• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Özyar: “Zaman değiştikçe değişen enerjiler var”

08 Haziran 2019 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

Özyar: “Zaman değiştikçe değişen enerjiler var”

           HABER MERKEZİ     
     Yaşam alanımızdaki eşyaların konumunun insan enerjisi üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğunu belirten İzmir’in ilk profesyonel Feng Shui Danışmanı Mimar Elvan Özyar Coşan, tadilat yapmadan, obje ve küçük değişikliklerle hayatımıza bolluk bereket çekmeyi, olumsuzlukları yok etmeyi başarabileceğimizi söyledi.
     Feng Shui de ana amacın doğa ile uyumlu mekanlar yaratmak olduğunu ifade eden Mimar Elvan Özyar Coşan, Feng Shui felsefesine göre her şeyin zaman, mekan ve insan faktörünü bir arada ele alınca dengede olduğunu belirtti. Zaman, mekan ve insan faktöründen birinde dengesizlik olduğunda sorunların ortaya çıktığını söyleyen Mimar Coşan, “Hayatımızı pozitife yönlendirmek üzerine birçok yöntem deniyoruz. Peki daha iyi olma yolunda günümüzün hepsini geçirdiğimiz mekanlarımızı ve bize etkilerini kaçımız sorguluyor? Örneğin hepimiz için en önemli yaşamsal aktivitelerimizden uyumak eylemini gerçekleştirirken yatak odamız bize ne kadar pozitiflik sağlıyor, ne kadar dinç ve huzurlu kalkıyorsunuz o yataktan? Kaçınız vaktinin yarısını geçirdiği işyerine girince neşe doluyor, hiç odaklanma sorunu yaşamadan çalışabiliyor” dedi.

“Zaman değiştikçe değişen enerjiler var”
     Mekanda çok ciddi bir problemle karşılaşılmadığı sürece yıkım döküm işlerine gerek kalmadığını ve beş element dengesine göre kullanılan renk, obje, malzeme çeşitliği ile çoğu zaman çözüm üretildiğini söyleyen Coşan, “Örneğin ‘oturduğumuz evde bizden önce yaşayanlar iflas etmiş bizim de işlerimiz kötü gidecek’ düşüncesi yanlış. Evrende hiçbir şeyin enerjisi sabit değildir, zaman değiştikçe değişen enerjiler vardır. Yapılan Feng Shui analizleri mimari olarak aynı olsa da zaman kavramıyla değişkenlik gösterir. Aynı zamanda kişilerin doğum tarihine göre belirlenen dört sütun analizi de Feng Shui analizlerinde önem taşıyor. Mekanın Feng Shui’si iyi olsa da kişi kötü şans döneminde ise işlerinde zorluk yaşaması normaldir” dedi.

Ana amaç doğa ile uyumlu mekanlar yaratmak
     Feng Shui’nin doğanın bize sunduğu hayatımızı daha iyiye yönlendirebilmek için var olan kılavuzlardan biri olduğunu söyleyen Coşan, “Bazı mekanlar daha adım attığınızda enerjimizi düşürür bazı mekanlardan ise çıkmak dahi istemeyiz. Ev ya da işyeri değiştirdiğimizde bazen birden hayatımızda tamamıyla değişir. Bazı mekanlar çok uğurlu bazıları da çok uğursuz geldi diye çevremize yakınırız. Doğru Feng Shui uygulamaları ile farkında olmadan hissettiğimiz bu sistemi bilinçli olarak kendimize fayda sağlayacak şekilde kullanma fırsatını kazanmış oluyoruz. Feng Shui de ana amaç doğa ile uyumlu mekanlar yaratmaktadır. Doğru bir analiz için mekanın luopan pusula ile ölçümüne, mimari planına, yaşayan kişilerin doğum tarihine ve binanın yapılış tarihine ihtiyaç duyulur. Bu maddeler olmadan yapılmış hiçbir analiz doğru sonuç vermemektedir” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Egeli ihracat şampiyonlarına ödül yağmuru
» 55 ilaç daha geri ödeme listesinde
» İzmir’de konut satışları azaldı
» Tekstil mühendisliği seçene asgari ücret kadar burs
» Palandöken, “İşsizliğin çözümü mesleki eğitimde”
» Karabağlar’da muhtar toplantıları yeniden başladı
» ‘Daire Projesi’ne AB’den hibe desteği
» Mayıs ayında 82 bin 252 konut satıldı
» ATB, Ahiboz Lisanslı Depolarını kendisi işletiyor
» İZSİAD’da tavla turnuvası heyecanı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.06.2019
  Ticaret 18.06.2019
  Ticaret 17.06.2019
  Ticaret 15.06.2019
  Ticaret 14.06.2019
  Ticaret 13.06.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni