• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

‘Nesilden Nesile Yönetim Akademisi’ katılımcıları sertifikalarını aldı

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

‘Nesilden Nesile Yönetim Akademisi’ katılımcıları sertifikalarını aldı

           HABER MERKEZİ     
     ING Bank ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle aile şirketlerini geleceğe hazırlamak ve kurumsallaşma süreçlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ING Bank, Nesilden Nesile Yönetim Akademisi’nin sertifika töreni, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği katkılarıyla İstanbul’da gerçekleşti. TAİDER Yönetim Kurulu ve Cryocan 1. nesil üyesi Tekin Urhan’ın konuşmacı olduğu sertifika töreninde 13 kişi 168 saatlik eğitim süresinin sonunda sertifika alarak mezun olmaya hak kazandılar.

     ING Bank ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından aile şirketlerinin sürdürülebilirliği ve yeni nesillere uzun vadeli katma değer yaratması hedefiyle hayata geçirilen Nesilden Nesile Yönetim Akademisi programının TAİDER katkılarıyla hazırlanan sertifika töreninde kurumsallaşmanın aile şirketlerinin nesiller boyu güçlü ve sürdürülebilir büyümesine katkısı ve Türk aile şirketlerinin ülke ekonomisinde üstlendikleri liderlik ve istihdam sağlamadaki yüksek önemleri konuşuldu.

     Toplam üretiminin yüzde 80’ini 60 ülkeye ihraç eden, 32 ülkede marka tesciline sahip Cryocan Aile şirketinin kuruluş hikayesinden bahseden TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan; “Türkiye’deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla İzmir’de kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, yedi senede 181 aile şirketi ve toplamda 600 aile üyesine ulaştı

     Hızla büyümeye devam eden derneğimiz, artan il temsilcilikleri ve her biri ayrı bir dernek gibi çalışan komiteleri ile Anadolu’da daha fazla aile şirketine ulaşmayı hedefliyor. Hayata geçirdiğimiz proje ve etkinliklerden kısaca bahsedecek olursak; Türkiye ekonomisine yön veren aile şirketlerine özgü, dünyada ilk ve tek sürdürülebilirlik projesi TAİDER Kuzey Yıldızı Ödülleri derneğimiz tarafından hayata geçirildi. Aile şirketlerinin kendilerini ölçümleyebilme fırsatı yakaladığı, şirketleri özelinde hazırlanan değerlendirme raporu sayesinde gelişmiş ve geliştirilecek alanlarını tespit etme imkânı elde ettikleri bu proje, şirketini gelecek nesillere taşımak isteyen aileler için büyük önem taşıyor.

     Yine, her yıl gerçekleştirdiğimiz TAİDER Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi ile aile işletmesi sahipleri, aile işletmeleri üst düzey yöneticileri, genç nesil temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan katılımcılar ilham verici deneyimlerin ve en iyi uygulamaların paylaşımına tanıklık ediyorlar. Son iki Zirve’mizde Ali Koç ve Ali Sabancı açılış konuşmacımız idi. Bu sene 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da ‘Değişim Rüzgarını Yönetmek’ temasıyla gerçekleşecek olan 7. Zirve’mizin açılış konuşmacısı ise Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner olacak.

     Gerek mesafeler gerekse yoğun iş temposu nedeniyle ulaşamadığımız aile şirketleri ve paydaşlarımıza ulaşmak, TAİDER faaliyetleri ve bilgi birikimini aktarmak amacıyla ‘İş’te Aile Dergi’mizi çıkarıyoruz. Geçtiğimiz aylarda 4. sayısı yayımlanan dergimizin 5. sayısının hazırlıkları devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz çeşitli paneller, aileler buluşmaları, üye ziyaretleri ile üyelerimiz ve aile işletmesi sahiplerine ailenin ve şirketin nesiller boyu sürdürülebilirliği konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı sağlamaya çalışıyoruz.

     Son olarak ise bu bilgi ve deneyim paylaşımı misyonumuzu sanat ile harmanlayarak TAİDER Forum Tiyatro Projesi’ni hayata geçirdik. Oyuncularının gönüllü TAİDER Üyelerinden oluştuğu Devr-i Oyun/cak’ın mayıs ayı içerisinde İzmir ve Ankara’da gerçekleşen ilk gösterimlerinde ne kadar doğru ve etkili bir adım attığımızı fark ettik. Ben eminim ki, TAİDER’in öncüsü olduğu bu hareket Anadolu’nun dört bir yanına ulaşacak ve aile şirketlerinin ülkemiz ekonomisinin kalkınmasındaki rolünü daha da güçlendirecektir.” dedi.

     Urhan, “BÜYEM ve ING Bank tarafından hayata geçirilen ‘Nesilden Nesile Yönetim Akademisi’nin programı sayesinde aile şirketindeki gençlere işbaşında eğitim alma imkânı sağlanmakla birlikte; yeni nesillere yönetim, organizasyon, pazarlama, finans, proje yönetimi gibi farklı alanlarda deneyim kazandırarak; şirketlerin sürdürülebilirlik ve kurumsallaşma çalışmaları desteklenmektedir” dedi.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a 11 Haziran’dan beri ilk kez binin altına indi
» İzmir’de konut satışları yüzde 250,9 oranında arttı
» Soyer’e veda ziyareti
» TÜSİAD’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklaması
» İnşaat sektöründe ustaların adresi
» Çin 2020’nin ilk yarısına dair dış ticaret verilerini açıkladı
» Büyükşehir’den 332 araçlık otopark
» İzmir Büyükşehir Belediyesinin gelir gider raporu açıklandı
» Maden Sektörü ilk yarı dönemde 1,85 milyar dolarlık ihracat yaptı
» Aksigorta, İzmir ve Kuzey Ege bölgesinde acente sayısını %21 artırdı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.07.2020
  Ticaret 14.07.2020
  Ticaret 13.07.2020
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni