• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Modda Bulvar Projesi tanıtıldı

14 Kasım 2017 Salı 15:00
12
14
16
18

Modda Bulvar Projesi tanıtıldı

   ► Ontan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öktem, “Modda Bulvar, İzmir’in yeni cazibe merkezi olacak” dedi.

           DUYGU GÖKSU     
     Ontan İnşaat, Modda Bulvar Projesi için bir basın toplantısı düzenledi. Bornova’da hayata geçirilen Modda Bulvar Projesi’nin lansmanında konuşan Ontan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öktem, Modda Bulvar’ın bugüne kadar gerçekleştirdikleri en büyük proje olduğunu belirterek, “İzmir’in yeni cazibe merkezi olacak” dedi.
     Ontan İnşaat tarafından Bornova’da hayata geçirilen Modda Bulvar Projesi’nin lansmanı, projenin satış ofisinde gerçekleşti. Toplantıda konuşan Ontan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öktem, yatırımcılarının birikimlerine değer katacak projeleri hayata geçirmeye özen gösterdiklerini belirterek, gerek kent yaşantısı, gerek iklimi ile İzmir’in yeni cazibe merkezi olacak Modda Bulvar projesinin, şehrin yeni gözdesi olacağından şüphesi olmadığını dile getirdi. Öktem, inşaatı süren Modda Suits ve Modda Bayraklı projelerinin tamamına yakınının çok hızlı satılmasının kendilerine yeni ve daha kapsamlı bir proje ile yola çıkmalarındaki en büyük motivasyon kaynağı olduğunu belirterek, Türkiye’deki projelerinin dışında Cezayir, Azerbaycan ve Rusya’da yaptığı taahhüt işleriyle de global bir marka olma yönünde hızla ilerleyen bir firma olduklarını söyledi. Öktem ayrıca, İzmirli bir firmanın bu çapta yurt dışına açılmasının haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

İzmir’de 3 proje daha
     Modda Bulvar Projesi’nin bugüne kadar gerçekleştirdikleri en büyük ve kapsamlı proje olduğunu belirterek, “Önümüzdeki seneyi de İzmir’e odaklanarak geçireceğiz. 2020 yılında da yurt dışında geçirebiliriz. 15 civarı ileri ufaklı proje gerçekleştirdik, bunların çoğu da İzmir’de. 2018 yılı içerisinde hazırlanmakta olduğunuz 3 projemiz var, ikisi Çınarlı’da yeni kent merkezi içinde kalan alanda, diğeri de Bornova’da ofis park projesi üzerinde çalışıyoruz” dedi.
     Son günlerde İzmir, İstanbul karşılaştırmalarının gündemde olduğunu belirten Öktem, “Geçen sene 2 İstanbul projemiz olmadı çeşitli nedenlerle. İzmir’de olduğumuz için şanslıyız mutluyuz. Önümüzdeki sene Avrupa’da iş yapmayı ve global olmayı başarabilirsek merkezimizin yine İzmir’de kalmasını istiyoruz. İzmir’in avantajları var. Sosyo-ekonomik durumu sanayi ve hammadde yakınlığı, eğitim durumu gibi. Bizde inşaat sektöründe olduğumuz için bu gelişmelerden çok haberdarız. Kent merkezi çok gelişiyor. Diğer firmalarında çok iyi projeler ürettiğini söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Topluma faydalı projeler
     Öktem, “Günümüzde bu hacimde inşaat yapan firmaların çoğu mühendislik kökenli değil, biz bu sektörde bu özelliğimizi kullanarak daha kapsamlı ve nitelikli projeler yapmaya çalışıyoruz. İş geliştirme, projelendirme çoğu projemizde Ontan’ın kendi departmanlarında yapılıyor. Bunu takiben inşaatın yapımı, satış pazarlama, satış sonrası destekler ve işletme departmanı da firma bünyesinde bulunuyor. Yaklaşık 10 yıl önce kurulduk. Global bir firma olma hayali ile yola çıktık. Toplum için yararlı projeler yaratmayı misyon olarak edindik. İçinde bulunduğumuz proje ile de buna bir adım daha atmak istiyoruz. Bu projedeki bazı özellikler ile de topluma katkıda bulunmak istiyoruz. Firmanın yurt dışı ile ilk teması 2012 yılında Rusya ile oldu. Bunu Azerbaycan ve Mozambik devam etti. Şu anda Cezayir’de bir aktiflik içerisindeyiz. Gayrimenkul Geliştirme olarak önümüzdeki senelerde 2020’de gayrimenkulu yurt dışında düşünebiliriz. Şu anda yurt dışındaki faaliyetlerimiz taahhüt kapsamında yer alıyor. Özellikle yaklaşık olarak 250 bin metrekare inşaat ile tamamladık. 15 civarında İzmir projesi gerçekleştirdik, diğer iller ve yurt dışı projelerimizi, İzmir’in gelişimi ile alakalı olarak erteledik” diye konuştu.

Lokasyonu değerli
     Ontan inşaat Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Güzel ise, 1 Kasım 2017 tarihinde lansmanı gerçekleşen Modda Bulvar Projesi’nin en değerli özelliğinin lokasyonu olduğunu söyledi. Güzel, 5 bloktan oluşan 1050 konutluk Modda Bulvar projesinin şehir içi ve şehirlerarası yolların kesişme noktasında bulunduğunu ifade etti. Yeni yapılacak metro hattının projenin önünden geçeceğini anlatan Güzel, metro istasyonu ile yeni yapılacak Uçan Yol'un projeye 100 metre mesafede olacağını belirten ve Ege Üniversitesi birkaç dakika uzaklıktaki Point AVM'ye yürüyüş mesafesinde olduklarını dile getiren Güzel, “Projemize yatırım yapanlar İzmir trafiğine takılmadan, yürüme mesafesindeki metro, otobüs ulaşım imkanlarını kullanarak, rahat ve huzurlu bir yaşam sürebilecekler” ifadelerini kullandı.

2019’da bitecek
     Arazinin büyüklüğünün 20 bin metrekare olduğunu söyleyen Güzel, “İnşaat alanı 160 bin metrekare, satılabilir alanı 110 bin metrekare. 104 bin metrekaresi konut, 6 bin metrekaresi ticari alan olacak buranın. Metrekare satış fiyatımız 3 bin 500 TL. Projeyi, 48 aya kadar 0,79 faiz oranıyla faizlendirebiliyoruz” dedi. 5 bloktan oluşan 1+1' den, 4+ 1'e farklı tip daire seçeneklerinin yer aldığı 1050 konutluk projenin ilk etabının teslim tarihinin 2019 olduğunu belirten Güzel, isteyene teras, isteyene bahçe, isteyene ise deniz manzarası seçeneği sunduklarını ifade etti. 195.000 TL'den başlayan fiyatların lokasyon, sosyal donatılar ve ünite büyüklükleri göz önünde bulundurulduğunda, hem yatırım, hem oturma amaçlı ev almak isteyenlerin ilgisini çektiğini kaydeden Güzel, şu ana kadar gelen talepten son derece memnun olduklarını ifade etti. Güzel; çarşısı, restoranları, akvaryumu, Bilim ve Sanat Müzeleri, kafeleri, açık ve kapalı yüzme havuzları, Spor Salonu, Tıp Merkezi ile şehrin tüm renklerini müşterilerinin ayağına getirmeyi planladıklarının altını çizdi.

Ontan’ın bölgeye katkısı çok olacak
     Arazi sahiplerinden Yasin Kılıç ise, Altındağ’ın bu projeyi hak ettiğini belirterek, “30 yıldır bu bölgedeyiz. Buranın gelişmesi için gayret gösteriyoruz. 30 yıldır bu bölge, son 5 yıl haricinde hiç gelişmedi. Çünkü bu bölgenin zemin sağlamlığı hiç bilinmedi. Garajın burada olması, otobanlara yakın olması, lokasyonu önemli. Trafik ışığı bile görmeden Çeşmeye gidilebilecek bir ulaşım noktasındayız. Ontan’ın projesini beğendik. Onların bu bölgeye çok şeyler katabileceğine canı gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Akkuyu NGS’de ilk fonlama yapıldı
» Elektronik Ticarette Güven Damgası Uygulaması başladı
» “30 kişi iş kazasıyla 25 kişi doğal yolla yaşamını yitirdi”
» EBSOV eğitim için kermes düzenledi
» İşler: Travel Turkey turist ithal eden fuar olmalı
» EPDK’dan sert yaptırım
» “Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü istifa etmeli”
» Palandöken, “Kültürümüzün mirası mesleklerimiz yok olmasın”
» ‘70 Hayat’ın geliri Koruncuk Vakfı’na
» Corendon, QM Awards’tan iki ödülle döndü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.12.2018
  Ticaret 15.12.2018
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni