• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Nefes kredisi için başvuru süresi sona erdi

27 Haziran 2020 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Nefes kredisi için başvuru süresi sona erdi

   ► TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında yapılan protokol ile oda ve borsa üyelerine verilecek “Nefes Kredisi” başvuru süresi 26 Haziran itibariyle sona erdi.

           HABER MERKEZİ     
     Koronavirüs salgının ekonomiye olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla TOBB - Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğinde yeniden başlatılan “Nefes Kredisi”nde başvuru süreci 26 Haziran itibariyle sona erdi. TOBB ve bağlı oda ve borsaların Denizbank’ta oluşturdukları mevduat üzerinden oluşturulan 6 milyar TL’yi aşkın Nefes Kredisinden kullanılmayan miktarı, Denizbank tarafından oda ve borsaların banka hesaplarına yatırılacak. Nefes Kredisinde başvuru süresinin sona ermesiyle birlikte odalar ve borsalar da üyelerine “Nefes Kredisi içindir” ibareli faaliyet belgesi verme işlemlerini 26 Haziran itibariyle durdurdular.

     TOBB - Denizbank - KGF işbirliğinde başlatılan “Nefes Kredisi” kapsamında TOBB ve bağlı oda ve borsalar tarafından Denizbank’ta açılan mevduat hesabına yatırılan paranın 10 katı olarak TOBB üyesi KOBİ’lere verilmek üzere yaklaşık 6 milyar TL tutarında kredi hacmi oluşturulmuştu. Nefes Kredisi için başvuru sürecinin 26 Haziran itibariyle sona erdiği bildirildi.

     TOBB  Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada Nefes Kredisi için Denizbank ile başlatılan ve 10 binlerce işletmenin kredi ihtiyacının karşılanmasını amacıyla başlatılan sürecin başarıyla yürütüldüğü ve başvuru süresinin 26 Haziran itibariyle sona erdiği belirtilen açıklamada  “Önümüzdeki hafta Denizbank ile kullandırılan kredilerin mutabakat çalışmaları başlatılacaktır” denildi. Açıklamada oda ve borsaların Nefes Kredisi projesi kapsamında bankalara yatırmış olduğu mevduatların kullanılmayan kısmı, faizi ile birlikte iade edileceği de belirtildi.

MİTSO: 3 MİLYON 600 BİN TL’LİK BİR KREDİ HACMİ OLUŞTURDUK
     Nefes Kredisinde başvuru sürecinin 26 Haziran itibariyle sona ermesi üzerine MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Üyelerimiz için Denizbank ile yaptığımız protokol gereğince 3 milyon 600 bin TL tutarında bir kredi hacmi oluşturduk. Koronavirüs salgınının üyelerimizin ekonomisine olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için, odamızın olanakları çerçevesinde oluşturduğumuz kredi hacminden pek çok üyemiz yararlanma imkanı buldu.

     Odaların ve borsaların talepleri doğrultusunda TOBB - Denizbank ve KGF arasında yapılan anlaşma ile Türkiye genelinde yaklaşık 6 milyar TL dolayında bir kredi hacmi oluşturulmuştu. Nefes Kredisinde ihtiyaç duyan üyelerimizi kredilendirme süreci böylece başarıyla tamamlanmış oldu. Bu konudaki çalışmaları nedeniyle başta TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere Denizbank ve KGF yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.


+ Benzer Haberler
» 138 ülkenin küçükbaş hayvan sayısından fazla kurbanlığımız var
» Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın Kamuoyuna açıklaması
» Aktif vak’a sayısı 15 binin altına indi
» İzmir’de ekmeğe zam geldi
» Cerrahi tulum ve maske ihracatında hibe şartı kaldırılsın çağrısı
» Türk teknoloji startupları, 5 yılda 20 milyar Dolar yabancı sermaye çekebilir
» Avrupa Şampiyonası Efes Selçuk Pamucak sahili’nde
» 6 ayda 583 üretim tesisi
» Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı University4Society dünyaya açıldı
» Türkiye’nin en değerli tatil yerleri açıklandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni