, sabit mıknatıslı (permanent magnet) motor sürme özelliğiyle de ekstra enerji tasarrufu sağlıyor. 6K memory kapasiteli, 19ns çevrim hızlı, gelişmiş dahili PLC özelliği ile güçlendirilen platform, inverter dışından başka hiçbir ekipman satın almadan istenen çalışma senaryosunu inverter ile çalıştırma imkanı tanıyor. GT2000 serisi operatör panelleri ile tak çalıştır şeklinde otomatik haberleşme sağlanabilen platformda; Türkçe, gerçek zaman saatli, LCD parametre ünitesi yer alıyor.

     Kolay bakım, bağlantı ve uzaktan erişim imkanı
     Mitsubishi Electric’in “Panolu Inverter Çözüm Platformu”; gerçek zamanlı veri izleme, USB’ye uzun dönem veri kaydı yapabilme, dahili önleyici bakım ve gelişmiş hata geçmişi takibi gibi özellikleriyle bakım maliyetlerini ve durma sürelerini azaltıyor. Web Server ya da Wi-Fi üzerinden istenilen yerden kolay erişim imkanı sunarak çalışma durum bilgisi, parametre ayarları ve alarm izleme işlemlerini uzaktan erişimle gerçekleştirme imkanı sunuyor. CC-Link, Profibus, Profinet, EtherCat, Ethernet-IP, DeviceNet, Can Open, Lonworks, Modbus-RTU, Modbus TCP/IP, BacNet ve BacNet IP haberleşme seçenekleriyle uyum sağlıyor.

     Hızlı kurulum ve yüksek güvenlik
     Gelişmiş enerji tasarrufu monitörü bulunan platform; hızlı ve kolay kurulum, devreye alma ve arıza teşhisine imkan tanıyor. Mini-B USB programlama portuna sahip platform; USB 2.0 hafıza kartı ile inverter parametrelerini ve PLC programını kopyalayabilme, inceleyebilme, trend alabilme ve bilgileri taşıyabilme fırsatı sunuyor. Platformun entegre acil stop (SIL2) fonksiyonu yüksek emniyet sağlarken, parametrelere ve dahili PLC’de yer alan programa erişim engelleme özelliği özel bilgileri koruyarak güvenliği artırıyor.

 


+ Benzer Haberler
» Darknet’te siber devriyeler şart!
» Panasonic, “en büyük alkışı” almak için yola çıktı
» 2018’de fiziksel ile dijital arasındaki sınırlar kalkıyor
» Mate 10 Lite ‘de eşsiz tasarım ve yüksek performans
» Tahtalı’ya “50 bin nefes”
» Otomotivde ‘100 milyon’ yılı!
» İklimlendirme sektörü 12 milyar dolar ihracat hedefine ISK-SODEX ile ulaşacak
» Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
» Bucalılar sağlıklı iletişim yöntemlerini öğrendi
» Başkan Uyar: Esnafımız toplumun çimentosu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.01.2018
  Ticaret 17.01.2018
  Ticaret 16.01.2018
  Ticaret 15.01.2018
  Ticaret 13.01.2018
  Ticaret 12.01.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni