• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Online sağlık platformu DocPlanner 80 milyon euro yatırım aldı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:00
12
14
16
18

Online sağlık platformu DocPlanner 80 milyon euro yatırım aldı

   ► Lider küresel online sağlık platformu DocPlanner, bugün 80 Milyon euro tutarındaki E Serisi finansal yatırım turunun kapandığını duyurdu.

           HABER MERKEZİ     
     Online sağlık platformu DocPlanner, One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing’in yanı sıra mevcut yatırımcıları Piton Capital ve ENERN Investments’ın da katılımıyla gerçekleşen E serisi yatırım turunda 80 milyon euro yatırım aldı. Bu yeni yatırımla birlikte DocPlanner’ın aldığı yatırım 130 milyon euro seviyesine ulaştı.
     Lider küresel online sağlık platformu DocPlanner, bugün 80 Milyon euro tutarındaki E Serisi finansal yatırım turunun kapandığını duyurdu. One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing; mevcut yatırımcılar Piton Capital ve ENERN Investments’ın katılımıyla gerçekleşen bu yatırımla birlikte DocPlanner, aldığı yatırım miktarı toplamda 130 Milyon euro’ya ulaştırırken, dört kıtadaki operasyon hacmiyle beraber küresel anlamda en iyi şekilde finanse edilen dijital sağlık platformları arasındaki yerini güçlendirdi.

     DocPlanner’ın kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski, yeni yatırıma ilişkin şunları söyledi: “Ana faaliyet alanımızdaki büyüme hızı gittikçe artıyor ve sağlık sektörü pazarı geliştikçe, hem müşteri segmenti hem de ürün sunumu açısından daha fazla fırsat önümüze çıkıyor. Son yatırım turumuzdan bu yana, çekirdek pazar ve hizmet olarak yazılım (SaaS) işlerine odaklandık. Şşu anda da yeni büyüme alanlarına yoğunlaşmaktayız. Bu dönem, DocPlanner, hastalar, doktorlar ve tüm paydaşlarımız için heyecan verici bir zaman.”
     DocPlanner’ ın Türkiye iştiraki DoktorTakvimi.com’un CEO’su Cem Yücelten ise “Bu yatırım turunda elde ettiğimiz destek ile Türkiye de dahil olmak üzere tüm pazarlardaki gelişimimize hem sayısal olarak hem de ürün yelpazesi açısından devam edeceğiz. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri her zaman DocPlanner çatısının asli unsurlarından olmuştur. Bu kültür ile beraber, tüm paydaşlarımızla birlikte güçlü bir geleceğe doğru ilerlemekteyiz” dedi.

     One Peak Partners’ın Yönetici Ortağı Humbert de Liedekerke, “DocPlanner’ın güçlü büyüme çizelgesinden, seçkin teknoloji platformundan ve yetenekli yönetim ekibinden oldukça etkilendik. Sağlık sektörünün dijital bir hale gelmesi için muazzam bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz ve DocPlanner’ın dünyanın en büyük ve en yenilikçi online sağlık platformu olarak konumunu daha da güçlendirmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.
     Goldman Sachs Private Capital Investing’in Genel Müdürü Christian Resch, ise şu değerlendirmede bulundu: “DocPlanner geçtiğimiz yedi yılda sağlık hizmetleri alanında dijital yeniliklerin öncüsü haline geldi. Hastalar, doktorlar ve klinikler için başardıkları şeylerden dolayı etkilendik. DocPlanner’a yatırım yapmaktan ve hasta ve doktor deneyimlerini daha da geliştirmek için şirketin sahip olduğu güçlü ekiple beraber, aynı yol haritası üzerinde çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

     Alınan yeni yatırım birçok stratejik alanda kullanılacak. DocPlanner, SaaS tabanlı pazar teklifiyle Avrupa ve Latin Amerika’daki çekirdek pazarlara girmeye devam edecek. Şirket, hekimlere, uzmanlara ve kliniklere yenilikçi yazılımlar sunmaya devam edebilmek amacıyla Ar-Ge çalışmalarını sürdürecek. Bu durum, bütün coğrafyalardaki satışların genişletilmesi, müşteri başarıları, ürün geliştirme, hukuk/uygunluk ve pazarlama ekiplerini kapsayacak. DocPlanner, kısa süre önce global anlamda 1000 çalışan sayısını aştı ve şu an 100 yeni pozisyon için istihdam arayışları devam ediyor.
     Ayrıca şirket, büyümesini hızlandırmak amacıyla kendi stratejisine uygun genç, yenilikçi, bulut tabanlı yazılım şirketlerinin satın alımlarını gerçekleştirebilir. Türkiye ve İspanya (sırasıyla 2014 ve 2016) da bulunan rakiplerini kendi bünyesine başarılı bir şekilde entegre etmiş olan DocPlanner organik büyüme girişimlerini tamamlamak amacıyla ileriye dönük fırsatları değerlendirecek.

     Türkiye’de DoktorTakvimi.com iştirakiyle hizmet veren DocPlanner, daha organize ve verimli sağlık hizmeti sağlamaları amacıyla hekimlere, uzmanlara ve kliniklere, online görünürlük ve randevu yazılım hizmeti programları sunan bir dijital sağlık platformudur. Gelişimini hızla sürdüren şirket, kendi platformu üzerinden ücretsiz bir şekilde, hekimler/uzmanlar hakkındaki görüşlere yer vermekte ve hastaların, danışanların randevu alımını sağlamaktadır. Ayrıca DocPlanner, randevu akışlarını optimize etmek, randevusuna gelmeyenlerin ya da unutanların sayısını azaltmak ve her hastaya/danışana daha fazla zaman ayrılmasına olanak sağlayıp, bunun sonucu olarak verilen sağlık hizmetinin sonuçlarını iyileştirmek için uygulamaları dijitalleştiren bir araç olan hizmet olarak yazılımını (SaaS) da kişilerin kullanımına sunmaktadır.


+ Benzer Haberler
» Ağustos’ta kurulan şirket sayısı % 26,34 azaldı
» Finans dünyasının yıldızları Sardis için toplandı
» Kruvaziyer gemiler İzmir’e geri dönüyor
» Çinliler, Türk kuru meyvelerini çok sevdi
» İzmir’de bulunan sürücü kurslarına eğitim
» Temizlik ve hijyen rekabette fark yaratıyor
» Tedavide ‘ameliyathane’ muamması
» ZES sıfır emisyon için yatırımlarını sürdürüyor
» Kışın artan faturaların çözümü Multipor’da
» Pastacılar İzmir’de buluşacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.09.2019
  Ticaret 20.09.2019
  Ticaret 19.09.2019
  Ticaret 18.09.2019
  Ticaret 17.09.2019
  Ticaret 16.09.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni