• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mobilyacılar İzmir’de buluştu

06 Nisan 2021 Salı 16:00
12
14
16
18

Mobilyacılar İzmir’de buluştu

   ► Pandemi döneminden bu yana İzmir’in ilk fiziksel olarak gerçekleştirilen fuarı MODEKO kapılarını ziyaretçilerine açtı

           DUYGU GÖKSU      
     Pandemi nedeniyle uzun süredir İzmir’de fiziki fuarlar gerçekleştirilemiyordu. 32. MODEKO İzmir Mobilya Fuarı ise sektörü fiziksel olarak da bir araya getirdi. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunca belirlenen koronavirüs pandemisi tedbirlerini yerine getirilerek gerçekleştirilen fuarın açılış kurdelesi yoğun bir katılımla kesildi. 9 Nisan’a kadar sürecek olan 32. MODEKO İzmir Mobilya Fuarı, mobilya sektörünün motivasyon kaynağı oldu. Fuarın açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yalçın, EFOR Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, ilçe belediye başkanalrı, oda ve borsa temsilcileri ve sektör temsilcileri katıldı.

“Fuarlar şehri olmaktan vazgeçmedik”
     Pandemi sürecinde sektörün ciddi kayıplar yaşadığını ifade eden Soyer, Ev ve ofis mobilyalarından bahçe mobilyalarına sektörün en prestijli 300 markasının yer alacağı fuarımız Orta Doğu, Balkanlar, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri dâhil pek çok ülkeden profesyonel ziyaretçi ve alım heyetlerini ağırlayacak. Ayrıca, başta Aydın, Muğla, Manisa, Antalya, Adana, Ankara olmak üzere çevre il ve bölgelerinde mobilya ihtiyacını karşılayacak. Pandemi süreci boyunca dünyanın hiçbir yerinde gerçekleşemeyen fuarlar nedeniyle sektör çok ciddi kayıplar yaşadı.

     Bu sıkıntılı süreçte de fuarlar şehri İzmir olmaya devam etmeye gayret ettik. Sektörün kayıplarını azaltmak ve fuarcılığı yeniden canlandırmak adına fuarlarımızı dijital ortama taşıdık. İZFAŞ aracılığı ile tamamını İzmirli yazılımcıların geliştirdiği alt yapı sayesinde Fuarİzmir’in 3 boyutlu modellemesi sanal platforma dönüştürüldü. Böylece kendi alt yapımızla fuarlarımızı sanal ortamda gerçekleştirdik.  İzmir ekonomisine katkı vermeye gayret ettik” diye konuştu.
     Açılış konuşmalarının ardından törene katılanlar pandemi kurallarına uyarak MODEKO’daki ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi. Son trendleri ilk kez gören davetliler ve sektör profesyonelleri takdirlerini dile getirirken ürünler hakkında da geniş bilgi aldı.

Seçkin 300 fuar katılımcısı
     Sektörün en prestijli 300 e yakın markasının yer aldığı MODEKO 2021 Fuarında yerli ve yabancı nitelikli ziyaretçiler ağırlanmaya başlandı. Fuara Ortadoğu ülkelerinden Lübnan, Katar, Umman, Irak, Suriye, Dubai, Filistin Libya ve Sudan’dan alım heyetleri gelecek. Balkan ülkelerinden Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk ile Rusya ve Türk Cumhuriyetleri dahil bir çok ülkeden EFOR Fuarcılığın organizasyonlarıyla gelecek ziyaretçi ve alım heyeti fuar alanında olacak. Aydın, Manisa, Muğla, Antalya, Adana ve Ankara başta olmak üzere çevre il ve bölgelerden de mobilya ihtiyacını karşılayacaklar MODEKO’ya katılım sağlayacak.

Sağlıkla ve güvenle ziyaret
     MODEKO 2021 Mobilya sanayinin önemli temsilcilerini, yurtiçi ve yurtdışı sektör profesyonelleri ile sosyal mesafe düzenlemesi, yoğunluk kontrolü, HES uygulaması, hijyen malzemeleri dağıtımı, maske temini, giriş güvenliği gibi tüm sağlık önlemlerinin alındığı ve başarılı bir şekilde uygulandığı güvenli alan belgesi alan Fuarİzmir de bir araya getirecek.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı 61.028
» Hububatçılar pandemi dinlemedi
» ESİAD’dan ihracatı durduran konteyner krizine çözüm çağrısı
» EGİAD’tan iş dünyasına pandemi ekonomisi için öneriler
» Pandemide perakende e-ticaretinde %40 artış
» Satılık konutta deniz kenarı değerleniyor
» Hazine ve Maliye Bakanlığı 9.1 milyar TL borçlandı
» Rekabet Kurulu 32 firmaya soruşturma açtı
» Çimento sektöründeki 9 teşebbüs hakkında soruşturma
» Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin eğitim rehberi hazırladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.04.2021
  Ticaret 20.04.2021
  Ticaret 19.04.2021
  Ticaret 17.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni