• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Özyar: “Zaman değiştikçe değişen enerjiler var”

08 Haziran 2019 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

Özyar: “Zaman değiştikçe değişen enerjiler var”

           HABER MERKEZİ     
     Yaşam alanımızdaki eşyaların konumunun insan enerjisi üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğunu belirten İzmir’in ilk profesyonel Feng Shui Danışmanı Mimar Elvan Özyar Coşan, tadilat yapmadan, obje ve küçük değişikliklerle hayatımıza bolluk bereket çekmeyi, olumsuzlukları yok etmeyi başarabileceğimizi söyledi.
     Feng Shui de ana amacın doğa ile uyumlu mekanlar yaratmak olduğunu ifade eden Mimar Elvan Özyar Coşan, Feng Shui felsefesine göre her şeyin zaman, mekan ve insan faktörünü bir arada ele alınca dengede olduğunu belirtti. Zaman, mekan ve insan faktöründen birinde dengesizlik olduğunda sorunların ortaya çıktığını söyleyen Mimar Coşan, “Hayatımızı pozitife yönlendirmek üzerine birçok yöntem deniyoruz. Peki daha iyi olma yolunda günümüzün hepsini geçirdiğimiz mekanlarımızı ve bize etkilerini kaçımız sorguluyor? Örneğin hepimiz için en önemli yaşamsal aktivitelerimizden uyumak eylemini gerçekleştirirken yatak odamız bize ne kadar pozitiflik sağlıyor, ne kadar dinç ve huzurlu kalkıyorsunuz o yataktan? Kaçınız vaktinin yarısını geçirdiği işyerine girince neşe doluyor, hiç odaklanma sorunu yaşamadan çalışabiliyor” dedi.

“Zaman değiştikçe değişen enerjiler var”
     Mekanda çok ciddi bir problemle karşılaşılmadığı sürece yıkım döküm işlerine gerek kalmadığını ve beş element dengesine göre kullanılan renk, obje, malzeme çeşitliği ile çoğu zaman çözüm üretildiğini söyleyen Coşan, “Örneğin ‘oturduğumuz evde bizden önce yaşayanlar iflas etmiş bizim de işlerimiz kötü gidecek’ düşüncesi yanlış. Evrende hiçbir şeyin enerjisi sabit değildir, zaman değiştikçe değişen enerjiler vardır. Yapılan Feng Shui analizleri mimari olarak aynı olsa da zaman kavramıyla değişkenlik gösterir. Aynı zamanda kişilerin doğum tarihine göre belirlenen dört sütun analizi de Feng Shui analizlerinde önem taşıyor. Mekanın Feng Shui’si iyi olsa da kişi kötü şans döneminde ise işlerinde zorluk yaşaması normaldir” dedi.

Ana amaç doğa ile uyumlu mekanlar yaratmak
     Feng Shui’nin doğanın bize sunduğu hayatımızı daha iyiye yönlendirebilmek için var olan kılavuzlardan biri olduğunu söyleyen Coşan, “Bazı mekanlar daha adım attığınızda enerjimizi düşürür bazı mekanlardan ise çıkmak dahi istemeyiz. Ev ya da işyeri değiştirdiğimizde bazen birden hayatımızda tamamıyla değişir. Bazı mekanlar çok uğurlu bazıları da çok uğursuz geldi diye çevremize yakınırız. Doğru Feng Shui uygulamaları ile farkında olmadan hissettiğimiz bu sistemi bilinçli olarak kendimize fayda sağlayacak şekilde kullanma fırsatını kazanmış oluyoruz. Feng Shui de ana amaç doğa ile uyumlu mekanlar yaratmaktadır. Doğru bir analiz için mekanın luopan pusula ile ölçümüne, mimari planına, yaşayan kişilerin doğum tarihine ve binanın yapılış tarihine ihtiyaç duyulur. Bu maddeler olmadan yapılmış hiçbir analiz doğru sonuç vermemektedir” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» 1.016 yeni vak’a ya karşı 1.334 iyileşme
» İnşaat malzemeleri ihracatında miktar arttı değer düştü
» Çin-Avrupa yük trenlerinin taşıdığı mallarda artış
» Fintek şirketleri, finansal sistemdeki sorunları çözmeye aday
» Gençlere ve Kadınlara pozitif ayrımcılık
» Siber güvenliğin geleceği Türk Telekom’a emanet
» Uzay Kampı Türkiye, yaz kamplarına 20. yılına özel programla başlıyor
» Akkol: Şirketler arasında paylaşımlı ortak ofis dönemi başlıyor
» İzmir Büyükşehir Belediyesi “Girişimcilik Merkezi” kuruyor
» E-Ticaret sitelerine 5 dakikada siber güvenlik taraması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni