• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Özel eğitim öğrencilerinden muhteşem gösteri

10 Mayıs 2017 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Özel eğitim öğrencilerinden muhteşem gösteri

           NURETTİN BAKİ     
     10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ve özel eğitim öğrencilerinin muhteşem gösterileriyle kutlandı.
     ‘Fırsat ver, farkı gör’ teması ile düzenlenen programa İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı İlker Erarslan hazır bulundu.

     “Bu çocukların neler yaşadıklarını bizzat yerinde gördüm”
     Programın açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, 2 yılı aşkın  olarak bir özel eğitim okulunda müdürlük yaptığını ve bu çocukların neler yaşadıklarını bizzat yerinde şahit olduğunu ifade etti. Yahşi, “İzmir İl milli eğitim müdürü olarak bu müdürlük yürüyüşümde mesleğe öğretmen olarak başladım ve bu noktaya gelene kadar eğitim her aşamasını yaşadım. Fakat altını çizmek isterim ki özellikle bir özel eğitim okulunda iki yıl aşkın bir müdürlük serüvenim oldu.

     Özel eğitim okulundaki o serüvende bu öğrencilerimizi daha yakından tanıdım, velilerimizi daha yakından tanıdım ve o öğrencilerimizin samimiyetini, velilerimizin gayretini ve bu öğrencilerin ailelerinin neler çektiğini nasıl bir hayat yaşadıklarını yakinen tanık oldum. Onların o temiz, saf ve özellikle hayata bakış felsefelerini o mutluluklarını bizim normal okullardaki öğrencilerimizin çok daha üstünde olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Bu öğrencileri yetiştiren anne babaların gerçekten çok takdire şayan çok kıymetli çok değerli bu hayatta yapılabilecek en büyük fedakarlıkları yaptıklarına yine yakinen şahit oldum” dedi.  

     “Türkiye’de ilk olan özel eğitim erken anaokulunu açtık”
     Özellikle İzmir’deki İl milli eğitim müdürlüğündeki sorumluklarını yaparken de özel eğitim okullarının sayısının artması, bu çocuklarımızın daha kaliteli, nitelikli, ferah hijyenik okullardaki eğitim almaları için tüm politikaları alt üst ederek özellikle yeni okullaşma aşamasında bu öğrencilere büyük bir mesuliyeti kendilerine net bir şekilde edindiklerini söyleyen Yahşi, “Çünkü bu çocuklar özeldir ve bu çocuklar her şeye değerdir diye düşünüyoruz. Buradaki etkinliğin ne kadar güzel olduğunu hep birlikte şahit olduk.

     Biz bunları sadece kutlamadan ibaret olarak görmüyoruz. 18 yaşından büyük çocukların bile İzmir’de gidebilecekleri özel eğitim okullarının olması için şuanda 2 tanesini açtık ve bu sayıyı daha da artıracağız. Çünkü erken yaşta bu çocuklarımızın tedavisini, teşhisini yapıp normal okullarımıza göndermek için de belki de Türkiye’de bir ilk olan özel eğitim erken çocukluk anaokulu olarak 3 tane açtık açmaya devam edeceğiz. Çünkü hiçbir çocuğumuz evde ailesiyle baş başa kalsın kaderini yaşasın topluma çıkmasın anlayışı bize uygun değil. Bu çocuklarımızı her gün servisle evlerinden alacağız ve özel eğitim okullarının çok daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışacağız. Biz bunu sözle değil, ben bunu yüreğimin en dip noktasında hissedebiliyorum çünkü ben bu çocuklara bizzat şahit oldum” ifadelerini kullandı.

     Duygusal anlar yaşandı
     Buca, Konak, Karşıyaka, Bornova, Bergama ve Karabağlar halk eğitim merkezleri özel eğitim öğrencilerinin gösterileriyle devam eden programa çok sayıda öğrenci öğretmen ve veli takip ederken, Menemen Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar mehteri, muhteşem bir gösteri ile katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

 


+ Benzer Haberler
» “Ekonomide seferberlik devam ediyor”
» İzmir’e 3 milyarlık “fuar dopingi”
» “Yerli ilaç sanayinin babayiğitleri de çıkacaktı”
» İşverenler, milyarlarca liralarını SGK’da unutuyor
» Bankaların gayrimenkul sektörüne duyduğu güven azaldı
» “Seçimler öncesi emeklilerin maaşlarına düzenleme şart”
» “İzmir fuarları ile dünyaya açılıyoruz”
» Çimentaş Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanlığına Taha Aksoy getirildi
» Aşkın, “İzmir, Avrupa’dan daha güvenli”
» Hububat bakliyat yağlı tohumlar ihracatçılarında Terci dönemi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.04.2018
  Ticaret 26.04.2018
  Ticaret 25.04.2018
  Ticaret 24.04.2018
  Ticaret 23.04.2018
  Ticaret 21.04.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni