• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Özgener: Yeni döneme güçlü şekilde hazırlandık

16 Ekim 2020 Cuma 08:00
12
14
16
18

Özgener: Yeni döneme güçlü şekilde hazırlandık

           HABER MERKEZİ     
     Bu yıl rekor doluluk oranına ulaşarak Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasına adını yazdıran İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 20’nci akademik yılına “online” olarak başladı. Yeni döneme ilişkin öğrencilere mesajlar veren İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, “İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesi olarak yeni döneme güçlü bir şekilde hazırlandık. Uzaktan eğitimde öncü ve örnek, Türkiye’de en iyi teknolojik altyapıya sahip üniversitelerden biriyiz. Bu sayede öğrencilerimiz, her daim avantajlı ve farklı olacak” dedi.

     Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olarak 14 Nisan 2001 tarihinde kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi, bu yıl 20’nci yaşını kutlayacağı yeni döneme, 9 bini aşkın öğrencisiyle “merhaba” dedi. İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ve Öğrenci Konseyi Fahri Üyesi Oğuzhan Yıldırım, yeni dönemin ilk gününde tüm öğrenciler adına Atatürk Büstüne çelenk sunumu gerçekleştirdi. Yeni dönem, pandemi nedeniyle online eğitimle başlarken; İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ve Rektör Prof. Dr. Murat Aşkar, öğrencilere üniversitenin Youtube kanalı aracılığıyla seslenerek başarılar diledi.   

İEÜ’LÜ OLMANIN AYRICALIĞI
     Mesajında, İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak yeni döneme en iyi şekilde hazırlandıklarını vurgulayan Başkan Özgener, “Eğitim, yaş ve sınırın olmadığı, hayat boyu devam eden bir bilgi zinciri. Bu zincirin en önemli halkalarından biri de üniversitede elde ettiğiniz kazanımlar. Pandemi nedeniyle alışık olduğumuz kampüs coşkusundan uzak olsak da İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesi olarak yeni döneme güçlü şekilde hazırız. Online eğitimde öncü ve örnek, Türkiye’de en iyi teknolojik altyapıya sahip üniversitelerden birinin öğrencisi olarak, her daim avantajlı ve farklı olacaksınız. İzmir Ekonomili olmanın ayrıcalıklarını ve sağlayacağı imkânları, üniversitemize gelmeden de yaşamış olacaksınız” dedi.

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ
     Başkan Özgener, şöyle devam etti: “Bir arada olduğumuz, unutulmaz anılar biriktirdiğimiz, özgürce zaman geçirdiğimiz anları çok özledik. Diliyoruz ki, pandemi sürecinin etkilerini en kısa sürede atlatarak özlem duyduğumuz günlere yeniden, hep birlikte kavuşacağız. Hepinize güveniyor; yarının üreteni, proje yapanı, yol göstereni olarak atacağınız her adımın sizi başarıya ulaştıracağını biliyorum.”

ÖNCELİKLİ HEDEF ‘ROL MODEL ÜNİVERSİTE’
     İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ise, öğrencilerle bir araya gelememenin burukluğu olsa da yeni bir dönemin başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak, en öncelikli hedeflerimizden biri ‘rol model üniversite’ olmak. Bu doğrultuda ciddi adımlar atıyor, projeler geliştiriyor ve kendimizi sürekli yeniliyoruz. 2020-2021 akademik yılıyla birlikte bunları uygulamaya alacağız. Öğrencilerimize, kısa sürede uyum sağlayacakları, dersleri istedikleri gibi dinleyebilecekleri, akademisyenleriyle anında iletişim kurabilecekleri bir sistem kurduk. Üniversitemizdeki 250 sınıfta dersleri anında kaydedebileceğiz. Gençlerimize, güçlü ve nitelikli bir eğitim alma fırsatı sunacağız. Bu yıl aramıza katılan 2 bin 148 yeni öğrencimizle İzmir Ekonomi Üniversitesi ailemiz daha da büyüdü. İnanıyorum ki bu dönemde, üniversitemizin başarılarına yenilerini ekleyeceğiz” dedi.

UYGULAMALI DERSLER İÇİN SAĞLIK ÖNLEMLERİNİ ALDIK
     Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencilerinin klinik uygulamalara Medical Park Hastanesi’nde başladığını belirten Prof. Dr. Aşkar, üniversitede uygulamalı olarak yapılması gereken tüm dersler için de gerekli planlamayı yaptıklarını söyledi. Öğrencilerin sosyal mesafeyi koruması ve fiziki temasın engellenmesi amacıyla seperatörler (ayırıcı) tasarladıklarını dile getiren Prof. Dr. Aşkar, derslerin güvenli bir şekilde yapılacağını aktardı.


+ Benzer Haberler
» Vergi yapılandırmasının detayları belli oldu
» Pekcan: Küresel ekonomi %4.4 küçülebilir
» Eylül ayında kurulan şirket sayısı arttı
» Boyner, 2021’de 5 yeni mağaza açacak
» Demir yolunda hedef yüzde 80 yerlilik
» Sosyal yardım desteği Ekim ödemeleri başladı
» Sabancı ve Skoda Transportation, güçlerini TEMSA’nın geleceği için birleştirdi
» Çelikte kapasite fazlasına çözüm arayışı
» “Sanayici gerekli önlemlerini alarak üretime devam etsin”
» 250 milyar dolarlık hırdavat sektörü İstanbul’da buluşacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.10.2020
  Ticaret 23.10.2020
  Ticaret 22.10.2020
  Ticaret 21.10.2020
  Ticaret 20.10.2020
  Ticaret 19.10.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni