• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Pandemi döneminde akıllı cihazlara talep arttı

06 Eylül 2021 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Pandemi döneminde
akıllı cihazlara talep arttı


   ► Bilicra Kurumsal İletişim Uzmanı Sibel Demir, pandemi döneminde insanların tüketim alışkanlıklarının ve ihtiyaçlarının değiştiğini ve sektörün bu doğrultuda yeni ürünlere yöneldiğini söyledi

           DİLAY SARKİLER      
     İzmir’in kent imzalarından biri olan Enternasyonal Fuarı bu sene de farklı sektörlerden temsilcileri bir araya getirerek tüketici ile buluşturuyor.
     Bilicra Kurumsal İletişim Uzmanı Sibel Demir, pandemi döneminde krizi fırsata çevirebilen firmalardan biri olduklarını söyledi. İzmir firması olduklarının ve yerli üretim yaptıklarının altını çizen Demir, “Bilicra akıllı yaşam ürünleri, hayatınızı kolaylaştıran teknolojiler üreten bir firma. İzmir firmasıyız, yerli üretim yapıyoruz. Akıllı çocuk saatlerinden güvenlik ürünlerine, akıllı ev aletlerine kadar birçok ürünümüz var. İzmir’de kurulduk, şu anda tüm Türkiye’ye ulaşıyoruz. Ürünlerimiz GSM iletişim merkezlerinde ve büyük zincir marketlerde bulunuyor. Kendi teknik servisimiz ve çağrı merkezimiz var. Bu noktada başka bir şirkete bağlı değil. Bu yüzden bir adım öne çıkıyoruz” dedi.

Online satışlar pandeminin etkilerini hafifletti
     Akıllı cihazların bu dönemde doğan ihtiyaçlar sonucunda daha çok ilgi gördüğünü belirten Demir, “Pandemi döneminin bizi çok da olumsuz etkilediğini söyleyemeyiz. Çünkü bütün e-ticaret sitelerinde online satışlarımız pandemi süresince de devam etti. Ürünlerimiz de hayatı kolaylaştıran ürünler olduğu için evdeyken de kullanabilecekleri ürünler. Ürünlerimize ilgi pandemi döneminde arttı. Cihazlarımızda uzaktan kullanım özelliği olduğu için tercih ediliyor. Kendi uygulama sistemimiz olan Bilicra Smart’ı kullanıyoruz. Uygulamalarımızın yazılımını da kendimiz yapıyoruz. Her ürünümüz Bilicra Smart üzerinden açılıp kapanabiliyor” açıklamasında bulundu.

“Kısıtlama dönemini üretimle geçirdik”
     Pandeminin insanların ihtiyaç ve tüketim alışkanlıklarını değiştirdiğini ifade eden Demir, değişen taleplere yeni ürünlerle cevap verdiklerini söyledi. Demir, “2021 yılında geçtiğimiz seneye göre çok fazla değişiklik yaşadık. Çünkü biz ihtiyaçtan doğan ürünler üretiyoruz. Mesela firma sahibimizin evinde üç tane evcil hayvanı var. Kendisi sürekli seyahatte olduğu için kedilerine mama verecek birini her zaman bulamadığından şikayetçiydi. Bu ihtiyaç üzerine akıllı evcil hayvan ürünleri grubumuzu geliştirdik. Yine ihtiyaçtan kaynaklı güvenlik ürünleri üretmeye başladık. Ev temizliğine zaman ayıramayan çalışan kesim için akıllı süpürgemizi geliştirdik. Pandemi döneminde insanların ihtiyaçları da değişti ve her değişen ihtiyaca göre daha fazla ürün gamına ulaştık. Biz 2020 yılına kadar sadece akıllı çocuk saati üretiyorduk. 2021 yılı itibarıyla şu anda 17 çeşit ürünümüz bulunuyor. Kısıtlamalar insanları evde olmaya iterken biz bu süreci fabrikamızda geçirdik ve daha fazla üretim sağlamış olduk” diye konuştu.

“Amacımız insanların bizi tanımasını sağlamak”
     Sibel Demir, ilk kez katıldıkları İzmir Enternasyonal Fuarı’nda bulunmaktan, İzmirli bir firma olarak heyecan duyduklarını söyleyerek, “Biz ilk defa böyle büyük bir organizasyona katılıyoruz. Dört yıllık çok genç bir firmayız. İsmimizden dolayı yabancı bir firma zannediliyoruz ama Bilicra “Biliyorum İçim Rahat” cümlesinden geliyor. Fuarda İzmirli olduğumuzu ve yerli üretim yaptığımızı daha fazla insana ulaştırmak istiyoruz. Fuarda bir satış hedefimiz yok. İnsanların bizi tanımalarını sağlamak isteriz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» “Kanatlı sektörünün yıllık cirosu 5.5 milyar TL”
» Mobilya ihracatında değer artışı miktar artışının önünde
» Net UYP Temmuz sonunda eksi 290 milyar $ oldu
» Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi Temmuz’da %2 arttı
» Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi, Ağustos’ta % 0,92 azaldı
» Ağustos ayı toplam kurulu güç 229 megavat arttı
» TEİS: Grip aşısı eczanelerde 85,12 TL’ye verilecek
» BNP Paribas Finansal Kiralama, pozitif leasing yaklaşımıyla yenilenebilir enerji yatırımlarını finanse ediyor
» Yüz yüze eğitim dizüstü bilgisayar satışlarını yüzde 40 artırdı
» Yeşilyurt Belediye Başkanlığı geri dönüşüm atık malzemeleri satacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.09.2021
  Ticaret 20.09.2021
  Ticaret 18.09.2021
  Ticaret 17.09.2021
  Ticaret 16.09.2021
  Ticaret 15.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni