• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Mükemmellik daha güzel bir dünyanın kilit noktası”

13 Mart 2019 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

“Mükemmellik daha güzel bir dünyanın kilit noktası”

   ► ESBAŞ, mükemmellik ve sürdürülebilirlik konularında öncü olan kurum ve kuruluşları Mükemmellik Zirvesi’nde buluşturdu.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     2017 yılında Türkiye Mükemmellik Ödülünü alarak Türkiye’de serbest bölgeler içerisinde bir ilke imza atan Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), yetenek mükemmellik ve sürdürülebilirlik konularında öncü olan kurum ve kuruluşları ESBAŞ 3’üncü Mükemmellik Zirvesi’nde buluşturdu. Ege Serbest Bölgesi’nde düzenlenen zirveye Türkiye’de ödül alan çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri katıldı. Sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarının amacı ekonomi, toplum ve çevreye kalıcı değerler üretmek olduğunu belirten ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “ESBAŞ’da yeşil alan için ayrılan alan, binalar için ayırdığımız alanın 2 katı, yolların ise 4 katı. Mükemmellik yolunda atılan her adımın daha güzel bir çalışma ortamı, daha güzel bir dünyanın kilit noktası olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

“ESBAŞ’ı mükemmel bölge yapmak için yola çıktık”
     ESBAŞ’ın çıktığı kalite yolculuğunu 2000 yılından beri sürdürdüğünü dile getiren Güler, “2000 yılından itibaren bitmeyen bir yolculuktayız. 2016 yılında bir değerlendirme yaptık KalDer’e müracaat ettik. 2017’de Türkiye mükemmellik ödülünü aldık. Ayrıca dünyadaki 3 uzay kampından biri olan uzay kampımız sürdürebilir bir gelecek yaratma bakımından iyi uygulama olarak seçildi.

Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş PERYÖN tarafından düzenlenen insana değer ödülünü aldık. Mükemmel bir kuruluş olmak Ege Serbest Bölgesi’ni mükemmeliyet bölgesi yapmak için çıktığımız bu yolda bu performansı sürdürmeyi ve mükemmeliyet bölgesi yapma hedefini belirledik. Misyonumuz bölgedeki şirketler için çalışmak. Ayrıca Türkiye ekonomisine destek olmak için yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekmek” dedi.

“Her şey yaşamda kalite için yapılmalı”
     Sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarının amacının ekonomi, toplum ve çevreye kalıcı değerler üretmek olduğunu belirten Güler, “ESBAŞ’da yeşil alan için ayrılan alan, binalar için ayırdığımız alanın 2 katı. Yolların ise 4 katı. Her yatırımcı yüzde 10 arazisini yeşil alan olarak bırakmak zorunda. Geçen yıldan itibaren tüm serbest bölgelerde bizim standardımız standart hale geldi. Mükemmellik yolunda atılan her adımın daha güzel bir çalışma ortamı, daha güzel bir dünyanın kilit noktası olduğuna inanıyorum. Her şeyin yaşamda kalite için yapılmasını arzuluyorum” diye konuştu.

“Mükemmelliği yaşam biçimi haline getiriyoruz”
     Türkiye Kalite Derneği (KalDer)’in kamu ve özel sektörün kuruluşların yönetim ve iş kalitesini geliştirdiğini kaydeden KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, “KalDer kurumların rekabet seviyelerini ulusal ve uluslararası arenalarda arttırarak oluşturduğu ortamlarda bireylerin yaşam kalitesini arttırmaya çaba sarf etmektedir. KalDer mükemmellik kültürünü yaşam biçimi haline getirerek ülkemizin refah seviyesini yükseltmek için çalışmaktadır. Türkiye’de ESBAŞ gibi kurumların çoğalması, mükemmelliği kendi bünyesinde arayanlarla ülkemiz gelişecek” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Bayraklı’da binler iftar sofralarında buluşuyor
» Kentsel dönüşüm için çalışmalar başladı
» Karşıyaka’da vezneler haftasonu açık olacak
» WannaCry’ı unutmayalım!
» KOBİ’ler bulut yedekleme ile para ve zaman kazanıyor
» Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı
» Albayrak İVME Finansman Paketi’ni açıkladı
» “Bankacılık sektörüne özel çözümler üretilmeli”
» Deri ihracatçıları Uzakdoğu pazarına odaklanacak
» Qatar Airways Doha’dan İzmir’e doğrudan ilk seferini yaptı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni