• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mobilyacıların hayaliydi, gerçek olacak

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Mobilyacıların hayaliydi, gerçek olacak

           HABER MERKEZİ     
     İzmirli mobilyacıların çağın gereklerine uygun sanayi sitesi hayali gerçekleşiyor. Sektördeki büyük ve küçük işletmelerin birada olacağı  ve tüm ihtiyaçları karşılayacak modern site için son aşamaya geldiklerini söyleyen oda başkanı Hasan Özkoparan, ‘Bu İzmir’in de bir ihtiyacı. İnşallah iki yıl sonra kurdelesini da keseceğiz’ dedi.
     İzmirli mobilya ve marangoz esnafının en büyük eksikliklerinden biri olan sanayi sitesi projesinde son aşamaya geldiklerini kaydeden İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, ‘Göreve geldiğimde camianın 3 büyük sorununu çözmeyi hedeflemiştik. En önemlisi olan sanayi sitesi projemizde son aşamaya geldik’ dedi.

Hedeflere adım adım
     Mobilya camiasına önemli kazanımlar sağlamayı ilke edindiklerini belirten Özkoparan, ’40 yıldır bu sektörden ekmek yiyor, ailemin geçimini sağlıyorum. Çok sevdiğim mesleğime ve meslektaşlarıma faydam olsun düşüncesi ile kabul ettiğim başkanlık görevimde bazı hedeflerim var. Camiamızın kendi mülkü olacak bir oda hizmet binası ve eğitim tesisleri, günün gereklerine uygun bir sanayi sitesi. Hedeflere adım adım ulaşmaya çalışıyoruz. Kendi hizmet binamız ve eğitim tesislerimiz için Karabağlar Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı ile projemizi yürütüyoruz, bir noktaya getirdik. Şimdi de Ege Koop’un tecrübesini kullanarak bir başka eksiğimizi gidereceğiz. Bu ayakları yere basan bir proje, bu projede ben adımı ortaya koyuyorum’ diye konuştu.

Günün gereği
     Ege Koop’un 35 yıllık deneyimini mobilya ve marangozlar camiası lehine kullanacaklarını hatırlatan Başkan Özkoparan, ‘ Ege Koop 400 işyerinden oluşan yeni bir ticaret merkezi inşaa edecek. Mobilya ve marangoz camiasının böyle bir merkeze ihtiyacı var. Karabağlar çok dağınık. Düzensiz binaların çoğu eski. Trafik sıkışıklığı hem mal getiren veya götüren esnafı hem de müşterilerimizi canından bezdiriyor. Ne İzmir’e ne de camiamıza yakışmıyor.
     Kapasitesi yetersiz kalan Kısıkköy’deki sitemiz de eskidi. Üretimimizi rahatça yapabileceğimiz, ürünümüzü sergileyip depolayabileceğimiz daha geniş metrajlı, yeni, önünde alanı bulunan, yüksek tavanlı ve kat çıkılabileceğimiz mekanlara ihtiyacımız var.  Bu özelliklere sahip işyerlerinin bulunduğu, yollara, havalimanına, metroya bağlantılı,  ticarete elverişli projemizi üyelerimize sunuyoruz.’ dedi.

     Sektördeki tüm işletmeleri bir araya toplayacaklarını söyleyen Özkoparan, ‘Burada ihracat ağırlıklı çalışan meslektaşımız da, doğrudan tüketicilere hitap eden firmamız da, üyelerimize üretimde destek olan yan sektördeki işletmelerimiz de bir arada çalışabilecek. “Ege Ticaret Merkezi, yeni nesil organize sanayi bölgesi niteliğinde olacak. Büyümek isteyen, imalathanesini genişletmek isteyen, yurt içi ve yurt dışı pazarlara açılmayı planlayan üyelerimize fırsat doğacak. 200 m2, 400 m2, 800 m2 işyerlerini neredeyse konut fiyatına üyelerimize kazandırmak istiyoruz’ dedi.

Projenin detayları
     Startejik konuma sahip olacak merkez hakkında bilgi veren Hasan Özkoparan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Ege Ticaret Merkezi Menderes Tekeli’de İzmir Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi bitişiğinde, metro hattına 5 dakika mesafede yer alıyor. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İzmir-Aydın otoyoluna ve Menderes yoluna bağlantılı bir yolun da inşasına başlayacak.  Merkez, çevreyoluna 12 km, İZBAN istasyonuna 3 km ve havaalanına 20 km uzaklıkta bulunacak. 200 metrekarelik işyeri için arsa payı olarak 200 bin lira ödenecek.  Bunun yarısı 24 ay faizsiz vade ile verilebilecek. Biz kendimiz uygun arsa bulsak, altyapı, hafriyat ve düzenleme çalışmaları, arsa bedeli ile yine aynı maliyete gelecekti zaten. Projenin arsasında masraflar Egekoop tarafından karşılanıyor.

     İnşaata yılbaşında başlanıp işyerlerinin 2 yılda teslim edilmesi planlanıyor. İnşaat başladığı zaman 6 ayda bir 68 bin lira ödeyeceğiz. Toplamda neredeyse bir konut fiyatı kadar olan 549 bin liraya, bina önünü genişçe kullanabileceğimiz, ileride prefabrik 2 kata kadar çıkabileceğimiz, hem üretim hem teşhir hem depolama alanı olarak kullanabileceğimiz, lojistiği avantajlı işyerine sahip olacağız. Halk Bankası başta olmak üzere finans kuruluşlarından ihtiyaç duyan üyelerimize uygun krediler sağlamayı da düşünüyoruz’


+ Benzer Haberler
» İyileşen sayısı yeni vak’ayı geçti ama her ikisi de yüksek
» İşsizlik Mayısta yüzde 12,9
» İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi Temmuz’da 53
» BDDK ‘AR’ değerini düşürdü
» Sahte internet sitelerinden rezervasyonlara dikkat
» Engellinin el emeği engelsiz dijital pazarda
» Döviz kuru yükselişi sürdürüyor
» Haziranda 864 bin ton inek sütü toplandı
» Bu mesleklerle birlikte 120 bin yeni istihdama ihtiyaç olacak
» E-ticaret’te “Akıllı Asistan” dönemi başlıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.08.2020
  Ticaret 10.08.2020
  Ticaret 08.08.2020
  Ticaret 07.08.2020
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni