• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Öğrenciler indirimli karta akın etti

04 Ekim 2017 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Öğrenciler indirimli karta akın etti

           ÖZGE ÇEVİK     
     İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığı Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü yoğun günler yaşıyor. Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması ile indirimli ulaşımdan yararlanmak isteyen öğenciler şube müdürlüğü önünde uzun sıralar oluşturdu.
     Toplu ulaşımda 90 dakika uygulaması ile tüm Türkiye’ye örnek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü şu günlerde yoğun günler yaşıyor.

     İzmir’de üniversite kazanarak şehre gelen binlerce öğrenci, 1,50 TL olan indirimli ulaşımdan yararlanmak için ESHOT Genel Müdürlüğüne akın etti. Aynı zamanda kart değişimi, yeni kart çıkarma gibi durumlarla vatandaşların da müdürlüğe gelmesi yoğunluğu biraz daha arttı. Genel müdürlüğün önünde uzun sıralar oluşması gözlerden kaçmadı. Yetkililer hızlı ve düzenli bir şekilde çalışmalar yürütürken hem öğrencilerin hem de vatandaşların kart işlemlerini sıkıntı yaşanmadan çözülmesi için var gücüyle çalışıyor.

Onlıne başvuru
     ESHOT Genel Müdürlük ilk defa indirimli kart çıkartacak öğrencileri mağdur olmamaları için uyarıyor. Gerekli belgeleri temin ederek kart başvurusunu yapmalarını istiyor.İlk kez kart başvurusu yapacak olan öğrenciler ilk önce, www.izmirimkart.com.tr ve www.eshot.gov.tr adresinde bulunan Online İşlemler Bölümünde İlk Kart Başvurusuna girerek, form doldurulacak.

İlk kart başvurusu yapanlar dikkat
     Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden ESHOT Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu Kurum Tahsilât Hesabına kart ücreti olan 10 TL yatırması gerekiyor. Aynı zamanda dekontta T.C Kimlik numarası belirtilmesi gerekiyor. Başvuru sahibi, kart bedelini bankaya yatırmasından ancak 1 iş günü sonra ESHOT Genel Müdürlüğü internet sayfasından giriş yapabilecek. Kart alacak öğrencilerin son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafları jpg dosyası olarak genel müdürlüğün internet sayfasındaki başvuru formuna kaydedilecek.

     Öte yandan genel müdürlük, vesikalık fotoğraf dışındaki fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyeceğinin altını çiziyor. Banka Dekontunun kart teslim alınıncaya kadar saklanacağını belirten ESHOT Genel Müdürlüğü, başvuru sahiplerinin kartlarının basılıp,basılmadığını www.eshot.gov.tr internet adresinden takip edilebileceğini belirtiyor.  Kartının basıldığı bilgisini alan başvuru sahipleri kart numaralarını not alarak Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’nden kartlarını teslim alabilecek. Kart numaralarını ibraz etmeyenlere ise kart teslimi yapılamayacağı vurguluyor.

Kart alacaklar dikkat
     Kart başvursu onaylandıktan sonra kartını almak isteyen başvuru sahiplerinden kart tesliminde istenen belgeler var. Bu belgeler, üniversite öğrencileri için; öğrenci kimlik kartında dönem (2017-2018) belirtilmiş ise öğrenci kimlik kartı aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise öğrenci belgesi aslı. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için; okullarından alacakları imzalı mühürlü öğrenci belgesi aslı. Açık İlköğretim ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri (12 dönem dâhil) için; Bağlı bulundukları okuldan alacakları öğrenci belgesi aslı isteniyor.

 


+ Benzer Haberler
» “TSE; statik değil, proaktif olmalı”
» Şekerin alternatifi kuru meyveler
» “Esnaf yeni yemek kartı uygulamasından memnun”
» Otogar ve çevresine yeni trafik düzeni
» 5 Yılda 34 milyon 243 bin 93 gözlük ithal ettik
» “Güncel euro kuru 5.55 TL, ilaçta euro kuru hâlâ 2.69 TL”
» Türkiye ve Ukrayna arasındaki ekonomik işbirliğinde yeni adım
» “En iyi Müşteri Deneyimi” Teknosa’da
» Vestel Küçük Ev Aletlerinde % 40’a varan indirim
» Pınar ‘Lokum Köfte’ anne köftesi tadında


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.05.2018
  Ticaret 26.05.2018
  Ticaret 25.05.2018
  Ticaret 24.05.2018
  Ticaret 23.05.2018
  Ticaret 22.05.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni